УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Формула 1. Гран-прі Туреччини, Стамбул.
Автор: Alex Andrushchak   
16.06.08

Третій рік поспіль поул на треку у Стамбулі виграв Феліпе Маса з Ферарі. Поряд з ним на стартовому полі розмістився Хейкі Ковалайнен з Макларена. Це найкращий результат молодого фіні у кваліфікації. А якщо врахувати його жахливу аварію у Барселоні, то це схоже на міні-подвиг. Другий ряд займають Хемільтон та Райконен. Роберт Кубіца - п'ятий, Вебер - шостий. Прогрес Редбула очевидний, Кулхард також попав у топ-10 і буде стартувати з 10-ї позиції. Для Рубенса Барікело це рекордна 257-ма гонка, він стартуватиме з 12-ї позиції. А замикає пелетон ветеран Фізікела, якого було покарано штрафом у три позиції за виїзд з піт-лейн на червоне світло.

Для турецької гонки Бріджстоун привіз два найжорсткіших типи гуми, тому у деяких пілотів виникають проблеми з розігрівому шин. Типовою тактикою для цього треку є тактика 2-х піт-стопів, з першим в районі 12-го кола. Температура повітря 17 гравдусів, траси 29 градусів, існує ймовірність дощу під час гонки але поки ніяких ознак дощу. Час для прогріву гуми. Ферарі стратує на м'якішому типі, Макларен на жорсткішому. Більшість гонщиків розпочинає гонку на жорсткішому типі.

Червоні вогні гаснуть і розпочинається гран-прі Туреччини. Маса пешршим входить в перший поворот. Жовті прапори, в інцеденті замішана Форсе Індія, сейфеті-кар на трасі. Фізікела завершив свою гонку а механіки Вільямса готовляться до заміни переднього крила на боліді Накаджіми, який зіштовхнувся з Фізікелою. Сутіль повідомив свою команду про те, що йому потрібне нове антикрило. Фетель, Сутіль та Накаджіма в піті. Сефеті кар покине трасу на цьому колі.

Гонку відновлено, Ковалайнен в піті, він отримує новий комплект жорстких шин, певно це був прокол. Накджіма покидає гонку після його інцедента з Фізікелою. Райконен проходить Алонсо і легко виходить на четверту позицію. Маса встановлює кращий час кола, він випереджає Хемільтона на 7 десятих. Ковалайнен повертається в гонку 18-тим після незапланованої зупинки. Новий кращий час кола від Хемільтона і він вже на відстані атаки від Маси. Трулі нависає за Кулхардом в боротьбі за 9-ту позицію. Хемільтон переслідує Масу але цього не досить, щоб вийти на вирішальну атаку. Ковалайнен наздогнав Сутіля а Хемільтон встановлює новий кращий час кола. На повторі видно, що Ковалайнен нарешті зумів пройти Сутіля і виходить на 17-ту позицію.

14-те коло, скоро розпочнеться череда піт-стопів. Масі вдається відірватись на секунду. Алонсо першим відправляється на піт-лейн. Хемільтон на піт-стопі з 2-ї позиції, швидки перший піт-стоп і короткий, несподівана тактика Макларена. Хемільтон 7-й після першого піт-стопу. Ковалайнен проходить Фетеля і виходить на 16-ту позицію. Вебер в піті з 6-ї позиції, піт-стоп тривав 10 сек, жорсткий тип. Він повертається в гонку прямо позаду Алонсо, це не те на що розраховував Редбул.

Маса в піті і лідерство захоплює Кубіца. Маса повертається в гонку трішки попереду Хемільтона. Чистий трек перед Райконеном і він встановлює кращий час кола. Трулі в піті. Ферарі очікує Райконена, і він відправляється в піт. 8.6 сек. зупинка. Хайфельд в піті. Райконен обходить Кубіцу за рахунок піт-стопу.

Маса лідирує випереджаючи Хемільтона та Райконена. Сутіль в піті з 18-ї позиції, це плановий піт-стоп німця. Хемільтон знову наздогнав Масу, розрив сладає меньше ніж секунду. Фетель в піті з 16-ї позиції. Тільки Росберг та Кулхард ще не побували в піті, вони відповідно 5-ий та 6-ий. Кулхард та Бюрдє в піті. Фетель повторно в піті. Проблеми у Торо Росо?

