УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій

Автор: 
avatar

Пояснювати, доводити, обґрунтовувати – зовсім неважко коли наводяться факти які неможна спростувати, або легко перевірити. Нас не цікавить хто буде тримати руля – головне, щоб їхали в потрібному напрямку (працювали, заробляли, не обдирали студента і звичайно отримували зарплату вчасно).

В світлі останніх подій стає зрозумілим, що керівництво не завжди знає про роботу структурних підрозділів університету.  Важко спостерігати як декілька людей нищать цілий інститут. Так, мова іде про інститут механізації і електрифікації сільського господарства. Недаремно в Інтернеті на форумах студенти скаржаться на хабарництво. Викладачам факультету приходиться несолодко, адже найзапеклішими хабарниками (які правлять ціни) є: Б......, П..... та З......... Звичайно важко залишатися принциповими, коли у безпосереднього керівництва висохли останні краплі совісті, адже  дерти за курсову 300 у.е. за дипломну 400-500 у.е. (ще й переписуються уже декілька років поспіль, ліняться навіть попрацювати) незалежно від бажання студента,  назвати інакше як нищення інституту – неможна. Так, пан Замойський пропонує здачу будь-якої сесії студенту, групі, курсу – ціна питання 5000 грн. з однієї особи. А які побори у гуртожитках – «дисципліна» (здогадайтесь хто вирішує кому жити, пити, курити? Треба знати кому платити!) . Ой, а як цікаво ділиться навантаження… Хто читає лекції та приймає екзамени, курсові а у кого лише практичні? Запитайте скільки у них дипломників? Коли вони тільки справляються?

Розуміємо, що іде акредитація, яку необхідно пройти для забезпечення роботою, але чому свою некомпетентність, непідготовленість, дурість - «керівництво» інституту перекладає на колектив. Звичайно, привикли брати хабарі – інспекторам готові теж платити. Але навіщо людям (більшість з яких не хабарники) говорити – ви дурні, ми Вас захищаємо. Від кого? Для чого? Коли ми повністю готові представити усі комплекси по своїх дисциплінах. Немає нахабству межі. Адже вони ще й з викладачів хочуть гроші здерти на акредитацію до якої самі неготові.

Диву даєшся, як техніка, обладнання (нехай не саме сучасне, але було) зникає на очах. Хто може відповісти на питання – ким і коли списується техніка, обладнання? Хто несе відповідальність за знищене, вкрадене майно? Неважко зрозуміти, що покриває керівництво В..... та Д....... (працювати треба, В..... 5 років працює на кафедрі, а жодної пари не прочитав), лише ректор не знає де поділася техніка? Та де взяти гроші на нову?

Непотрібно далеко ходити – подивіться, як працює коледж ПДАТУ. Скільки там техніки і як її використовують. Можливо необхідно просити Тараса Петровича поділитися досвідом, покерувати…

З усіх факультетів та інститутів, тут найбільша кількість студентів, що можуть вони отримати? Що розкажуть батькам, сусідам, родичам, односельчанам? Яку рекламу зроблять? Чи порадять поступати? Чи не чекає нас бува доля інституту бізнесу і фінансів?

Продовження

Вранішне сонечко радує своїми променями, морози відходять, все важче зимі стримувати потічки, незабаром весна, яка є для більшості символом народження, відродження – вступить у свої права. Усе розпуститься, розквітне. Весняні передчуття зігрівають душу, відроджують надію і уже напевно на генетичному рівні у людей з’являється жага до роботи. Адже з покон-віків наші предки так чекали, готували знаряддя удосконалювали його, щоб у наступному році, натхненно працюючи, досягнути вищих урожаїв. Вони шукали себе у праці, отримуючи винагороду – задоволення від плодів.

Весна не обходить стороною і наш Подільський державний аграрно-технічний університет. Що несе вона з собою? Крім стрімких потічків та багнюки? Які плоди та задоволення ми отримаємо у цьому році? Кожний працівник напевно замислюється, дивуючись чому його енергію, снагу та бажання працювати не направляють у потрібне русло. Дехто розмірковуючи над цим, доходить висновку, що не питають про роботу – бо не хочуть (саме не хочуть) платити, це комусь невигідно, так привикли – заробляти хабарами  (кожний керівничок на своєму рівні – зам декана, декан, проректор, помічничок, ректор,    а працювати, навіщо? – їм вистачає), простіше користуватися своїм становищем, щоб гнобити підлеглих (товкти копійку) – особливо яскраво ми можемо це спостерігати на ІМЕСГ ( звичайно не без гріха і інші інститути та факультети, про них мова піде у наступних статтях). «Відсутні кошти», «держава не дала», «скоро відасть» та інше. Більшість працівників університету знає, що держава все, що мала віддати – віддала, більше подачок просите нетреба.

