УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій

Автор: 
avatar

За кілька хвилин розпочнеться друга гонка Формули 1 в сезоні 2009 року.

В цьому році вже чітко вимальовується лідер початку сезону - комадна новачок Браун ГП. Дженсон Батон знову, як і в Австралії, виборов подіум для Роса Брауна.

Порядок на стартовій решітці: Батон, Трулі, Глок, Росберг, Вебер, Кубіца, Райконен, Барікело, Алонсо, Хайдфельд. Ферарі прорахувалась, тому Маса навіть не вийшов в заключний відрізок кваліфікації. Так само невдало йдуть справи у Макларена, його пілоти тільки 12 та 14-ий на стартовій прямій.

Гонка в Сепангу складається з 56 кіл. Погода в Малайзії непередбачувана, а отже в будь-яку мить може початись дощ. Все готово до прогрівочного кола.

Більшість пілотів стартують на м'якій гумі. Старт!

В першому повороті Росберг обходить Трулі та Батона. Далі Алонсо, Батон, Барікело, Райконен. Ковалайнен в гравії. Це кінець гонки для нього? Батон проходить Алонсо та виходить на 3-тю позицію. Ковалайнен пішком йде в гараж Макларена.

Буемі в піті, Барікело насідає на Алонсо, а Батон показує кращий час кола. Кубіца зупиняється, його болід горить. Барікело все ще не пройшов Алонсо, хоч його болід набагато важчий. Батон наздогнав та готується атакувати Трулі.

Відрив Росберга від Трулі - 2 секунди, кращий час кола від Ніко. Тим часом Фетель проходить Хемілтона та виходить на 10-ту позицію. Барікело пройшов Алонсо і тепер вже Райконен готується зробити те ж саме. Фетель веде боротьбу з Хайдфельдом за 9-ту позицію. В Хайдфельда є КЕРС в Фетеля немає. Гонка наразі дуже щільна, ведеться багато локальних сутичок.

Команда повідомляє Батона про те що буде сильний дощ. Кращий час кола від Барікело, він зараз на 4-й позиції. Якщо не буде дощу, то першим зупинятиметься Фетель, в районі 12-го кола. Хайдфельд робить помилку і його відразу ж проходять Фетель та Хемільтон. Кращий час кола від Трулі.

Макларен також передбачає дощ в найближчих 10 хвилин. Райконен ніяк не може пройти Алонсо, хоч той їде помітно повільніше лідируючої групи. Кращий час кола від Росберга, відрив вже складає 3 секунди. Алонсо втрачає зад болід на мить і Райконен проскакує повз нього. Кращий час кола від Батона, він знову пробує нав'язати боротьбу Трулі.

Тим часом, Вебер також проходить Алонсо. Фетель в піті. М'яка гума, 10.7 сек. Кращий час кола від Батона. Райконен йде в темпі на секунду гіршому ніж Барікело перед ним. Росберг в піті. Зупинка 9.7 сек, м'яка гума, повертається на 4-й позиції. Глок та Сутіль в піті.

Вебер в піті. А дощ все ще не почитається, хоч хмари дуже чорні. Якщо піде дощ на піт прийдеться їхати ще раз. Трулі в піті, лідерство переходить до Батона. Кращий час кола від Барікело, видно Браун і справді найкращий на даний момент. Кращий час кола від Батона і він залишається ще на коло. Райконен в піті. Йому поставлять відразу дощову гуму?

Так! А дощу то немає! Сутіль робить другу зупинку. Батон в піті. Бурде в піті. Батон проходить Росберга за рахунок пізнішого піт-стопу. Барікело в піті і лідерство повертається до Батона. Райконен втрачає позицію Фетелю через дощову гуму. Барікело повертається на 4-й позиції. Накаджіма в піті.

Дощ починається. Буемі в піті. Батон в піті. Алонсо вилітає з траси. Росберг, Трулі, Барікело, Хемільтон, Хайдфельд в піті. Всі змінюють гуму на дощову! Дощик поки дуже легенький. Батон зберігає лідерство після зупинки, схоже раній перехід Райконена на дощову гуму не дав йому жодних бонусів.