Хемільтон готовий атакувати Масу. Росберг в піті з 5-ї позиції. На повторі видно як Хемільтон проходить Масу у 12-му повороті. Чудовий пілотаж обох пілотів. Хемільтон віддаляється від Маси, але ж гонка ще довга, хто знає яка стратегія у кожного. Піке переторможує в 12-му повороті і це дозволяє Ковалайнену вийти на 11-ту позицію. Болід Бюрдє застигає в гравії після розвороту на трасі, для нього гонку закінчено. Механіки Макларена готові до піт-стопу, Ковалайнен в піті, 9.9 сек зупинка, жорсткий тип.

Хемільтон легко віддаляється від Маси, він їде на секунду швидше на колі. Барікело в піті з 9-ї позиції. Піке в піті з 10ї. Механіки БМВ мають проблеми зі зв'язком з Кубіцею але здається він їх чує. Батон та Глок в піті. Темп Хемільтона наводить на підозри про три піт-стопи в його стратегії. І Хемільтон в піті, новий комплект жорстких шин, отже він зупинятиметься ще раз. Ковалайнен пресингує Глока в боротьбі за 13-ту позицію. Піке переслідує Батона, це поєдинок за 11-ту позицію. Ковалайнену нарешті вдається пройти Глока але він одразу ж допускає помилку і Глок повертає собі втрачену позицію. Але на прямій перед першим поворотом Ковалайнен проводить обгін знову.

Піке в чудовій боротьбі проходить Батона. Слідом за Піке Батона проходить також Ковалайнен. Британець втрачає дві позиції на одному колі. А на чолі пелетону Маса, Райконен та Хемільтон який відстає від Ферарі на 10 сек. 3-тя зупинка Сутіля. Маса в піті з 1-ї позиції, жорсткий тип, як і очікувалося, 7.7 сек. Кубіца в піті і переходить на м'який тип. Райконен лідирує, прес зі стророни Хемільтона зростає. Алонсо в піті з 6-ї позиції. Іспанець повертається 9-им. Хайфельд в піті з 4-ї позиції і він повертається в гонку на 7-ій.

Райконен в піті, 7.1 сек. Хемільтон лідирує але він ще повинен зупинятись. Фетель на 4-му піт-стопі. Росберг ві піті з 7-ї позиції. Хемільтон летить, він і повинен це робити, якщо хоче випередити Райконена. Вебер в піті з 5-ї. Хемільтон в піті. Дуже короткий піт-стоп, 5.9 сек. І йому вдається випередити Райконена!

Кулхард в піті з 6-ї позиції. Піке в піті і він відпускає Ковалайнена. Після закінчення піт-стопів серед лідерів, Маса лідирує, Хемільтон другий. Ковалайнен проходить Кулхарда та виходить на 10-ту позицію а Трулі відправляється в піт. Райконен старається догнати Хемільтона в боротьбі за 2-гу позицію. Ковалайнен проходить Росберга але той відіграється ще до кінця повороту. Ковалайнен в піті, заміна гуми і дуже короткий піт-стоп. Тиск Райконена на Хемільтона збільшується, чи вдасться британцю втримати 2-гу позицію? Ковалайнен все ще бореться, він проходить Глока і виходить на 12-ту позицію. Райконен висить на самому хвості Хемільтона.

Фінальне коло, Маса втреттє стає переможцем гран-прі Туреччини! Хемільтон пересікає фінішну лінію другим, меньш ніж в секунді за ним Райконен. Кубіца четвертий, його напарника Хайфельд - п'ятий. Райконен зберігає лідерство але Маса та Хемільтон наблизились до нього на відстань семи пунктів. Алонсо, Вебер, Росберг відповідно шостий, сьомий та восьмий. В кубку конструкторів Ферарі укріплює своє лідерство і виперджає БМВ на 19 пунктів, яке в свою чергу випереджає Макларен на 2 пункти.

До зустріччі 25 травня на гран-прі Монако!

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


Формула 1. Гран-прі Іспанії, Барселона.
Автор: Alex Andrushchak   
15.06.08

Сьогодні з поулу стартує Кімі Райконен. Це його перший поул у цьому сезоні. Загалом Ферарі сильно провів практики і кваліфікацію, Маса має третю позицію на стартовому полі. Своєрідною сенсацією стала друга позиція Алонсо з Рено. Сподіваюсь, що Рено зможе підтримати високий темп і в гонці. На четвертій позиції Кубіца. Тільки 5 та 6 місця за результатами кваліфікації посіли пілоти Макларена - Хемільтон та Ковалайнен.