Університет повинен заробляти гроші – на кожному кроці (уже навіть ректор іноді говорить), ми чуємо. Нажаль наше керівництво напевно забуло з чого розпочинати, адже ніхто не готується, техніка (те, що від неї залишилося), стоїть поломана (деякі агрегати не доїжджають до поля – ламаються). Кожен з працівників університету напевно відмічав «хазяйновитість» нашого теперішнього ректора, але насторожує ця вибірковість – чому він може простояти біля столярів, мулярів, зварювальників – годинами, тоді як виїхати на поле, перевірити готовність техніки, викликати відповідальних, вияснити причини, знайти шляхи до вирішення, забрати з оренди землю та самим її обробляти (сам ректор агроном – кому ж як не йому знати, скільки та якої техніки потрібно, яку краще хімію придбати та інше)  – у нього бажання не виникає. Чому така вибірковість? Можливо якісь стосунки з директором інституту, стримують – щоб бодай не образити. Відповідь напрошується сама, коли спів ставити деякі факти. Напевно неабияку роль відіграє проректор Д......., який «оберігає» рідний інститут як зіниця око (береже для себе, адже чого душою кривити – перепадає іноді ласий шматочок),  тай В..... з свого боку завжди радий прикрити (…….) тили інституту (скільки занять він прочитав студентам, уже декілька років рахуючись на одній із кафедр? Жодного). Саме через таких «начальників» (вони непоодинокі їх є зо два десятки), наш колектив не може вчасно отримати заробітню плату, не розвивається а деградує. Вони в свої кишені кладуть тисячі гривень, а університет втрачає сотні тисяч іноді і мільйони. 

Маючи такий великий та розумний колектив (під розумним колективом маємо – усіх працездатних, тверезо мислячих, живучих теперішніми категоріями людей) університет повинен процвітати, працюючи та радіючи плодам своєї праці.

Шановний ректоре, якщо Ви можете собі дозволити керувати мулярами, то чому б не організувати усе керівництво усіх рівнів і покерувати ними – показавши їм, що треба працювати (а не лише сидіти в кабінетах і думати кого б обманути, взяти хабара).

 

 

Весна іде – діти радіють, лише батько з якихось незрозумілих для них причин, чомусь похмурий, опустивши додолу очі з сумом дивиться на старенькі туфлі. Чи витримають вони ще місяць? 

Чи мало таких батьків працює в університеті? Скільки ще зможуть вони потерпати від нахабства «начальників», не отримуючи заробітню плату?

 

P.S. Пофком університету еге гей…… Чи для того ми тебе обирали? Щоб ти нам рота затуляв? Оберігав керівництво? Де твоя робота? Як жити думаєш? Скільки прокльонів у спину почує? (дехто і в лице скаже)

Читати повністю »
Автор: 
avatar
22 лютого виповнюється 80 років почесному ректору Подільського державного аграрно-технічного університету, ректору нашого вузу у 1983-2002 роках, професору Михайлу Івановичу САМОКИШУ.
Колектив біотехнологічного факультету ПДАТУ щиро вітає ювіляра і бажає довгих років життя у здоров'ї, радості, творчому пошуку.
Автор: 
avatar

«Ти й досі годуєш мене
жданиками: жди та пожди»

М. Кропивницький

 

Кожен із нас у своєму житті давав обіцянки, а в дитинстві не один раз їх порушував, але з віком приходило розуміння, що для досягнення поваги та підтримки оточуючих обіцянки необхідно виконувати. Звичайно, ми маємо багато прикладів деяких політиків, які, досягши певної мети, забувають свої обіцянки, ставлять нову мету і дають нові … Так може продовжуватися до тих пір, доки оточуючі не зрозуміють, що на цю «людину» покладатися не можна. Чому з’являються такі люди? Відповідь дають психологи – провина батьків, недогляд вчителів, образи однолітків, декого зламала армія і т.п. Є й інші причини, одна із яких найпоширеніша – бажання досягнути певної мети, не маючи розумового або іншого потенціалу.