Вебер проходить Хемільтона та в наступному повороті Хемільтон з допомогою КЕРС повертає собі позицію. Вебер таки проходить Хемільтона. Австралієць по чистому треку мчить за Хайдфельдом. Фетель проходить Накаджіму та виходить на 11-ту позицію. Вебер наздогнав та пройшов Хайдфельда, Ред Бул добре почуває себе в цих умовах.

Глок проходить Масу і виходить на 8-му позицію, він на проміжній гумі. Глок проходить Хемільтона та Хайдфельда. Фетель в піті. Бурде в піті. Барікело проходить Трулі та виходить на 3-ю позицію. Росберг в піті. Хемільтон в піті. Глок проходить Трулі. Хемільтон перейшов на проміжну гуму. Барікело заходить широко в поворот та втрачає відразу дві позиції.

Алонсо та Накаджіма в піті. Батон в піті. Вебер в піті. Маса в піті. Піке та Райконен в піті. Траса місцями мокра, а місцями в плямах. Глок в піті. Глок перейшов на повністю дощову гуму. Вебер в піті, Маса, Хемільтон, Росберг також, всі переходять на дощову знову. Розворот Фізікели. Піт Батона.

Фетель зупиняється, для нього гонку закінчено. Трулі та Барікело знову в піті. Сейфіті-кар на трасі. Компьютер показує, що Райконен поза гонкою. Вже ні. Червоні прапори. Машини вистроюються на стартовій прямій в гоночному порядку. Пілоти покидають боліди і до справи беруться механіки.

Гонку призупинено, рестарт можливий, якщо директор гонки прийме рішення, проводити гонку безпечно. Якщо рішення про рестарт буде прийнято, то буде сигнал 10 хвилинної готовності. Якщо гонка буде закінчена, то результатами гонки, будуть результати попереднього кола.

Якщо гонку не буде продовжено, то тільки половину очок буде розіграно, оскільки гонка не пройшла на 75%.

... час йде, як відомо гонка триває на більше 2 годин. Наразі пройшло 1 год 20 хвилин. А дощ йде і йде...

20 хвилин до 2-х годиного ліміту гонки. Почались якісь приготування. Якщо рестарт і буде, то всім крім Хайдфельда доведеться перешикуватись за машиною безпеки. Райконен схоже не буде продовжувати гонку, він навіть скинув свій гоночний костюм. На стартовій решітці чути шум моторів.

Схоже, що рестарту не буде, Меньше ніж 10 хвилин до закінчення 2-х часового ліміту. Все, гонку закінчено. Батон виграє Гран-Прі Малайзії! Вітаю Браун з другою перемогою в сезоні 2009 року!

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

Читати повністю »
Автор: 
avatar

В мені борються два почуття: патріотизм і патріотизм. З одного боку, я дуже люблю свій рідний Кам’янець (ну і сусідній Хотин теж) і з задоволенням впізнаю наші замки на кіноекранах. З іншого боку, я люблю Україну, нехай навіть часом ця любов нагадує дуаль-юніон з підручника психо(пато)логії. В боротьбі двох любовей перемагає все-таки та, що більша за географічними розмірами: хай як кіногенічно виглядають в трейлерах башти хотинського і кам’янецького замків, я не піду в «усі кінотеатри непереможної держави» 2 квітня, щоб переглянути найдорожчий на даний момент російський блокбастер «Тарас Бульба».

І я маю на це причини.

Причина перша. Зоологічна

Про те, що під час фільмування одного з епізодів мало загинути кілька коней, я дізналася від самих кіношників. Планувалося, що наприкінці червня 2007 р. коні падатимуть з 30-метрової дністровської скелі. Далі все просто: викликати санепідемстанцію і зафіксувати смерть тварин, от і по справі. Тим більше, кількох коней і так купили на бійнях – для декого з команди «ТБ» це був цілком собі аргумент, бо ж над тваринами можна знущатися, їм же не боляче. А порушення Закону України № 3447-IV «Про захист тварин від жорстокого поводження» - так, дрібнички.