Отже, старт гонки. В першому повороті Кімі залишається першим а Хемільтон проходить Кубіцу і виходить на четверту позицію. Машина безпеки на треку. Схоже що зіштовхнулись Фетель та Сутіль. Найкраще стартували Росберг та Фізікела, Росбергу вдалось прорватись з 15-ої позиції на 11-ту а Фізікелі з 19 на 15-ту.

Сейфеті кар в боксах і гонка продовжується. Райконен попереду, Алонсо виглядає швидшим за Масу, здається що в його баках значно меньше палива ніж у Ферарі. На п'ятому колі Піке вилітає в гравій, йому вдається повернутись на трасу тільки позаду Бюрдє, 18-тим. Райконен встановлює найкращий час кола і він випереджає Масу на дві секунди.

Піке знову на обочині і він припиняє гонку. Він в'їхав у бік Бюрдє при спробі обгону і француз змушений заїхату у піт. Давідсон в піті, а Бюрдє все ще не виїзджає. Тим часом Райконен лідирує з 3-секундним відривом. Накаджіма та Батон показують майже однаковий час на останьому колі і це боротьба за 12-ту позицію. Райконен показує кращий час на першому та другому секторах. Хемільтон атакує Алонсо в боротьбі за 3-тю позицію. Хемільтон втрачає керування на своїм Маклареном, помітоно як зад боліда зносить і це коштує йому кілька десятих, а тим часом в піт відправляється Алонсо. Він повертає у гонку одинадцятим, позаду Барікело.

Накаджіма пресує Батона у боротьбі за 12-ту позицію. Маса в піті з 2-ї позиції, його піт-стоп триває 8.1 сек і він залишається на м'якій гумі. Райконен у піті, також м'яка гума - 8.2 сек. Вебер та Трулі у піті. Отже обидва Макларен та БМВ кваліфікувались з більшою кількістю палива ніж Ферарі. Хемільтон та Кубіца у піті, Ковалайнен лідирує.

Хемільтон виходить попереду Кубіци, вони 6-ий та 7-ий відповідно. Макларен Ковалайнена в стіні з покришок в 9-тому повороті. Сейфеті кар на трасі. На повторі видно, що щось відлетіло позаду Макларена. Маршали працюють, щоб дістати Макларен з гумової стіни а Хайфельд лідирує за сейфеті каром.

На трасі швидка допомога. Хайфельд в піті, значить в нього не було вибору, бо паливо закінчувалось але в це час піт-лейн було закрито. Болід Ковалайнена дістали зі стіни але немає ніякої інформації про стан самого пілота. Механіки Редбула та Вільямса очікують свої пілотів на піті.

Піт-лейн відкрито. Накаджіма, Батон, Барікело, Фізікела, Кулхард та Глок в піті. Ніс у боліді Барікело пошкоджено. А Хайфельд матиме штрафний проїзд через піт-лейн після того як трасу покине машина безпеки. Барікело знову в піті, йому міняють ніс за заправляють. Болід Ковалайнена підняли на крані але він сам у свідомості. На повторі видно, що він наїзджає на щось і його передня ліва покришка розривається.

Машина безпеки покидає трасу і гонка продовжується. В боротьбі за 8-у позицію Розберг переслідує Трулі. Алонсо сповільнюється та зупиняється на обочині, з задньої частини його боліда йде дим. Барікело на третьому піт-стопі. Він покидає болід і відправляється в гараж.

Алонсо вітає своїх вболівальників, перед тим як сісти на скутер та відправитись в гараж. Сато та Фізекела тісно борються за 9-ту позицію. Сато в піті, заміна гуми на жорстку. Хемільтон найшвидший у першому секторі. Росберг сходить, його Вільямс димить. Через цей схід Фізікела попадає в очкову зону. Фізікела та Маса в піті. Піт Маси зайняв 7.2 сек. Вебер та Трулі також в піті. Повільний піт для Трулі. Райконен в піті з першої позиції, Хемільтон та Кубіца також.

Хемільтон виходить попереду Кубіци. Хайфельд спробував пройти Фізікелу в боротьбі за 11-ту позицію але невдало. Кулхард на 2-му піт-стопі. Глоку міняють ніс після підозри на зіткнення з Кулхардом. Прокол задньої лівої покришки у Кулхарда. На повторі видно, що Глов в'їхав в зад Кулхарда і пошковив обидва боліди. Хайфельд нарешті проходить Фізікелу і виходить на 9-ту позицію.