Програма розвитку Подільського державного аграрно-технічного університету, запропонована колективу тоді виконуючим обов’язки ректора М.І. Бахматом у 2010 році, була представлена перед виборами ректора у якості його передвиборної програми. Мабуть, багатьом сьогоднішнім співробітникам університету доводилося тримати її в руках, порівнювати з Програмами інших кандидатів, знаходити щось миле своїй душі, відшукувати надію на подальший розвиток закладу. Адже, ця стратегія передбачала зміцнення матеріально-технічної бази, покращення умов навчання студентів, безліч благ для професорсько-викладацького складу. Підписана вона, на перший погляд щирими та відвертими словами: «Дякую за порозуміння і підтримку. З повагою М. Бахмат». А що натомість?

З того часу уже пройшло три роки і що зроблено? Які обіцянки виконано? Кожного року, коли звітує ректор про виконану роботу, то усі присутні мають змогу взнати усе – яка урожайність зернових, цукристість буряку, довжина кореня, виповнення колоса в області, та багато іншого, не менш «цікавого», проте жодного слова про виконання даних ним обіцянок. Тому варто провести аналіз самостійно.

Давайте спробуємо проаналізувати окремі факти з цієї Програми.

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ
ПОДІЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО АГРАРНО-ТЕХНІЧНОГО
УНІВЕРСИТЕТУ НА ПЕРІОД 2010-2015 рр.

(витяг)

 

-                   Подані і знаходяться на розгляді в секретаріаті президента України необхідні документи для надання університету статусу національногоНЕ ВИКОНАНО і за каденції сьогоднішнього керівництва вже виконано не буде

-                   Щорічно входити в ходотайство перед адміністрацією області, Міністерств і Секретаріату Президента про нагородження співробітників університету Знаком «Відмінник аграрної освіти», «Знак пошани» «Відмінник освіти України», присвоєння почесного звання «Заслужений працівник освіти» та інших нагород – ВИКОНУЄТЬСЯ СТОСОВНО СЕБЕ ТА СВОГО ОТОЧЕННЯ (при чому, колектив лише ставиться перед фактом про чергового «ГЕРОЯ», але жодного із представлених і нагороджених не висунув та не схвалював колектив)

-                   Розширені напрямки підготовки спеціалістів до 17 за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», і «спеціаліст» і до 13 за освітньо-професійною програмою «магістр», проходять апробацію документи за ОКР «магістр» – за напрямком «Фінанси і кредит» (заочна форма) і «Енергетика сільськогосподарського виробництва», «Землевпоряд­кування та кадастр» – НЕ ВИКОНАНО

-                   Планується відкрити нові напрямки підготовки спеціалістів за спеціальностями – Інформаційні технології, Управління персоналом та економіка праці, Карантин рослин, Водні біоресурси та аквакультура – НЕ ВИКОНАНО

-                   Постійно поновлювати науково-педагогічний склад університету за рахунок власної аспірантури і докторантури і направлення на навчання (можливо і за рахунок університету) в інші ВНЗ і наукові установи країни – ВИКОНУЄТЬСЯ (але без допомоги РЕКТОРАТУ – відрядження аспіранта на досліди, конференції і, навіть, захист – це проблема самого аспіранта – в університеті грошей не вистачає, дарма, що на навчання аспіранта держава кошти виділяє)

-                   Щорічно направляти на стажування за кордон до 10-12 викладачів в провідні навчальні університети та науково-дослідні інститути європейських країн і СНД – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ, (за винятком проявленої власної ініціативи окремих викладачів)

-                   Виділяти щорічно до 20% зі спецфонду університету кошти на дольову участь при будівництві житлових будинків в місті, для забезпечення черговиків, без житла співробітників і запрошених на роботу зі сторони – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ

-                   В лютому 2010 року провести Всеукраїнську науково-теоретичну конференцію присвячену 100-річчю з дня народження професора С.С. Сербіна., ректора з 1956 до 1980 року нашого ВНЗ, з встановленням меморіальної дошки на будинку, де він проживав. Надати кафедрі агрохімії і грунтознавства назву імені професора С.С. Сербіна (дуже важливий пункт!!!) – ВИКОНАНО (за кошти викладачів, яких, вольовим рішенням РЕКТОРА, змусили на це здати гроші)

-                   Поновити і розширити офіційний сайт університету, усім структурним підрозділам ВНЗ розробити і запропонувати власний сайт – створений українською та англійською мовами – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ  (хоча деякі «пориви» були, але чогось не вистачає – робити нема кому)