Підняті на ноги російське товариство охорони тварин «ВІТА», десяток журналів та купа телевізійних компаній зробили свою справу: замість височенних круч коні стрибали з невеликої висоти – і дно перед стрибком уважно вивчили водолази. Режисер В.Бортко тоді відмовчувався, а пізніше спересердя назвав це все антипіаром фільму.Та коні все одно гинули: скажімо, 29 травня 2007 року загинув Малиш, кінь керівника київського кінного театру «Скіф», ветеран, що знімався в “Ogniem і Mieczem” Єжи Гоффмана. Пізніше загинула одна з кам’янецьких тварин. Ще кілька постраждало під час сутички. Звичайно, 200 коней – це багато, все може статися. Але той же Є.Гоффман під час фільмування «Вогнем і мечем» особисто просив кожного каскадера не робити тваринам жодної кривди: інакше «зелені» всього світу не зрозуміють, бойкотуватимуть стрічку, а фільму така антипромоція не потрібна. 

Причина друга. Пам’яткоохоронча

Територія кам’янецької фортеці – частина історико-архітектурного заповідника. В Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ми ще не увійшли, але вже давненько ( з 1989 р.) ходимо в претендентах. До заповідників ставлення має бути особливе, дбайливе. Руйнувати історичний ландшафт, щось собі добудовувати тут категорично заборонено.

Тим не менш, на південних валах Нової фортеці для «Тараса Бульби» було зведено з каменя ще одну вежу. (Під час будівництва величезна каменюка впала з тачки і проламала дах сараю кам’янчанина, що живе на Карвасарах. Матюкався дідок голосно, проклинав кіношників талановито – і невдовзі отримав-таки компенсацію за заподіяну майбутнім блокбастером шкоду). Новозведену вежу мали ефектно підривати піротехніки: ну не Стару ж фортецю заради гарної картинки руйнувати? Але щось там не зрослось, В. Бортко насмерть пересварився з постановником батальних сцен Ніком Пауелом (голівудським спецом, що ставив бої в «Останньому самураї» та «Хороброму серці»), - коротше, команда фільму покинула місто, залишивши на валах дивну споруду. Споруда стояла осінь, сяк-так витримала зиму, почала кришитися як гнилий зуб навесні – і аж 14 червня 2008 року була розібрана солдатами.


Причина третя. Природоохоронча

У місці впадіння в Дністер річечки Баговиці, в тихому заповідному куточку, кіношниками було зведено залізобетонний трамплін для зняття однієї з сцен з все тими ж нещасними кіньми. Епізод зняли – трамплін залишився. Ех. 

Причина четверта. Краєзнавча

В повісті Миколи Гоголя фігурує замок в місті Дубно на Рівненщині. Замок цей зберігся, навіть був не так давно відреставрований. Чому замість волинської рівнини були вибрані подільські замки, зрозуміло: горизонт тут більш хвилястий, а тому й хвилюючий. Але ж Бортко завжди відзначався прискіпливим слідуванням першоджерелам, відомий тим, що майже не змінює канву художніх творів, які екранізує, та текст героїв. В даному випадку видовищність перемогла канонічність.
Замок в Дубно

А про невіповідність взуття, одягу, зброї та довжини штурмових драбин і так на форумах реконструкторів написано чимало.