Райконен на 5 десятих повільніший від свого партнера Маси на останьому колі. Але це не тенденція. Кулхард проходить Сато і виходить на 12-ту позицію. Згідно з останьою інформацією з Ковалейненом все нормально, немає ніяких видимих ушкоджень.

Фінальне коло і Райконен отримує перемогу та укріплює своє лідерство в чемпіонаті! Маса - другий. Черговий дубль Ферарі! Хемільтон - третій. Кубіца - четверний і він, на відміну від попередніх гонок, не виводить БМВ на подіум. Далі Вебер, Батон, Накаджіма, Трулі. Дубль Ферарі виводить їх на перше місце в кубку конструкторів.

До зустріччі на гран-прі Турції, що пройде 11 травня!

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


Формула 1. Календар сезону 2008
Автор: Alex Andrushchak   
13.06.08
 • Гран-прі Австралії – 16 березня, Мельбурн
 • Гран-прі Малайзії – 23 березня, Сепанг
 • Гран-прі Бахрейну – 6 квітня, Сакхір
 • Гран-прі Іспанії – 27 квітня, Барселона
 • Гран-прі Туреччини – 11 травня, Стамбул
 • Гран-прі Монако – 25 травня, Монте-Карло
 • Гран-прі Канади – 8 червня, Монреаль
 • Гран-прі Франції – 22 червня, Маньї-Кур
 • Гран-прі Великобританії – 6 липня, Сільверстоун
 • Гран-прі Німеччини – 20 липня, Хоккенхайм
 • Гран-прі Угорщини – 3 серпня, Хунгарорінг
 • Гран-прі Європи – 24 серпня, Валенсія
 • Гран-прі Бельгії – 7 вересня, Спа-Франкошамп
 • Гран-прі Італії – 14 вересня, Монца
 • Гран-прі Сінгапуру – 28 вересня, Сінгапур, нічна гонка
 • Гран-прі Японії – 12 жовтня, Фудзі
 • Гран-прі Китаю – 19 жовтня, Шанхай
 • Гран-прі Бразилії – 2 листопада, Сан-Паулу

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


Формула 1. Гран-прі Бахрейну, Сакхір.
Автор: Alex Andrushchak   
13.06.08

На цьому етапі поул вперше для себе та для команди БМВ виборов поляк Роберт Кубіца. Другу позицію на стартовій решітці займає Маса, третій Хемільтон. Лише з четвертої позиції стартуватиме діючий чемпіон Кімі Райконен.

Старт гонки, і вже в першому повороті Маса проходить Кубіцу а Ковалайнен проходить Райконена. Невдалий старт для Хемільтона, зараз він тільки на 10-ій позиції. І вже закінчилась гонка для Бюрдє, він покидає болід. Хайфельд проходить Трулі і виходить на 5-ту позиції. На боліді Хемільтона зламано антикрило. Хемільтон в’їхав в бік Алонсо. Перепрошую, гонку покинув Фетель а не Бюрдє.

Райконен проходить Кубіцу і виходить на 2-гу позицію. Хемельтон в піті, йому замінили ніс та поставили свіжу гуму. Кулхард також в піті а Хайфельд проходить Ковалайнена і виходить на 4-ту позицію. Макларен виглядає дійсно блідо на цьому етапі. Трулі і Росберг борються за 6 позицію. Батон встановлює кращий час кола - він 20-ий. Кращий час кола Кубіци. Він на півсекунди позаду Райконена. Батон, як і Хемільтон, також стартував жахливо, він тільки 20-ий.

Відповідь Райконена Кубіці - кращий час кола. Барікело переслідує Фізікелу - це бортьба за 11-ту позицію. Піке наблизивзя до Бюрдє - це боротьба за 13-ту позицію. Накаджіма проходить Сато і виходить на 15-те місце. Лідери вже наближаються до кругових. Фізікела виходить на 11-ту позицію. Прекрасна гонка для Force India. Нічого не змінилось в боротьбі за 6-ту позицію - Росберг переслідує Трулі. Піке проходить Бюрдє і виходить на 13-ту позицію а Сато проходить партнера по команді Девідсона.

