УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Розмалюй своє місто
Автор: Alex Andrushchak   
24.06.08

Вийшла в друку дитяча розмальовка "Розмалюй своє місто". Дітям пропонується розмалювати Кам'янець-Подільський та взяти участь у конкурсі на кращу дитячу розмальовку.

vz_kam_gr_front_384.jpg

Графіка з найкращими видами Кам'янця-Подільського створена художником Віктором Закриничним (Viktor Zakrynychny).

vz_kam_gr_11_512.jpg vz_kam_gr_22_512.jpg

Конкурс на кращу розмальовку проводить видавництво Медобори-2006. До участі в конкурсі допускаються розмальовки, отримані видавництвом до 10 грудня 2008 року.
Кращі роботи будуть оцінені призами.
Для участі в конкурсі розмальовки надсилайте за адресою:
32300, м. Кам'янець-Подільський
вул. Іоанно-Предтечинська, 2

 


Формула 1. Гран-прі Франції – 22 червня, Маньї-Кур.
Автор: Alex Andrushchak   
22.06.08

За результатами кваліфікації перший ряд здобули пілоти Ферарі - Кімі Райконен та Феліпе Маса. Для Ферарі це 200-ий поул за всю історію команди. Третій результат показав Хемільтон але він має штраф у 10-позицій через зіткнення на піт-лейн на гран-прі Канади, отже він стартуватиме тільки 13-м. Через штраф Льюіса третім у гонку відправиться Фернандо Алонсо, Рено. Четвертий - Ярно Трулі, Тойота. Тільки 5-м стартуватиме переожець попередньої гонки Роберт Кубіца, БМВ-Заубер. Далі, пілоти Ред Була, Марк Вебер та Девід Кулхард. Тімо Глок, Тойота та Нельсон Піке, Рено займають відповідно 8-му та 9-ту позиції. Десятим у гонку відправиться Хейкі Ковалайнен, Макларен. Його також було оштрафовано на -5 позицій на старті через надто повільне повернення в піт після свого швидкого кола. І ще один пілот був покараний штрафом у 10 позицій на стартовій решітці, це Ніко Росберг, Вільямс. Причина та ж сама, що і у Льюіса Хемільтона - зіткнення на піт-лейн.

Відразу декілька команд середняків змогли пробитися у топ-10, це Рено, Тойота та Редбул. Очікується що саме між ними і відбудеться найзапекліша боротьба. Ну і звичайно, що Ферарі доведеться вести оборону від переслідувачів. Макларену після накладених штрафів доведеться прориватись з глибини пелетону але зважаючи на швидкісь, яку демонструють срібні стріли у цьому році, попадання в очкову зону та навіть на подіум не виглядає фантастичним. Зважаюче на все це гонка обіцяє бути цікавою.

Всі готові до формовочного кола. Хемільтон стартує на софті а 7 перших учасників на більш жорсткому типі гуми. Напередодні за прогнозом обіцяли дощ, і він може початись у будь-яку хвилину, але схоже старт буде сухим.

Старт гонки! В першому повороті Райконен, Маса, Трулі, Кубіца, Алонсо. Аварій нема. Хемільтон проходить Фетеля у шикані але при цьому зрізає поворот, це штраф? Кулхард та Батон втратили дуже багато позицій на старті. Трулі зміг пройти Алонсо в шпильці. Хемільтон вже позаду Ковалайнена, який йде дев’ятим. На повторі видно, що на старті гонки Хемільтон допустив невеликий контакт з Ковалайненом. Барікело - 17-ий, хоча стартував останім, через заміну коробки передач на його боліді.

Райконен лідирує з відривом у 2 секунди від Маси, Хемільтон проходить Ковалайнена а Батон добирається у піт зі зламаним переднім крилом. Хемільтон вже підібравя до Піке. Піт Батона та заміна носового конуса. Відрив Маси від Трулі складає біля 6-и секунд. Схоже, що Піке стримує Макларен, тому Хемільтону за всяку ціну необхідно пройти Піке. А слідом за Хемільтоном йде Ковалайнен, отже попереду подвійна боротьба з Рено.