Причина п’ята. КЗОТівська

В фільмуванні масових сцен брала участь майже тисяча кам’янчан та жителів Хотинщини. Кожного дня їх збирали о сьомій ранку, видавали костюми, гримували – і автобусами везли на майданчики (коли в Стару фортецю, коли в Хотин, коли в село Яругу, а часом – в поле біля села Гаврилівці). Знімальний день тривав приблизно до сьомої вечора, спека стояла нестерпна (Богдан Ступка одного дня навіть втратив свідомість від спеки). Кілька дублів на день – неважка, здавалося б, робота. Інший час вбивався за пошуком тіні («козаки», як правило, ховалися під кавалькадою возів, що стояла біля фортець) та спостеріганням за зірками: от М. Боярський репетирує сцену шабельного бою, в одній руці шабля, в іншій сигарета; он асистенти допомагають всістися на коня Лесю Сердюку; он гримують дублера Б.Ступки... Набридло спостерігати – можна пообідати принесеними з дому бутербродами. Годували на майданчику з «масовщиків» лише курсантів кам’янець-подільського військового інституту. Інші отримували по 40 гривень на день (трохи більше за 5 євро за тодішнім курсом). Безробітним жителям Рукшина і Анадолів такі суми видавалися нормальними, хоча масовці в Росії в той час платилося по 500 крб на день + харчування. В Литві таким випадковим артистам платять вже по 40 євро плюс обід. В ще більш Західній Європі ставки піднімаються до 60 євро за день. В голову лізуть якісь асоціації з кросівками та джинсами, які за безцінь шиють на Тайвані, а продають потім за грубі гроші.


(Правда, ходять байки про кам’янчанина, котрий, отримавши костюм та загримувавшись, йшов не на зйомки, а в фортецю, де за гроші позував з туристами). 

Причина шоста і головна

Восени 2008 року московській газеті «Тарас Бульба» (виходить при мережі ресторанів української кухні) дав інтерв’ю напів-українець Володимир Бортко (tarasbulba.ru/pdf/61.pdf). Назва характерна: «Украина и Россия – это две родственные державы».

Проминувши абзаци про борщ та інші наші страви, читаємо:

«Киев – он для всех одинаков. И то, что нам сейчас пытаются внушить, что мы разные, - нет! Один и тот же народ. Никакой разницы нет, а есть искусственно раздуваемые распри. Западная Украина, бесспорно, резко отличается. Я снимал кино там и на Восточной, так вот Западная – это уже никакая не Россия. Я раньше предполагал, а сейчас увидел воочию. А Восточная Украина, Восточная Беларусь и вся Россия – это одна и та же нация. Это та самая Русь. Крещенная. Таковы мои убеждения».

Ці переконання Бортко в фільмі всіляко підкреслює (див. нарізку з вигуків про «Руську землю» в жж-юзера Бочарика. Спочатку дивно: на фоні буковинської фортеці Шило-Боярський пафосно помирає, занадто спокійно як на агонізуючого штовхаючи промову про «Да пусть же стоит на вечные времена православная русская земля». Далі помирає ще один бородань, бажаючи кожному такої смерті – і проголошує, немов тост: «Пусть славится до конца века русская земля». На третій смерті з тими ж словами робиться вже смішно. На четвертій – бридко. Все це починає нагадувати якусь секту, і до чого тут Дубно та Гоголь, в тексті котрого слово «русский» зустрічається всього тричі, незрозуміло. Підводити таку літературну базу під чергову ура-патріотичну агітку настільки грубими методами – ну соромно ж. Хоча багато росіян це проковтнуть. А потім пояснюватимуть українцям, що не народ вони, бо немає ані нації такої, ані мови...

 

Повністю стаття опублікована тут:

http://infocorn.org.ua/2009/04/01/chomu_ya_ne_pdu_na_tarasa_bul%27bu

 

 

 

 

 

Читати повністю »
Автор: 
avatar

Просто неймовірно, певно керівництво Хонди рве собі волосся від такого перебігу подій. Не встигли вони продати свою команду формули 1, як ця команда поїхала. І не просто поїхала - в кваліфікації ГП Австралії пілоти екс-хонди (Браун ГП) здобули повністю перший ряд!

А що ж лідери минулого сезону?  Діючий чемпіон, Льюіс Хемільтон, стартуватиме з 18-ї позиції, та й то завдяки дискваліфікацї Тойоти. Не набагато краща стартова позиція у Ковалайнена. А Ферарі теж не виблискує, у Маси шоста позиція, у Кімі - сьома.