Відрив Маси від Райконена вже складає 5.1 сек. Кращий час кола від Маси. Хемільтон 18-ий, в десяти секундах позаду Девідсона. Кубіці вдається підтримувати темп Ферарі, він лише в 2 секундах позаду Райконена. Кращий час кола від Райконена, він дещо скорочує відставання від Маси - 4.5 сек. Наближається час першого піт-стопу і ми побачимо хто класифікувався з меньшою кількістю палива. Кубіца в піті з 3 позиції, він залишається на софті а Райконен покращує час кола.

Росберг в піті, переходить з жорсткого типу гуми на м’який. Піке в піті. Зіткнення Батона і Кулхарда, Батон втрачає переднє антикрило, Кулхард залишається попереду - це боротьба за 19-ту позицію. Батон в піті для ремонту, заміна носа, дозаправка і він залишається на м’якому типі.

А Ферарі готова до піту. Першим в піт відправляється Райконен. Він залишається на м’якому типі, піт тривав 9.6 сек. Трулі та Алонсо в піті. Батон все ще залишається в піті, більше пошкоджень ніж ми думали. Піт Маси тривав 8.5 сек. Хайфельд і Ковалайнен роблять свою першу зупинку. Кулхард також в піті. Вебер відправляється в піт. Ситуація з лідерами після піт-стопу не змінилась. Попереду Ферарі, слідом БМВ.

Хемльтон пройшов тільки Девідсона. Він легко проходить Сато. Глок та Бюрдє в піті. Майже всі залишили жорсткий тип гуми на останій відрізок. Веберу вдалось вклинитись між Трулі та Росбергом - він сьомий. Перша зупинка Сато. Батон покидає свій болід, його гонку завершено. Допоки тілька два сходи - Фетель та Батон.

Сутіль в піті з 20-ї позиції, останьої в пелетоні. Хемільтон на 14-й позиції, він на хвості у Фізікели. Схоже, що Накаджіма з Вільямса їде з тактикою одного піт-стопу. Хемільтон насідає все більше на Фізікелу і проходить його в першому повороті. Кращий час кола від Райконена 1:34.068.

Хемільтон в піті з 14-ї позиції. Гуму змінили на жорстку, піт тривав 9.9 сек. Накаджіма в піті - це його перша зупинка. 2 Ферарі йдуть в майже однаковому темпі. Хемільтон круговий по відношенню до Райконена. Кращий час кола від Маси - 1:33.852. Відповідь Райконена не забарилась - 1:33.709. Схоже, що другий піт-стоп Ферарі буде вирішальним.

Піке на другому піт-стопі. Боротьба Глока та Алонсо за 9-ту позицію. Перможцем залишається Глок. Піке сповільнився, технічні проблеми на його Рено. Алонсо в піті з 10-ї позиції. Райконен в піті - 9 сек. Маса покращує рекорд кола 1:33.600. Райконен виходить на 4-ій позиції а команда готова прийняти Масу. Маса, Сутіль та Бюрдє в піті. Чистий піт-стоп Маси і він залишається попереду Райконена.

Кубіца стає лідером. Росберг в піті. Друга зупинка Кубіци, 3-тя зупинка Кулхарда. Машина Піке попадає в гараж Рено. Схід? Вебер та Барікело в піті. Кубіца показує кращий час першого сектора а Фізікела відправляється на піт. Трулі в піті з 5-ї позиції. Хайфельд та Ковалайнен все ще не робили 2-ї зупинки. Кращий час 2-го сектора у Хайфельда. Девідсон та Глок в піті. Хайфельд в піті з 1-ї позиції, він повертається в гонку 5-им. Сато в піті.

Ковалайнен переслідує Райконена але він ще не робив другої зупинки. Ковалайнен в піті, чи вдасться йому покращити позицію? Ні, він повертається в гонку 5-им. Кращий час кола від Хайфельда - 1:33.565. Зараз БМВ їде швидше ніж Ферарі. Новий кращий час кола від Ковалайнена - 1:33.193. Тісна боротьба за 10-ту позицію між Алонсо та Барікело. Хемільтон проходить Накаджіму і виходить на 13-ту позицію. Кубіца відграв 0.5 сек. на колі у Райконена, між ними 2.5 сек. Схоже що Девідсон перемагає свого напарника Сато.