-                   Щорічно проводити науково-теоретичні та навчально-методичні конференції та семінари, студентські олімпіади, виробничі наради, підготовку і перепідготовку керівників колективних сільськогосподарських підприємств, спеціалістів, фермерів, власників бізнесу і кооперативів – ВИКОНУЄТЬСЯ (без допомоги, участі та заслуги РЕКТОРАТУ)

-                   Разом з нашими коледжами (Кам’янець-Подільський і Бучацький) і технікумами (Шепетівський, Ново-Ушицький, Хотинський, Кіцманський і Сялтинський), плідно працювати з запровадженням ступеневої підготовки і направлення з цих структурних підрозділів студентів в університет за державним замовленням – ПРИНЦИПОВО НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (комусь не вигідно)

-                   Розширити мережу підготовки спеціалістів і магістрів заочної форми навчання в навчально-консультаційних пунктах усіх наших коледжах і технікумах, допомогти їм по окремих спеціальностях отримати ліцензії для прийому на навчання за освітньо-професійними рівнями «бакалавр» – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (причина та ж сама)

-                   Постійно надавати методичну, навчальну, а також кадрову допомогу Кам’янець-Подільському і Бучацькому коледжам для отримання статусу інститутів, а відповідно, усім нашим технікумам в отриманні статусу коледжів – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ ???  

-                   Щорічно направляти в наші технікуми і коледжі кращих доцентів і професорів головами державних екзаменаційних комісій, а також викладачів для проведення занять і покращення методичної роботи – ВИКОНУЄТЬСЯ (тільки в частині направлення голів державних екзаменаційних комісій, бо комусь це вигідно)

-                  Закінчити будівництво нового корпусу №5, інституту бізнесу і фінансів – НЕ ВИКОНАНО (але чи це вже актуальне на сьогодні?)

-                  Зробити зовнішній капітальний ремонт навчального корпусу №1, пам’ятки архітектури XVIII сторіччя – НЕ ВИКОНАНО (але майже щороку його «підремонтовують» – вимога програми, все ж таки!)

-                  Будівництво (через інвестора «Механік») ще одного навчального корпусу для інституту механізації і електрифікації сільського господарства – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (а «Механік» тим часом, розростається і вростається в територію університету)

-                  Провести капітальний ремонт і реконструкцію будівель студентської навчальної ферми і ветеринарної клініки НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ  

-                  Ведуться переговори з Міністерством аграрної політики про будівництво студентського гуртожитку на території факультету ветеринарної медицини НЕ ВИКОНАНО (цей пункт Програми взагалі з області фантастики!!!)

-                  Постійно проводити благоустрій території, поточні ремонти навчальних корпусів, господарських будівель і гуртожитків ВИКОНУЄТЬСЯ ДУЖЕ ВПРАВНО (комусь це дуже-дуже вигідно –  можливість викачування коштів із так званого, як зауважує на всіх зборах колективу пан РЕКТОР, спецфонду)

-                  Запланована генеральна реконструкція спортивного майданчику біля гуртожитків НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (фізкультура в університеті – для заліків у залікових книжках студентів)

-                  Завершити будівництво і провести відкриття університетської церкви ВИКОНАНО (це гордість сьогоднішнього керівництва університету, побудована за «добровільне» здирання коштів з викладачів незалежно від релігійних уподобань)

-                  Розпочати виготовлення документації на виділення земельних участків під індивідуальну забудову загальною площею 6,0 га. НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (за загадковим збігом, це й же пункт був включений у передвиборну програму сьогоднішнього голови профкому!)

-                  Кооперативне будівництво двох житлових будинків в районі професійно-технічного училища №6, проспект Грушевського і вулиця Черняхівського НЕ ВИКОНАНО (та й чи треба, якщо в такий самий спосіб, як і два попередніх будинки!)

-                  Контроль за якістю освітньої діяльності з організації навчального процесу в університеті здійснювати у відповідності із законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах» та інше НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ 

-                  Інтеграція нашої освіти до європейського простору - Болонського процесу - з отриманням з 2010-2011 навчального року випускниками університету диплому єдиного зразка європейського типу НЕ ВИКОНАНО (це пункт хтось дуже мрійливий придумав)

-                  Незалежно від напрямку і форми підготовки спеціалістів, спеціальності і курсу навчання, завершити перехід на кредитно-модульну систему оцінювання знань студентів НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (ніхто ні з викладачів, ні з студентів, так і не може зрозуміти, за якою ж системою в університеті проходить навчання)

-                  Розширити співпрацю з провідними навчальними закладами країни і за кордоном з питань навчального процесу і методичної роботи шляхом обміну літератури, стажування викладачів, навчальних і виробничих практик студентів НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ тими посадовими особами, які це повинні робити

-                  Заключити додатково договори для проходження стажування викладачів університету в провідних навчальних і наукових установах держави, країн СНД і Євросоюзу НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (а кому це потрібно? – на це ж треба виділяти кошти!)