Хемільтон під розслідуванням, напевно за зрізку шикани. Райконен - 3 сек - Маса - 8.5 сек - Трулі - 2.3 сек - Алонсо. Алонсо змушений захищатись від Кубіци, тому Трулі вдається від’їзжати від нього. Хемільтону поки не вдається пройти Піке. Кращий час кола від Райконена - 1:16.667. Підозрюємо, що в баках боліда Хемільтона дуже мало палива, отже затримка за Піке не грає йому на руку. Ферарі помітно відірвались від пелетому, між Масою та Трулі вже близько 11 секунд.

Хемільтон отримує штраф у вигляді проїзду через піт-лейн за зрізку шикани і відразу ж заїзджає в гаражний перевулок. Він повертається у гонку на 13-ій позиції. Алонсо в піті, схоже він також кваліфікувався з малою кількістю палива. Бюрдє пресингує Накаджіму в боротьбі за 14-му позицію. Алонсо повердається у гонку 12-м. Очікуємо боротьбу між Хемільтоном та Алонсо які зараз 13-ий та 12-ий відповідно. Другий піт від Батона, певно в цей раз плановий. І розпочинається активна боротьба між екс-партнерами Хемільтоном та Алонсо. Це не був плановий піт-стоп Батона, він сходить.

Хемільтон проходить Алонсо та виходить на 12-ту позицію. Хемільтон у піті з 12-ї позиції, був контакт при обгоні? Зміна гуми та заправка, схоже пошкоджень немає. Трулі в піті, Кубіца також. Вони повертаються в гонку у тій же послідовності, обидва на жорсткому типі гуми. Райконен у піті, 9.4 сек зупинка, жорсткий тип. Глок також у піті. Сутіль у піті. Маса лідирує. Маса у піті, також 9.4 сек, він також залишається на жорсткішому типі гуми. Маса повертається у гонку на 2-ій позиції. Вебер в піті з 3-ї позиції, 8.4 сек, жорсткий тип. Веберу вдається пройти Алонсо завдяки піт-стопу.

Макларен готовий до піт-стопу, чекаємо Ковалайнена. Піке йде 3-ім, він ще не зупинявся. Піке та Ковалайнен звертають у піт одночасно. Вони повертаються в гонку у тому ж порядку. Кулхард у піті з 5-ї позиції, Бюрде з 14-ї. Ковалайнен проходить Піке на виїзді з піт-лейн, проблеми у Рено? Бюрде повертається на 18-ї позиції, за ним тільки Сутіль. Хемільтон проходить Росберга у шпильці і виходить на 16-ту позицію. Дощ все ще очікується під час гонки. 7.6 сек піт-стоп Фетеля. Такий самий швидкий піт-стоп Хайфельда, він залишається на жорсткому типі.

Фізікела в піті з 14-ї позиції. Не зупинялись ще Накаджіма, Барікело та Росберг, певно у них тактика однієї зупинки. Кубіца вже активно пресингує Трулі в боротьбі за 3-ю позицію. Гонка підходить до екватора і Барікело у піті. Райконен сповільнюється, це проблеми у Ферарі? Накаджіма у піті. Райконен програв секунду Масі на останьому колі. Ще півсекунди здобуває Маса на останьому колі. Тільки 0.6 сек між Райконеном та Масою. Райконен дозволяє Масі пройти його, він їде надзвичайно повільно. Якість проблеми з вихлопом у Ферарі, можливо це причина втрати темпу. На повторі видно, що вихлопна труба горить на ферарі, Кімі не зможе продовжити гонку?

Вільямс готовий до першого і останнього піт-стопа Росберга. Піт Росберга тривав 9.9 сек, жорсткий тип. Райконен програє по секунді на колі Трулі, який йде третім. Ковалайнен проходить Вебера і виходить на шосту позицію. Алонсо в піті для 2-ї зупинки, він повертається у гонку 12-м. Райконену вдається підтримувати, якийсь темп, але він втрачає по секунді на колі. Сутіль в піті. Хемільтон знову проходить Алонсо і виходить на 12-ту позицію, але ж йому ще треба зупинятись. Кубіца в піті з 4-ї позиції. Бюрде в піті.

