Американський штат Техас атакували скажені мурахи. Навала комах уже спричинила численні ушкодження електроустаткування, комп'ютерів та іншої побутової техніки, повідомляє аґенція AP.

За словами фахівців, ці мурахи належать до підвиду Paratrechіna, але місцеві мешканці вже охрестили скажених мурах Резберрі. Комах особливо цікавлять електроприлади та техніка. Цю дивну цікавість учені поки що не можуть пояснити.

Скажені мурахи вже вивели з ладу помпи системи Комахи псують електромережі й пожежні сигналзації (tamu.ed)каналізації, переривали роботу систем пожежної сигналізації й вивели з ладу, щонайменше, один газовий лічильник.

Пересуваються мурахи Резберрі хаотично, тоді як звичайні мурахи роблять це впорядковано й синхронно.

За словами дезінсекторів, на мурах майже не діють стандартні інсектициди. До того ж, вони оминають отруєну приману, і використовують своїх убитих родичів, щоб будувати мости й безпечно долати ділянки, отруєні інсектицидом.

Насьогодні великі скупчення мурах зафіксовані на об'єкті NASA у районі Х'юстона, а також біля аеропорту Гоббі.

Уперше цей різновид мурах з'явився в Техасі 2002 року. Учені не знають, звідки саме прибув новий різновид мурах, однак їхні найближчі родичі живуть у країнах Карибського басейну.

Джерело: Техас окупували скажені мурахи