-                  Планувати обов’язкове проходження підвищення кваліфікації в базових і передових виробничих установах і підприємствах раз в 5 років молодих науковців і викладачів для удосконалення практичного і фахового рівня НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (кому із керівництва університету потрібен молодий, та ще й досвідчений, викладач!)

-                  Ректорат бере на себе зобов’язання фінансування видавництва підручників, навчальних посібників і методичних розробок з грифом Міністерства аграрної політики і Міністерства освіти і науки України, які залучаються до навчального процесу в університеті та інших ВНЗ НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (хіба трошки, «для себе»!)

-                  Науково-навчальній бібліотеці і кафедрам університету постійно контролювати поновлення літературного фонду необхідними підруч­никами, навчальними посібниками, науковими та реферативними журналами для усіх напрямків підготовки спеціалістів ВИКОНУЄТЬСЯ на рівні викладача, але НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ – на рівні закупівлі літератури

-                  В бібліотеці університету, в її читальних залах створити електрону базу даних всієї наукової і навчальної літератури, реферативних видань, власного фонду та інших бібліотек аграрних вузів країни, розширити мережу Інтернету в навчальних корпусах і в гуртожитках НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (хоча, навіть, спеціальних співробітників на роботу набирають)

-                  Покращити і розширити роботу методичних комісій університету, інститутів і факультетів із залученням до співпраці кращих викладачів, доцентів та професорів з інших навчальних закладів міста, області, країни НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (навіть цікаво, в який спосіб шановний РЕКТОР мав це робити!)

-                  Значно розширити виконання державних бюджетних тем і госпдоговірної тематики, виконання і впровадження наукових досліджень НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (більше того, ще й ті, що були, то позакривали)

-                  Збільшити підготовку через аспірантуру університету кандидатів наук, та їх своєчасний захист НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (ефективність діяльності аспірантури університету нульова)

-                  Направляти за рахунок університету випускників магістратури і молодих асистентів кафедр в інші ВНЗ і НД-інститути для навчання в аспірантурі НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (кого ж тоді наші професори будуть брати в аспірантуру, вони й так між собою ледь не б’ються за чергову «жертву»?)

-                  Заключати договори з провідними навчальними закладами Євросоюзу та інших держав, про спільну наукову і навчальну роботу та стажування наших викладачів і науковців за кордоном НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (за чиї кошти це зробити?)

-                  Розширити мережу підготовки науково-педагогічних кадрів через докторантуру університету та інших навчальних закладів та наукових установ, за рахунок державного замовлення і цільової підготовки НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (навпаки, місця в докторантурі скорочуються)

-                  Доповнити (додатково) існуючу спеціалізовану вчену раду університету вченими - докторами наук, професорами за спеціальностями з кормовиробництва і землеробства і відкрити додатково ці спеціальності НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (РЕКТОР під себе раду вже зробив!)

-                  Відкрити нові спеціалізовані вчені ради: першу - з годівлі тварин і технології кормів та другу - з економіки та управління підприємствами з кандидатських дисертацій НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (РЕКТОР і так голова ради, а іншим – навіщо?!)

-                  Надавати оплачувані творчі відпустки здобувачам для завершення написання та оформлення кандидатських дисертацій до 2-х місяців і докторських — до 6 місяців і грошових відшкодувань зі спецфонду університету на друкування автореферату та вартості захисту на спецрадах НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ («хіба для своїх!», а для решти – це ж їхні проблеми)

-                  Розширити видавництво фахового наукового збірника університету до 80 друкованих аркушів і добитися його фахового видання для науковців ветеринарної медицини НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (та й цей збірник друкується ледь не цілий рік)

-                  Відкрити, крім 5 існуючих, наступних проблемних сертифікованих науково-дослідних лабораторій - селекції та насінництва пивоварних сортів ячменю, селекції та насінництва сої, моніторингу якості ґрунтів та води, клінічних ветеринарних досліджень, трудових ресурсів, а також проблемної науково-дослідної лабораторії відтворення вівчарства НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (ще нікого із завідувачів кафедр РЕКТОР про це навіть не запитав!)