Останє коло Райконен пройшов у темпі Маси. Фетель в піті з 10-ї позиції, Хайфельд в піті. Вебер в піті з 5-ї поизиції, Глок також заїзджає на піт-лейн. Трулі в піті, чи вдасться йому повернутись перед Кубіцею. Піке в піті. Трулі вдається залишитись перед БМВ після піт-стопу. Райконен в піті. Чи вдасться механікам Ферарі допомогти йому? Ковалайнен та Кулхард в піті. Ковалайнен випереджає Кубіцу за рахунок піт-стопу.

Лідер гонки, Маса, в піті. 6.3 сек зупинка для бразильця. Маса - 13.4 - Райконен - 18.0 - Трулі. Фізікела в піті для другої зупинки. Після другої хвилі піт-стопів, схоже, що ферарі йде до дубля, якщо звичайно проблеми з вихлопом не завадять Кімі. А от за 3-тю позицію боротьба розвернеться не на жарт. Барікело в піті, несподівана зупинка. Хемльтон проходить Глока і виходить на десяту позицію. На камерах почали з’являтись краплі дощу. До завершення гонки 12 кіл. Темп Маси значно впав, Накаджіма в піті а він на тактиці одного піт-стопу.

Трулі під пресингом Ковалайнена. Дощ ніби зупинився. Трулі захищається а до цієї пари вже пристроївся Кубіца. На повторі видно полум’я, що виривається з боліда Райконена, схоже саме це причина такого темпу фіна. Якщо Трулі вдасться захистити свою позицію, то це буде перший подіум з часу гран-прі Іспанії, 2005.

5 кіл до завершення гонки. Чи протримається Ферарі Райконена цих п’ять кіл? Відрив Кімі від Трулі складає 19 секунд, навіть якщо програвати 2-3 сек на колі, цього повинно вистачити для збереження місця. Отже питання чи витримає техніка. Обидві Ферарі зараз чи не найповільніші на треку але їх перевага це дозволяє. Кубіца схоже відколовся від боротьби Трулі-Ковалайнен. Піке проходить Алонсо після помилки іспанця.

Ковалайнен допускає контакт при спробі пройти Трулі. Позиції не змінились.

Фініш! Маса здобуває перемогу і захоплює лідерство в чемпіонаті. Кімі повертається додому тільки другим. Трулі на подіумі! Ковалайнен здобуває тільки четверту позицію. Кубіца тільки п’ятий і це можна розцінювати як невдачу для БМВ. Вебер вже традиційно заробляє очки для Редбула - він шостий. Перші очки в чемпіонаті для Піке, до того ж йому вдається обійти свого напарника, дворазового чемпіона світу Алонсо. А замикай очкову зону саме Фернандо Алонсо.

В чемпіонаті пілотів перше міце займає Маса, на другому Кубіца, третій Райконен. Відриви між пілотами 2 та 3 очки відповідно. В командному заліку Ферарі здобуває дубль та відривається від БМВ на 17 пунктів, третя команда чемпіонату - Макларен.

Ось і все, гран-прі Франції закінчилось.
До зустріччі 6 липня на гран-прі Великобританії в Сільверстоуні!

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


Всеукраїнський фестиваль водних видів спорту «Аквадром-2008»
Автор: Alex Andrushchak   
22.06.08

4-6 липня, на берегах Дністра в селі Велика Слобода пройде всеукраїнський фестиваль водних видів спорту «Аквадром-2008».

У планах заходу проведення унікальних змагань «Триатлон» за участю повітряних куль, катерів та джипів.

Змагання з пляжного волейболу.

Конкурс краси «Дністровська королева».

Конкурс бардівської пісні «Слобідська ватра».

Змагання з гри у «Підкидного дурня».