Крім феСноменального Браун ГП в кваліфікації відзначились середняки минулого сезону - Ред Бул, Вільямс, Тойота. Після такої роздачі колоди залишилось тільки з відкритим ротом спостерігати за перебігом гонки.

Ще одне нововведення цього сезону - публікація ваги боліда після закінчення кваліфікації. Найбільше заправленим на старті виявився болід Нельсона Піке - 694 кг. А найлегшим в гонку віправиться Казукі Накаджіма - 612 кг.

Старт гонки в Автралії перенесли на 17.00 за австралійським часом для зручності європейських глядачів. Дехто з пілотів жалівся на недостатню видимість на трасі, особливо в зеркалах заднього виду. Гонка складатиметься з 58 кіл, та пройде в Альбертпарку, де довжина кола 5.303 км.

Отже Батон вирушає на формовочне коло. Обидва боліди Браун стартують на жорсткій гумі, обидві Ферарі на м'якій. В цьому році на болідах встановлено широкі передні крила, чи не спричинить це масових проблем?

Пілоти з Тойоти стартуватимуть з піт-лейн. Гонщики повертаються на стартову решітку. Старт!

В першому повороті Батон, Фетель, Росберг. Маса виходить на третю позицію. Барікело провалюється на 7-му позицію. Схоже, що КЕРС допомогла Ферарі вдало стартувати - Маса третій, Кімі п'ятий.

Завал на страті - зламані крила у Сутіля, Вебера, Ковалайнена та прокол у Хайдфельда. Батон відірвався на 4.2 від Фетеля та останій не здається і показує кращий час кола. Хемільтон робить кілька обгонів в середині пелетону і виходить на десяту позицію. Схоже Макларен добре їде саме на м'якому складі гуми.

Хемільтон проходить Піке і схоже з використанням КЕРС. А за Піке вже береться дебютант Буемі. Батон та Фетель йдуть в одному темпі а на Райконена вже насів Росберг. В нього самого на хвості Барікело. Паливне завантаження в Батона вище ніж у Фетеля, отже німцю доведеться зупинятись раніше лідера.

Росберг проходить Райконена у першому повороді і схоже для Кімі виникають проблеми, він у піті. Бурде в піті, Трулі в піті. Маса в піті. Хемільтон в піті. Кубіца в піті. Схоже ті хто стартував на м'якій гумі змушені робити заміну. Попереду залишились тільки Батон та Фетель.

Компьютер показує, що Ковалайнен вибув із гонки - це перша втрата сезону 2009. В Барікело пошкоджене переднє крило і це впливає на його темп. Фетель потроху скорочує відрив від Батона і відправляється у піт. Слідом Росберг. Кращий час кола від Батона - 1:28.020 Накаджіма в'їзджає в стіну. На трасі обломки але сейфіті-кара немає. Накаджіма виходить з боліда.

Барікело, Буемі, Глок та Батон в піті. Сейфіті-кар на трасі. Хайдфельд в піті. Піке, Фізікела та Алонсо в піті. Фізікела промахується повз свого слота в піті, мусить повертатись. Батон лідирує за машиною безпеки. Всі зробили перший піт-стоп

Бурде в піті знову. Машина безпеки дозволяє гонщикам повернутись в одне коло. Цікаво, чи принесе дивіденди КЕРС на рестарті? Сутіль в піті. Хемільтон по радіо каже команді, що жорстка гума холодна. Машина безпеки все ще на трасі. У гонці 18 болідів. Рестарт.

Розворот Піке в першому повороті і він у гравії, гонку закінчено. Хемільтон та Алонсо проходять Глока. Росберг провалюється на 9-ту позицію. В стані лідерів все без змін - Батон, Фетель, Маса. Росберг все ближче і ближче до Буемі. Пілоти Форс Індія змагаються за 13-ту позицію між собою.