-                  Виділити приміщення для створення кабінету завершених наукових розробок кафедр, їх впровадження та науковий пошук з відкриттям власної дорадчої скриньки в Інтернеті НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (а сам РЕКТОР, хоч знає, що це таке?)

-                  Довести навчання в аспірантурі до 110-120 аспірантів, з них 70-80 за державним замовленням. Збільшити щорічний захист аспірантів і здобувачів до 18-20 кандидатських дисертацій і до 2-3 докторських НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (скоро така кількість студентів буде набиратися, якщо працювати такими «темпами»)

-                  Протягом навчального процесу прививати студентам українські національні цінності і патріотизм, нашу пам’ять, культуру, історію, звичаї та побут НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (тут забули вказати, хто ж буде комусь щось прививати?)

-                   Розширити і допомогти молоді з впровадження студентського самоврядування в гуртожитках і побуті, у вивченні і усвідомленні історичної героїки предків і старшого покоління – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (кому в сьогоднішній ситуації вигідний активний студент?)

-                  Здійснювати виховну роботу та виховання молоді як громадянина правової демократичної держави, що поважають права і свободи особи, володіють національною і релігійною грамотою, шанують і поважають традиції і культуру інших народів НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (див. через один пункт назад)

-                  Розвивати у студентів сучасне світорозуміння й світосприйняття на основі наукового світогляду їх професійної кар’єри, правилам і нормам поводження на ринку праці, як спеціаліста, бізнесмена і керівника НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (тут забули вказати, хто саме має це робити?)

-                   Зберегти і розширювати наші художні і творчі колективи, які носять звання «Народний», залучити до них шкільну молодь і студентів 1-2 і старших курсів. Відкрити в третьому гуртожитку (цокольний поверх) спортивний тренажер ний зал – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (та й ті колективи, що були, вже ніхто ніде не чує і не бачить – може вони пішли в підпілля?! А в цокольний поверх третього гуртожитку когось поселили – може це, бува, якогось професора на роботу запросили?)

-                   Поновити спортивні зали університету інвентарем, провести капітальний ремонт спортивного залу в 3 навчальному корпусі і трибун на стадіоні. Проводити постійно традиційні турніри в пам’ять С.С. Сербіна, Ю.Й. Покотильського, козацькі забави, ігри обласного і всеукраїнського рівня, спартакіади здоров’я – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (див. пункт про стадіон)

-                   Щорічно готувати кандидатів і майстрів спорту, створити високопрофесійні ігрові команди з футболу і ручного м’яча для виходу в ліги вищого рівня – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (див. пункт про стадіон)

-                   Розширити і доповнити історичними і сучасними експозиціями, документами та наглядністю музей університету, виділити додатково площі і кімнати, оснастити його комп’ютерами і відеотехнікою – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (це, напевне, з якоїсь чужої програми)

-                   Постійно працювати з департаментом аграрної освіти, науки і дорадницгва, а також з планово-фінансовим відділом “Агроосвіти” з питання збільшення і покращення державного фінансування університету до 32-35 млн.грн. – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (навіть на зароблену викладачами зарплату не вистачає)

-                   Розширити спеціальний (позабюджетний фонд) до 18-20 млн. грн. за рахунок збільшення вартості навчання на денній та заочній формах навчання, а також розширення ліцензії та набору з усіх напрямків підготовки спеціалістів, магістрів та аспірантів – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (дуже «мудре» рішення у першій його частині, особливо наглядно це всі побачили, як «хлинули» в університет абітурієнти після останнього підняття вартості навчання!)

-                   Заробітну плату професорсько-викладацького складу видавати своєчасно до 1 числа наступного місяця з державного фінансування і спецфонду в повному об’ємі з виплатою усіх доплат за вчене звання, стаж викладацької роботи, нагороди, почесні звання, додаткову роботу та інше – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (хоча, якщо відправити викладачів кілька разів на рік у відпустку за власний рахунок, то для госпчастини та керівництва, може грошей на зарплату вистачити – така логіка у нашого РЕКТОРА)