Організатори планують, що впродовж 3 днів участь у святі візьмуть понад 2 тис. людей. Влада обіцяє, що проблем з розташуванням наметів та спал ьних мішків не буде. Більш заможні гості можуть забронювати місця у готелі «Дністровська рів'єра» чи приватних садибах Великої Слободи.

 


Зроби свій сайт доступнішим для відвідувачів.
Автор: Alex Andrushchak   
20.06.08

Кожен сайт розрахований на певну аудиторію відвідувачів, а автори сайту зацікавленні в збільшенні кількості цільових відвідувачів. Більшість веб-ресурсів пов'язаних з Кам'янцем-Подільським в більшій чи меньшій мірі розраховуть на відвідувачів, які або проживають в Кам'янці або ж активно цікавляться життям міста. Що ж можна зробити щоб підвищити кількість таких відвідувачів на своєму сайті?

Рейтинг та каталог веб-ресурсів Кам'янця-Подільського

Що ж таке рейтинг? Всі, напевно, бачили невеликі лічильники розміщенні на сайтах, наприклад такий Рейтинг та каталог веб-ресурсів Кам'янця-Подільського
  Ці лічильники встановлюються на сайт при його реєстрації в тому чи іншому рейтингу. Рейтинги (ТОП-списки) являють собою сервери, на яких розміщенні адреси сайтів у відповідності до їх популярності. Це свого роду хіт-парад. Всякий раз, коли відвідувач заходить на сайт, позиція сайту в рейтингу змінюється, він піднімається угору та обганяя сайти на які були меньше заходів.

Чим вище сайт у рейтингу, тим більша ймовірність, що відвідувач зайде на нього. Іншими словами для інтернет-користувачів рейтинги є своєрідним індикатором популярності сайту. В рейтингу веб-сайтів Кам'янця-Подільського зібрані веб-ресурси, що репрезентують наше місто, сайти розміщенні в ньому мають шанс бути переглянутими в першу чергу відвідувачами, що цікавляться Кам'янцем-Подільським

Банерна система Кам'янця-Подільського

Будь-який власник сайта, пов'язаного з Кам'янцем-Подільським, може підключитись до даної системи та рекламувати свій сайт безплатно. Все відбувається наступним чином.
Ви розміщуєте на своїх сторінках чиїсь банери, а ваші, в свою чергу, показуються на сторінках інших сайтів учасників банерної системи. Кожне відвідування вашої сторінки призводить до показу чужого банера. Скільки ви покажете банерів на своїх сторінках, скільки і ваших буде показано на сторінках сайтів, що входять до банерної системи.

Банерна система Кам'янця-Подільського дозволяє організувати обмін банерами у вигляді картинок розміром 120х90 та 468х60. Наприклад:
Офіційний сайт KPLUG Телефонний довідник Кам'янця-Подільського

Розмістивши свій банер у банерній системі Кам'янця-Подільського ви зможете отримати відвідувачів з інших сайтів що презентують кам'янеччину. З питать розміщення банерів у банерній системі Кам'янця-Подільського звертайтесь до hostmaster at info.kp.km.ua

Каталог підприємств та організацій Кам'янця-Подільського

Навіть якщо у вас немає сайта, то інформацію про ваше підприємство чи установу можна розмістити у каталогу підприємств та організацій Кам'янця-Подільського. В каталогу можна вказати сайт та адресу електроної пошти, класифікувати підриємство за видами діяльності. Також можна залишати відгуки про діяльність тих чи інших підприємств та установ.

Звичайно, це лише дещиця того, що можна зробити для збільшення відвідуваності вашого сайта, але сподіваюсь ця інформація буде корисною для вас.

Інші матеріали розділу все для веб-майстра на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн.

 


Будуємо свою соціальну мережу!
Автор: Ярослав   
19.06.08
 Русский  Ukrainian 

scr0.jpg На нашому сайті запрацювали компоненти для побудови соціальної мережі. Більшості користувачів відомі такі проекти, як “Одноклассники”, “В контакте”. На нашому сайті, відтепер, у вас є можливість спілкуватись у подібному форматі.