Фінальне коло - і Маса перемагає, другий рік поспіль у Бахрейні. Райконен фінішує 3-ім та стає лідером чемпіонату. 3-ій та четвертий результати Кубіци та Хайфельда дозволяють БМВ стати на чолі чемпіонату. Ковалайнен завершує невдалий для Макларен етап на 5-ій позиції. 6-ий -Трулі, 7-ий - Вебер. Останій хто набирає очки - Росберг. Прекрасна гонка для Ферарі, не менша вдала для БМВ.

До зустріччі на гран-прі Іспанії, що відбудеться 27 квітня.

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


Формула 1. Гран-прі Малайзії, Сепанг.
Автор: Alex Andrushchak   
13.06.08

Команда McLaren, хотя Льюис Хэмилтон и настаивал на том, что их болиды не так хороши на Сепанге, как того хотелось бы, проиграли ГП Малайзии совсем по иной причине. С позволения сказать, проиграли по очень глупой и абсолютно неоправданной причине – уже после окончания квалификации, когда по официальному мнению судей гонки помешали Нику Хайдфельду и Фернандо Алонсо на их решающих квалификационных кругах.

Формально, буква закона была соблюдена, что бы там не говорили сторонники «серебряных». И Хэмилтон, и Ковалайнен в момент, когда мимо них проезжали Хайдфельд и Алонсо, находились на траектории, а значит, могли помешать соперникам пройти их зачетные круги. Могли или действительно помешали – в этом должны были разобраться судьи. И даже не важно, каким образом они это установили – со слов «потерпевших», по видео-картинке или все-таки по телеметрии. Важно другое – этой ситуации можно было очень легко избежать, если бы капитаны на капитанском мостике McLaren по радио «провели» своих пилотов в боксы и вовремя предупредили их о находящихся на зачетных кругах соперниках.

А получилось то, что получилось. Команды BMW и Renault подали соответствующие протесты, а судьи приняли соответствующее решение. А все еще не оправившиеся окончательно после прошлогодних шпионских передряг боссы McLaren, попросту не захотели ввязываться в драку, ограничившись заявлениями о том, что их гонщики «пытались максимально освободить место для быстрых пилотов…»

В итоге, Алонсо и Хайдфельд переместились в стартовом протоколе вперед, и могли быть довольны – их новые места, теоретически, были как раз теми, которые они завоевали бы, если бы им не помешали Ковалайнен и Хэмилтон. В свою очередь виновные оказались позади тех, против кого они нарушили правила. Справедливость была восстановлена. Но с одной немаловажной оговоркой. На пару пилотов Ferrari совершенно неожиданно свалилось неоспоримое преимущество перед своими соперниками – очень серьезная фора в борьбе за будущую победу на малазийском этапе. Или кто-то считает, что старт пары McLaren с четвертого и пятого рядов вместо старта из-за спины «красных»– это не преимущество?

Но это только на первый взгляд может показаться, что таким образом была не совсем справедливо внесена корректировка в расстановку сил на старте гонки. На самом деле, как минимум, команда Ferrari получила упомянутое преимущество за то, что не нарушали правила! Ведь когда по трассе мчались Алонсо и Хайдфельд пилоты Ferrari тоже медленно возвращались в боксы…

Итак, можно утверждать, что еще до старта гонки Ferrari ее фактически выиграла! Открытым был лишь вопрос кто из пилотов команды – Кими Райкконен или Фелипе Масса – поднимется на первую ступень подиума, а кто будет довольствоваться второй. Учитывая скорость Mclaren на свободных тренировках и в квалификации, Льюис Хэмилтон и Хейкки Ковалайнен могли рассчитывать на то, чтобы побороться с гонщиками BMW за «бронзу» Гран При Малайзии.

Тому, чтобы такой прогноз не сбылся, мог серьезно помешать разве что только постоянно обещаемый синоптиками тропический ливень. Но, как и в квалификации, к сожалению для кого-то, а для кого-то и к счастью, на гонку прогнозировалась сухая погода. А потому вмешиваться в предсказуемое развитие событий пришлось самим командам Ferrari и McLaren.