-                   Практикувати для викладачів кафедр передпенсійного віку до посадової ставки, дозволяти працювати додатково до 0,25-0,5 ставки або погодинною оплатою для покращення заробітної плати при виході на наукову пенсію – ВИКОНУЄТЬСЯ ВИБІРКОВО (цей пункт не стосується простих викладачів – треба мати на це ласку шанованого РЕКТОРА – всіх інших він може дозволити собі на загальних зборах «відправити готовитися в дорогу» (пряма мова))

-                   Дозволяти працювати обслуговуючому персоналу, а також технічним і будівельним працівникам додатково по їх місцю основної роботи і проводити доплату від 15 до 50% за виконання певної роботи, а також за її складність та шкідливість – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (навпаки, обслуговуючий персонал скоротили і, навіть, дозволили не прибирати щодня! у навчальних корпусах)

-                   Щомісячно забезпечувати студентів, аспіратів, докторантів стипендією, регулярно і своєчасно проводити її виплату з урахуванням доплат до її збільшення – ВИКОНУЄТЬСЯ (Держава платить і контролює!!!)

-                   Відкрити рахунок в іноземній валюті для оперативності фінансової діяльності, можливості виїзду за кордон на стажування науковців, викладачів та студентів, залучення закордонних інвесторів – ВИКОНАНО (цікаво, для чого!!!)

-                   Створити благодійний фонд з відповідним рахунком в банку для оперативного накопичення матеріальних ресурсів і коштів університету – ВИКОНАНО (ось, тільки, на які цілі використовуються кошти?)

-                   Залучати для покращення фінансового стану університету внутрішніх і зовнішніх інвесторів і кредиторів зі сторони – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ (при цьому ж треба брати на себе якісь зобов’язання, а кому це треба?)

-                   Покращити роботу виробничої сфери інституту круп’яних культур, дослідного поля, студентської ферми, ботанічного і навчального саду для виробництва і реалізації продукції і, відповідно, надходження додаткових коштів, а також за рахунок можливої оренди приміщень і площ, які не використовуються в навчальному процесі – НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ ПРИНЦИПОВО (тільки «завалили» все, що можна було завалити)

 

Як бачимо, ключові обіцянки не виконані і не виконуються, тому відсутність коштів на виплату заробітної платні, відрядження, обладнання та інше не повинно нікого дивувати. Але дивує інше, як ця людина може щодня дивитися в очі сотням викладачів, які довірили їй кермо влади, і ображатися за те, що люди не хочуть зачекати декілька місяців без заробітної платні, що очікує цю недалекоглядну людину через 5-10 років, які слова «вдячності» вона почує…

 

P.S. Дорогі титули, нагороди, медалі – спалюють людину з середини, знищуючи усе добре та світле, зміцнюють заздрість, пиху та зверхність.

Читати повністю »
Автор: 
avatar

З 1 січня 2013 року набирають чинності зміни до Закону про РРО, які зобов'язують підриємства та підприємців подавати до органів ДПС електронні копії розрахункових документів та контрольних стрічкок, що містяться у пам'яті РРО. Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі та модемів для такої передачі даних, порядок передачі копій документів в електронному вигляді до ДПС затверджено наказом Мінфіну від 08.10.2012 р. №1057

Що тягнуть за собою ці зміни?

Підриємцям необхідно придбати реєстратори розрахункових операцій (РРО) нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми або звернутись до виробника поточного пристрою з метою доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.

Заради чого?

Основний мотив - це надасть можливість суб’єктам господарювання зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкування паперової контрольної стрічки та її зберігання протягом 3-х років, у чому більше не буде потреби.

На кого лягають витрати?

На багатеньких буратін - підприємців.

Далі буде.

Автор: 
avatar

Виховання особистості майбутнього педагога в системі вищої професійної освіти має відбуватися в умовах особистісно-орієнтованої моделі навчання.

Ми пропонуємо модель реалізації творчого потенціалу майбутніх педагогів, яка включає наступні блоки: загальнорозвиваючих і спеціалізований, кожен з яких включає компоненти:

Психолого-педагогічний модуль означає, що педагог: вільно орієнтується в сучасних психолого-педагогічних теоріях навчання і виховання і використовує їх у своїй практиці; знає закономірності формування особистості; вміє бачити протиріччя навчально-виховного процесу, формулювати проблему, ставити завдання, висувати ідеї, знаходити оптимальні способи вирішення педагогічних проблем, здатний включатися в процес педагогічного проектування; володіє здатністю до рефлексії, вміє прогнозувати зміну діяльності та рівні розвитку учнів.<br />
Валеологічний модуль включає: переосмислення вчителем своєї ціннісної орієнтації: головним стає здоров'я учнів, їх духовний розвиток, психологічний клімат у навчальному закладі; практичне оволодіння знаннями в галузі валеології, прийомами саморегуляції емоційного та фізичного стану.