Перш за все потрібно пам’ятати, що при вході на сайт необхідна авторизація (у лівій колонці, одразу під меню сайту). Якщо ви не зареєструвались ще у нас, то вам потрібно це зробити (відповідно клікайте на посилання “Реєстрація“)
Процедура реєстрації на нашому сайті нічим не відрізняється від звичних.

scr1.png
Всі поля, що ви заповнюєте помічені певним значком (, , , ), опис цих значків поданий під формою. Після заповнення і надсилання даних, вам прийде лист на вказану електрону адресу з посиланням, перейшовши по якому ви закінчете реєстрацію на нашому сайті і зможете авторизуватись.

Тепер ви маєте можливість зайти у свій профайл. У лівій колонці у модулі “Авторизація“, після успішної авторизації відображається тепер ваше фото (яке потрібно завантажити у профайл) і вхідні персональні повідомлення. Нижче знаходиться меню користувача.

Щоб зайти у свій профайл, клікайте по відповідному посиланню “Мій профайл“.
Просимо всіх зареєстрованих до 12.06.2008 оновити свої дані у профайлі, оскільки там з’явились нові поля.
Отже, ми в профайлі. Вверху у нас є меню. Навівши курсор на “Редагувати” ми можемо обрати, що ви хочете змінити у профайлі.

Пункт “Оновити особисті дані” переміщає нас на сторінку з особистими налаштуваннями, що розділені закладками.

Закладка “Особисті дані” - містить три своїх підзакладки, “Контактна інформація” - тут ви можете змінити пароль для авторизації на сайті та адресу електронної пошти, а також ім’я користувача, що відображається на сайті. Закладка “Налаштування форуму” відповідно містить поля: Вигляд, Сортування та Підпис, тут ви їх можете змінити. На закладці “Додаткова інформація” заповнюються поля з додатковою інформацією про вас.

Закладка “Файли” - містить налаштування та інформацію про відповідну закладку у вашому профайлі. Ви можете переглянути, допустимі розміри і кількість файлів. Рекомендуємо ставити “Вигляд” у режим “Фотогалерея” і вибераємо рівень доступу до ваших файлів.

На останній закладка “Гостьова книга” рекомендуємо поставити всі перемикачі на вибір “Так”, тоді з’явиться можливість іншим користувача писати свої коментарі у вашому профайлі. Ви матимете змогу блокувати неадекватні повідомлення.

scr1.png

Після зміни ваших налаштувань зберігаємо їх, натиснувши кнопку “Оновити“.

Далі у тому ж меню “Редагувати” вибираємо “Оновити вашу фотографію”, де завантажуємо ваше фото. (Кнопка “Browse…” - вибираємо графічний файл у себе на комп’ютері, кнопка “Вивантажити” - завантажує на сайт ваш файл)
Отже, з налаштуваннями закінчили.

Ви маєте можливість переглядати профайли інших користувачів. Наприклад, можна у меню користувача перейти за посиланням “Список користувачів”, на цій сторінці можна виконати пошук серед профайлів.

Зайшовши у профайл іншого користувача, ви окрім як ознайомитись з інформацією можете відравити йому персональне повідомлення (у полі “Швидке повідомлення” введіть текст і натисніть відправити). Також можна створити “Зв’язок” з даним користувачем (подібне до “Додати у список друзів”).
scr3.png
Щоб його створити і занести користувача у свій список зв’язків (контактів) у верхньому меню профайла “Зв’язки” вибираємо “Запропонувати створити зв’язок”. Після чого введіть повідомлення для погодження і як тільки користувач одобрить ваш запит ви матимите прямий “зв’язок” з даним користувачем. Тип зв’язку (друг, співробітник, знайомий, однокласник) ви зможете задати пізніше з меню “Зв’язки” - “Керування своїми зв’язками”.

Нижче, після основної інформації про користувача йде список груп у які він входить (детальніше про групи нижче).