Первыми отличились подопечные Рона Денниса. И лучше бы он не менял свои планы и не приезжал таки на Сепанг, чтобы не видеть того, что случилось на первом пит-стопе Льюиса Хэмилтона. Отличный старт британца с девятого места на старте – после связки первых поворотов он уже на пятой позиции. Тяжелый прессинг на Марка Уэббера. Пересиживание его на трассе и максимально взвинченный темп с целью создать себе необходимый временной задел, пока австралиец обслуживается у механиков, а потом, после своей остановки в боксах, вернуться на трассу уже впереди пилота Red Bull…

И так бы все и было, и вышел бы Льюис Хэмилтон на четвертое место, и следующей задачей британца было бы навязать борьбу идущему третьим Роберту Кубице. Но все рухнуло, когда механики McLaren из-за проблем с правым передним колесом затянули обслуживание на целых десять драгоценных секунд. Итог – снова впереди Марк Уэббер, снова все с начала стой лишь разницей, что борьба уже шла только за шестую позицию.

Но, как оказалось, Хэмилтон, вновь обогнав неуступчивого Уэббера за счет пит-стопа – на трассе Red Bull был не совсем по зубам McLaren, – вел борьбу не за шестое, а за пятое место. Подарок лидеру чемпионата, словно бы компенсируя предстартовую фору, преподнес Фелипе Масса едва ли не на ровном месте «потеряв» свой болид, а заодно – и гарантированные восемь очков за второе место, на котором он оказался после первой волны пит-стопов, пропустив вперед Кими Райкконена…

Последние кругов десять Льюис провел не в бешенном – до результатов на круге, штампуемых Райкконеном и Хайдфельдом, он не дотягивал, – но в очень достойном темпе, стремительно догоняя занимающего четвертую позицию Ярно Трулли. Но времени за спиной Уэббера на ранних стадиях гонки было потеряно слишком много, так что выйти на атакующую позицию Хэмилтон так и не успел. И не увидели мы, насколько трудным препятствием для McLaren была бы Toyota.

Зато увидели великолепное выступление пилотов команды BMW Sauber, явно доставивших удовольствие Петеру Зауберу, наблюдавшему за тем, как Роберт Кубица довел дело до финиша на втором месте, а Ник Хайдфельд за круг до взмаха клетчатым флагом зафиксировал секундомер на рекордной отметке – 1:35.366, ясно два понять всем без исключения соперникам, что с его командой уже давно пора считаться!

Джерело>

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


Міста-побратими Кам'янця-Подільського
Автор: Administrator   
13.06.08

Час від часу в повідомленнях новин ми зустрічаємо інформацію про поїздки делегацій Кам'янця-Подільського до міст-побратимів або про приїзд гостей-побратимів. Але хто може сказати, які саме міста є містами-побратимами Кам'янця-Подільського? Не думаю, що багато людей зможуть назвати всі 17 міст-побратимів Кам'янця-Подільського.

Але спочатку трохи про саме свято. Рух міст-побратимів стихійно виник у роки Другої світової війни. Зародження співпраці двох міст уперше сталося 1942 року, коли мешканці англійського міста Ковентрі надіслали телеграму жителям і захисникам радянського міста Сталінград (нині російське місто Волгоград), в якій висловили захоплення їхньою мужністю та запропонували встановити дружні стосунки.

Після війни, 1957 року, у Франції на спеціальному засновницькому конгресі було створено Всесвітню федерацію поріднених міст. Головною метою цього руху проголошувалося налагодження дружніх зв'язків незалежно від розходжень суспільно-політичних систем. А 1963 року було ухвалено кожну останню неділю квітня відзначати як Всесвітній день поріднених міст.

Всесвітня федерація поріднених міст сьогодні нараховує понад 3,5 тисячі досить великих населених пунктів, які є її членами. Ці міста преставляють понад 160 країн світу.

Які ж міста є містами-побратимами Кам'янця-Подільського?

  Кам'янець-Подільський має 17 міст-побратимів із десяти країн:
 • Таргувек (Польща)
 • Краків (Польща)
 • Ґлоґув (Польща)
 • Перемишль (Польща)
 • Каліш (Польща)
 • Сянік (Польща)
 • Гнєв (Польща)
 • Завєрце (Польща)
 • Сучжоу (Китай)
 • Укмерге (Литва)
 • Полоцьк (Білорусія)
 • Єдинці (Молдова)
 • Залеу (Ромунія)
 • Дольний Кубін (Словаччина)
 • Понте Ламбро (Італія)
 • Атенс (США)
 • Мічурінськ (Росія)

Підготовано з використанням матеріалів вікіпедії та сайту НПП "Подільські товтри".

 


<< Початок < Попер. 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 Наст. > Кінець >>

Результати 2143 - 2148 з 2198

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог сайтів
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
9 гостей