Батон повернув собі майже 4 секунди переваги на Фетелем. Маса в піті. Повертається у гонку 14-м. Трулі в піті. Трулі випереджає Масу за рахунок пізнішого піт-стопу. Кращий час кола від Кубіци - 1:27.989 Сутіль в піті.

Вебер в піті. Ще одне краще коло від Кубіци. Механіки БМВ готові до зупинки. Кубіца в піті. Райконен в піті. Розворот Глока і Кімі його проходить. Але Глок продовжує гонку. Буемі в піті. Хемілтон в піті. Райконен в піті знову. Хемілтон повертається прямо перед Масою.

Друга зупинка Росберга. Хайдфельд в піті. Фетель в піті з П2. Фетель повертається на своїй же позиції. Чому зупинявся Райконен? через пошкодження? Маса сповілюнюється. Батон в піті. Маса в піті. Для Маси гонку завершено, машину заштовхують в гараж.

Кращий час кола від Росберга. Повільне останє коло від Батона. То гонка ще не закінчена? Фізікела в піті. Глок в піті. Барікело в піті. Алонсо в піті. Барікело проходить Росберга і виходить на 4-ту позицію. Трулі проходить Росберга. Хемілтон проходить Вільямс. У Росберга проблеми з м'якою гумою? Глок проходить Росберга.

Алонсо проходить Росберга і вільямс випадає з очкової зони. Кубіца зіштовхується з Фетелем. Обох розвертає. Кубіца вилітає а у Фетеля зламане крило. Машина безпеки на трасі. Райконен в піті. На повторі видно, що навколо аварії Кубіци з Фетелем буде багато шуму. А тим часом на другу позицію вийшов Барікело.

Райконен в піті знову. А Хемільтон вже претендує на подіум. Фетель остаточно вибуває з гонки. Останнє коло. Третя позиція зараз у Трулі, а обгони під машиною безпеки заборонені. Райконен сходить - подвійний схід Ферарі.

Машина безпеки покидає трасу і обидва боліди Браун перетинають фінішну лінію.
Браво Браун!

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

Автор: 
avatar
Vodafone McLaren Mercedes (McLaren Mercedes)
1. Льюіс Хемільтон
2. Хейккі Ковалайнен

Scuderia Ferrari Берlboro (Ferrari)
3. Феліпе Масса
4. Кімі Райкконен

BMW Sauber F1 Team (BMW Sauber)
5. Роберт Кубіца
6. Нік Хайдфельд

ING Renault F1 Team (Renault)
7. Фернандо Алонсо
8. Нельсон Піке

Panasonic Toyota Racing (Toyota)
9. Ярно Труллі
10. Тімо Глок

Scuderia Toro Rosso (STR Ferrari)
11. Себастьян Бурде
12. Себастьян Буемі

Red Bull Racing (RBR Renault)
14. Марк Уеббер
15. Себастьян Феттель

AT&T Williams (Williams Toyota)
16. Ніко Росберг
17. Казукі Накаджіма

Force India F1 Team (Force India Mercedes)
18. Адріан Зутіл
19. Джанкарло Фізікелла

Brawn GP Formula One Team (Brawn Mercedes)
20. Дженсон Баттон
21. Рубенс Баррікелло
Читати повністю »
Автор: 
avatar
ГП Австралії 29 березня
ГП Малайзії 05 квітня
ГП Китаю 19 квітня
ГП Бахрейну 26 квітня
ГП Іспанії 14 травня
ГП Монако 24 травня
ГП Турції 07 червня
ГП Великобританії 21 червня
ГП Німеччини 12 липня
ГП Угорщини 26 липня
ГП Европи 23 серпня
ГП Бельгії 30 серпня
ГП Італії 13 вересня
ГП Сингапуру 27 вересня
ГП Японії 04 жовтня
ГП Бразилії 18 жовтня
ГП Абу Дабі 01 листопада
Читати повністю »

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
6 гостей