Ще нижче йдуть закладки, що стосуються власника профайлу, на першій можна переглянути список статей, що написав користувач, на другій пости на форумі, на третій зв’язки, на наступні файли, що побажав показати користувач і на останній коментарі та повідомлення інших людей, що побажали відписатись у гостьовій книзі цього профайлу.

Відповідні закладки є у власному профайлі і ви маєте змогу управляти їхнім вмістом. На закладці “Файли” рекомендуємо створити власну фотогалерею, розмістивши свої фото.

scr4.png Окрім власних профайлів і зв’язків є такий елемент соціальних мереж як Групи. У меню користувача (ліва колонка сайту, нижче авторизації) є в ідповідний пункт “Гупи”. Перейшовши на цю сторінку, ми бачимо список категорій груп. Зайшовши в категорію, ви побачите список груп, що в неї входять. Якщо група відкрита або за підвердженням, ви можете приєднатись до неї клікнувши “Приєднатись до цієї групи”.

Якщо ж вам потрібно створити власну групу, то вверху сторінки, під полем пошуку є посилання “Створити власну групу!”. Потрібно заповнити поля: Категорія, Назва, Опис і Картинка для групи. Нажаль, категоріїї можна створювати лише адміністраторам, тому просимо звертатись, якщо така потреба, написавши приватне повідомлення для одного з адміністраторів: alex, taras, kpsolo. (Для цього в меню користувача перейдіть за посиланням “Мої повідомлення” і вверху виберіть “Нове повідомлення” і в полі “Кому” вкажіть нік користувача, кому адресоване повідомлення)

Що ж можна робити, ставши членом групи? Перш за все, спілкуватись у вибраному колі. Для групи існує свій власний форум, на який ніхто окрім членів групи не може потрапити. Саме на форумі рекомендуємо обмінюватись думками і файлами.
Також є можливість писати оголошення у групі, яке буде видно членам групи. Всі дії і посилання щодо групи знаоходяться у меню на початку сторінки.