Емоційно-мотиваційний модуль включає якості та ціннісні орієнтації, які вчитель повинен мати або хотіти виробляти; відкритість особистості по відношенню до нового, усвідомлення необхідності самопізнання і саморозвитку.

Загальнокультурний модуль пов'язаний з широким кругозором та ерудицією: знання вчителя з основ філософії, соціології, права, економіки, історії, культури, знання етичних норм.

Спеціалізований блок був спрямований на розвиток професійної культури педагога.

Предметний модуль передбачає, що педагог повинен мати різнобічні знання з предметів, забезпечувати глибокі та міцні знання зі свого предмета, бути в курсі досягнень науки, яку він викладає.

Методичний модуль включає наступні здібності педагога: вчитель вільно орієнтується в методах навчання, творчо їх використовує, знає основи теорії і технології навчання, знає основи планування процесу навчання, засоби і методи навчання, оцінювання та контролю і використовує їх у своїй діяльності; змінює зміст освіти в зв'язку із зростанням інформаційного потоку, появи нових галузей знань, інтеграції різних сфер діяльності.

Науково-дослідницький модуль характеризує готовність педагога до вищого ступеня педагогічної творчості - поєднання науки і практики, він включає: знання методів педагогічних досліджень, вміння застосовувати їх на практиці, знання основ проектування освітніх систем, уміння узагальнювати свій досвід і досвід колег, здатність побачити явище по -новому, в нових зв'язках і протиріччях, прагнення до дослідницької діяльності.
Сформованість цих якостей дозволяє говорити про готовність майбутніх педагогів до творчої діяльності, що створює базу для розвитку їх творчого потенціалу.

Працюючи над системою розвитку творчої діяльності, ми виходимо з того, що специфіка її полягає в пріоритеті творчого компонента, формування якого грунтується на творчій індивідуальності. Визнаючи особистісний характер оволодіння професійною діяльністю, нами виділені наступні критерії прояву творчої індивідуальності особистості: дієвість мотивів вдосконалення, ступінь сформованості ідеалу, рівень самооцінки своїх творчих здібностей, систематичність роботи по вдосконаленню професійної майстерності.

Важливим є факт використання рефлексивного управління в практиці освітнього закладу, пов'язаного з такими факторами впливу на розвиток особистості, при яких вона усвідомлює сенс своєї діяльності. Усвідомлена потреба в тому чи іншому виді діяльності яких навчають формує внутрішній мотив на цілеспрямовану перетворюючу діяльність. Самосвідомість є вихідним початком мотивації, яке посилюється в міру розвитку потреб і, перш за все, освітніх. Слідом за глибоким самосвідомістю, починають розвиватися процеси: самовизначення - самовираження - самоствердження самореалізації - саморегуляції. Всі ці процеси становлять рефлексивну природу саморозвитку особистості.

На основі даних діагностики розробляються індивідуальні плани самореалізації і самоконтролю самостійної роботи.
У розробці та реалізації індивідуальних планів значна роль відводиться контролю, як механізму рефлексивного управління освітнім процесом, в ході його реалізації планується індивідуальна робота зі студентами по формуванню навичок професійної майстерності через рішення і аналіз педагогічних задач.
Результати досліджень підтверджують, що розвиток творчого потенціалу відбувається ефективно при наступних психолого-педагогічних умов: коли немає жорсткої регламентації діяльності, зайвих вказівок, жорстких норм; існує свобода вибору змісту і форм роботи у співвідношенні з потребами і можливостями; створення умов для накопичення та поповнення базових знань: предметних, наукових, методологічних, методичних; організація самостійної практичної роботи - створення умов для прояву їх активності, уміння відстоювати свою думку в дискусіях, що дозволяло йому відчувати почуття успіху, сформованості позитивного ставлення до всього нового, потреби в самоаналізі, в усвідомленні та оцінці свого досвіду.

Для розвитку творчого потенціалу створюється особлива рефлексивна середу: в мисленні - проблемні ситуації; в діяльності - установки на кооперування; в спілкуванні - відносини, що припускають доступність власного досвіду для іншого і відкритість його досвіду для себе.

Джерело зображення: http://webtoolgallery.com/

Читати повністю »

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог сайтів
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
11 гостей та 1 користувач
FMPLatosha