scr5.png
 


Формула 1. Гран-Прі Монако, Монте-Карло.
Автор: Alex Andrushchak   
18.06.08

Привіт з Гран-Прі Монако в Монте-Карло. Ця траса вважається однією з самих складних в сучасній Формулі 1, а тому це завжди викликає підвищений інтерес. Вчора в класифікації несподівано для себе поул завоював Філіпе Маса. Другий на стартовій решітці Кімі Райконен, також з Ферарі.
Зважаючи на бліді результати минулих років видається, що Ферарі вдалось знайти настройки, які дозволять їм боротись за перемогу в сьогоднішній гонці. Другий ряд - за пілотами Макларена: Хемільтоном та Ковалайненом. П’ятий - Кубіца, шостий - Росберг, сьомий - Алонсо, восьмий Трулі.
Кваліфікація не обійшлася без аварії, в другій сесії на виході з тунелю свій болід розбив Девід Кулхард. До того йому вдалося показати час, що дозволив йому пройти в фінал класифікації. Але на машині ДіСі довелося міняти коробку передач, отже гонку він прийматиме з 15-ї позиції.
В Монако сьогодні дощ, це може змішати всі карти. Пілоти йдуть на прогрівочний коло, але машина Ковалайнена стоїть. Болідо доправляють до піт-лейн. Хейкі стартуватиме з піт-лейн, якщо це видасться можливим. Гонка розпочалася, в першому повороті - Маса, Хемільтон, Райконен, Кубіца, Алонсо. Без інцедентів. Хоча ні, на повторі видно, що Росберг допускає зіткнення з Алонсо в шпильці.
2-ге коло, Батон в піті, на повторі видно, що Батон в’їзджає в БМВ Хайфельда. Довга зупинка з заміною носа і Батон повертається в гонку на останій позиції. Маса випержає Хемільтона більше ніж на секунду. Умови зараз значно ближче до сухих ніж дощові. Росберг в піті на 4-му колі, на його боліді міняють ніс. Глок їде сьомим, але без переднього крила.
Типова стратегія піт-стопів для Монако - 2. Але погода може все змінити. Відрив Маси складає вже 2.5 сек. Глок в піті для заміни носа, на повторі видно, що його розвернуло в останьому повороті внаслідок чого він і втратив ніс.
На 6-му колі Хемільтон допускає контакт з барьєром, як наслідок прокол заднього правого колеса. Він в піті але швидко повертається. Команда вважає, що пошкоджень немає.
Тим часом Кубіца розпочинає боротьбу з Райконеном за 2-гу позицію. На трасі надзвичайно мокро, гонка сповільнюється. Час міняти гуму? Бюрдє проходить Сутіля і виходить на 12-ту позицію. Прокол заднього правого колеса в Алонсо. Інцедент відбувся в повороті Казино. Сейфіті кар на трасі.
Алонсо відправляється в піт і повертається в гонку на екстра дощовій гумі. На повторі показують що сталось. Спочатку ДіСі втрачає керування болідом і врізається в бар’єр, в тому з місті контроль втрачає і Бюрдє та врізається в болід шотландця. Обидва сходять. Батон в піті, а Райконен попадає під рослідування стюардів, але за що саме, невідомо.
Сейфіті-кар з’їзджає в піт-лейн і гонка в Монако продовжується. Райконена покарано проїздом через піт-лейн за недотримання регламенту щодо гуми. Згідно прогнозу погода покращиться, тому гонщики залишаються на стандартній гумі. Райконен відбуває своє покарання та повертається в гонку четвертим відразу позаду Хемільтона.
Алонсо допускає зіткнення з Хайфельдом, що призводить до розвороту але обом вдається продовжити гонку. Вебер також злегка піддав Алонсо в цьому інциденті але здається ніяких пошкоджень немає. Алонсо в піті, значить все-таки йому необхідний ремонт.
Росберг в піті з 17-ї позиції плюс без переднього крила. Росберг залишивя на стандартній гумі а Алонсо на екстра дощовій. Маса вилітає в повороді Девот, але йому вдається повернутись. Цим скористався Кубіца і захопив лідерство. Вебер проходить Хайфельда та виходить на 5-ту позицію. Сутіль також проходить БМВ.
Проблеми в Хайфельда, його проходять Накаджіма і Трулі. Барікело проходить Накаджіму. Хайфельд в піті, заміна носового конуса і він повертається в гонку на стандартній дощовій гумі.
На боліді Хайфельда було проколоте заднє колесо, тому він не міг підтримувати темп гонки а тим часом Кубіца найшвидший пілот в пелетоні.
Гаряча боротьба за 11-ту позицію між Ковалайненом та Піке. Маса та Кубіца один по одному встановлються кращий час кола. На повторі видно, що Піке блокує колеса в Мірабо і Ковалаейнену та Фетелю вдається пройти бразильця. Кубіца на першому плановому піт-стопі він залишається на стандартній дощовій гумі і повертається в гонку відразу позаду Райконена. Райконен допускає помилку і Кубіці вдається пройти його.
На боліді Кімі пошкоджено переднє крило і він зрізає Девот. Райконен в піті, заміна носа та заправка зайняли 16 сек, дуже тривалий піт-стоп. Фін повернувся в гонку шостим. Є підозра, що це єдиний піт-стоп. 32-коло, кращий час кола від Хемільтона а за Трулі зібралась ціла верениця пілотів. Маса пробивається крізь трафік та заїзджає в піт. 11 сек. зупинка і він повертається в гонку попереду Кубіци!
Ковалайнен в піті з 10-ї позиції а Вебер та Хемільтон встановлються кращий час кола. Трулі в піті, екстра дощову гуму міняють на звичайну дощову. За прогнозом дощ розпочнеться за 15 хвилин. Розворот Глока, він продовжує з розбитим носом. Глок в піті а Макларен лідирує. Росберг проходить Батона і виходить на 11-ту позицію. Дощ очікується за 6 хвилин, Алонсо в піті і йому ставлять суху м’яку гуму! А Росберг вже пресує Піке в боротьбі за 10 позицію. Піке в піті. Йому також ставлять суху гуму.
На повторі відно наскільки важко Алонсо на цій гумі. Вебер в піті і йому також ставлять суху гуму. Кращий час кола від Росберга. Піке вилітає на сухій гумі, зрізає Девот, його гонку закінчено. Батон та Глок в піті. Ковалайнен в піті з 11-ї позиції. Сутіль ще не робив щодної зупинки. Ковалайнен переходить на суху гуму. Певно для експерименту, щоб вирішити чи варто ставити суху гуму Хемільтону. Кубіца вже висить на задньому антикрилі в Маси. Вебер на сухій гумі втрачає 3 позиції і відкочується на 9-ту. Накаджіма та Фетелі в піті з 7 та 8-ї позицій.
Третій розворот від Глока він на екстра дощовій гумі. Кубіца та Сутіль в піті а Алонсо показує новий кращий час на сухій гумі. Хемільтон в піті, швидка зупинка, сухий тип і він залишається лідером. Трулі та Росберг в піті. Барікело в піті. Розворот Батона в шпильці після тунелю. Все це після атак Ковалайнена але обидва продовжуть гонку. Кращий час кола від Накаджіми.
Ферарі готова до зупинки, обидва гонщики все ще на дощовій гумі. Маса в піті, сухий тип але без дозаправки. Маса повертається позаду Кубіци. Друга зупинка від Хайфельда. Кращий час кола від Ковалайнена. Сутіль з тактикою одного піт-стопу може принести індійській команді перші залікові бали. Райконен в піті, суха жорстка гума.
Ковалайнен клепає кращі кола. Що було би, якби не старт з піт-лейн. Батон та Алонсо ведуть боротьбу за 12-ту позицію. Трек підсихає але все ще є кілька мокрих місць на трасі. Аварія Росберга в Басейні. Він покидає болід, машина безпеки на трасі. Весь перед Вільямса розтрощено і обломки валяються по трасі.
На повторі видно, що Росберг просто пропустив точку гальмування перед поворотом і врізався в стіну. Болід вивозять з траси, здається що з нього виливається пальне чи мастило. Хайфельд в піті а піт-лейн відкрито? Буде дуже дивно якщо ніхто не постраждає від проколів після такої кількості обломків. Кругові можуть пройти машину безпеки.
До закінчення гонки ще далеко. Ковалайнен проходить сейфіті кар та повертається в одне коло з лідерами. Хайфельд робить те ж саме. В чому ж затримка для рестарта? Сейфіті кар покидає трасу - гонка продовжується!
Обгонів в чільній групі на рестарті не сталося. Райконен в’їзджає в бік Сутіля в шикані після тунеля. В нього зламане переднє крило. Обидва в піті.
Новий ніс для Райконена а механіки Форс Індія здається шоковані. Новий кращий час кола від Хемільтона, він на 3 секунди випереджає Кубіцу. Тим часом Торо Росо Фетеля на 5-й позиції. Ковалайнен зараз в очковій зоні після його старту з піт-лейн. Райконен 9-ий після 4-х піт-стопів а Сутіль - 15-й.
Можливо сьогодні Барікело вперше з 2006 року зможе набрати очки. Він йде шостим. Ми швидко наближаємось до 2-х часового ліміту гонки. Повну дистанцію гран-прі не буде пройдено. Кращий час кола від Райконена але не він святкуватиме перемогу в Монако.
Останє коло. Хемільтон першим пересікає фінішну лінію і разом з перемогою в гран-прі стає лідером чемпіонату. Кубіца здобуває друге місце для БМВ, Маса - тільки третє для Ферарі. Вебер - четвертий, Торо Росо та Фетель - п’яті, Барікело - шостий. Накаджіма - сьомий, Ковалайнен - восьмий. Райконен поза очковою зоною.

До зустрічі за два тиждні в Монреалі на Гран-Прі Канади!

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


<< Початок < Попер. 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 Наст. > Кінець >>

Результати 2143 - 2148 з 2204
Останні надходження

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог сайтів
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
7 гостей та 1 користувач
shevtchyk1980o