УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій


Автор: 
avatar

Пояснювати, доводити, обґрунтовувати – зовсім неважко коли наводяться факти які неможна спростувати, або легко перевірити. Нас не цікавить хто буде тримати руля – головне, щоб їхали в потрібному напрямку (працювали, заробляли, не обдирали студента і звичайно отримували зарплату вчасно).

В світлі останніх подій стає зрозумілим, що керівництво не завжди знає про роботу структурних підрозділів університету.  Важко спостерігати як декілька людей нищать цілий інститут. Так, мова іде про інститут механізації і електрифікації сільського господарства. Недаремно в Інтернеті на форумах студенти скаржаться на хабарництво. Викладачам факультету приходиться несолодко, адже найзапеклішими хабарниками (які правлять ціни) є: Б......, П..... та З......... Звичайно важко залишатися принциповими, коли у безпосереднього керівництва висохли останні краплі совісті, адже  дерти за курсову 300 у.е. за дипломну 400-500 у.е. (ще й переписуються уже декілька років поспіль, ліняться навіть попрацювати) незалежно від бажання студента,  назвати інакше як нищення інституту – неможна. Так, пан Замойський пропонує здачу будь-якої сесії студенту, групі, курсу – ціна питання 5000 грн. з однієї особи. А які побори у гуртожитках – «дисципліна» (здогадайтесь хто вирішує кому жити, пити, курити? Треба знати кому платити!) . Ой, а як цікаво ділиться навантаження… Хто читає лекції та приймає екзамени, курсові а у кого лише практичні? Запитайте скільки у них дипломників? Коли вони тільки справляються?

Розуміємо, що іде акредитація, яку необхідно пройти для забезпечення роботою, але чому свою некомпетентність, непідготовленість, дурість - «керівництво» інституту перекладає на колектив. Звичайно, привикли брати хабарі – інспекторам готові теж платити. Але навіщо людям (більшість з яких не хабарники) говорити – ви дурні, ми Вас захищаємо. Від кого? Для чого? Коли ми повністю готові представити усі комплекси по своїх дисциплінах. Немає нахабству межі. Адже вони ще й з викладачів хочуть гроші здерти на акредитацію до якої самі неготові.

Диву даєшся, як техніка, обладнання (нехай не саме сучасне, але було) зникає на очах. Хто може відповісти на питання – ким і коли списується техніка, обладнання? Хто несе відповідальність за знищене, вкрадене майно? Неважко зрозуміти, що покриває керівництво В..... та Д....... (працювати треба, В..... 5 років працює на кафедрі, а жодної пари не прочитав), лише ректор не знає де поділася техніка? Та де взяти гроші на нову?

Непотрібно далеко ходити – подивіться, як працює коледж ПДАТУ. Скільки там техніки і як її використовують. Можливо необхідно просити Тараса Петровича поділитися досвідом, покерувати…

З усіх факультетів та інститутів, тут найбільша кількість студентів, що можуть вони отримати? Що розкажуть батькам, сусідам, родичам, односельчанам? Яку рекламу зроблять? Чи порадять поступати? Чи не чекає нас бува доля інституту бізнесу і фінансів?

Продовження

Вранішне сонечко радує своїми променями, морози відходять, все важче зимі стримувати потічки, незабаром весна, яка є для більшості символом народження, відродження – вступить у свої права. Усе розпуститься, розквітне. Весняні передчуття зігрівають душу, відроджують надію і уже напевно на генетичному рівні у людей з’являється жага до роботи. Адже з покон-віків наші предки так чекали, готували знаряддя удосконалювали його, щоб у наступному році, натхненно працюючи, досягнути вищих урожаїв. Вони шукали себе у праці, отримуючи винагороду – задоволення від плодів.

Весна не обходить стороною і наш Подільський державний аграрно-технічний університет. Що несе вона з собою? Крім стрімких потічків та багнюки? Які плоди та задоволення ми отримаємо у цьому році? Кожний працівник напевно замислюється, дивуючись чому його енергію, снагу та бажання працювати не направляють у потрібне русло. Дехто розмірковуючи над цим, доходить висновку, що не питають про роботу – бо не хочуть (саме не хочуть) платити, це комусь невигідно, так привикли – заробляти хабарами  (кожний керівничок на своєму рівні – зам декана, декан, проректор, помічничок, ректор,    а працювати, навіщо? – їм вистачає), простіше користуватися своїм становищем, щоб гнобити підлеглих (товкти копійку) – особливо яскраво ми можемо це спостерігати на ІМЕСГ ( звичайно не без гріха і інші інститути та факультети, про них мова піде у наступних статтях). «Відсутні кошти», «держава не дала», «скоро відасть» та інше. Більшість працівників університету знає, що держава все, що мала віддати – віддала, більше подачок просите нетреба.

Університет повинен заробляти гроші – на кожному кроці (уже навіть ректор іноді говорить), ми чуємо. Нажаль наше керівництво напевно забуло з чого розпочинати, адже ніхто не готується, техніка (те, що від неї залишилося), стоїть поломана (деякі агрегати не доїжджають до поля – ламаються). Кожен з працівників університету напевно відмічав «хазяйновитість» нашого теперішнього ректора, але насторожує ця вибірковість – чому він може простояти біля столярів, мулярів, зварювальників – годинами, тоді як виїхати на поле, перевірити готовність техніки, викликати відповідальних, вияснити причини, знайти шляхи до вирішення, забрати з оренди землю та самим її обробляти (сам ректор агроном – кому ж як не йому знати, скільки та якої техніки потрібно, яку краще хімію придбати та інше)  – у нього бажання не виникає. Чому така вибірковість? Можливо якісь стосунки з директором інституту, стримують – щоб бодай не образити. Відповідь напрошується сама, коли спів ставити деякі факти. Напевно неабияку роль відіграє проректор Д......., який «оберігає» рідний інститут як зіниця око (береже для себе, адже чого душою кривити – перепадає іноді ласий шматочок),  тай В..... з свого боку завжди радий прикрити (…….) тили інституту (скільки занять він прочитав студентам, уже декілька років рахуючись на одній із кафедр? Жодного). Саме через таких «начальників» (вони непоодинокі їх є зо два десятки), наш колектив не може вчасно отримати заробітню плату, не розвивається а деградує. Вони в свої кишені кладуть тисячі гривень, а університет втрачає сотні тисяч іноді і мільйони. 

Маючи такий великий та розумний колектив (під розумним колективом маємо – усіх працездатних, тверезо мислячих, живучих теперішніми категоріями людей) університет повинен процвітати, працюючи та радіючи плодам своєї праці.

Шановний ректоре, якщо Ви можете собі дозволити керувати мулярами, то чому б не організувати усе керівництво усіх рівнів і покерувати ними – показавши їм, що треба працювати (а не лише сидіти в кабінетах і думати кого б обманути, взяти хабара).

 

 

Весна іде – діти радіють, лише батько з якихось незрозумілих для них причин, чомусь похмурий, опустивши додолу очі з сумом дивиться на старенькі туфлі. Чи витримають вони ще місяць? 

Чи мало таких батьків працює в університеті? Скільки ще зможуть вони потерпати від нахабства «начальників», не отримуючи заробітню плату?

 

P.S. Пофком університету еге гей…… Чи для того ми тебе обирали? Щоб ти нам рота затуляв? Оберігав керівництво? Де твоя робота? Як жити думаєш? Скільки прокльонів у спину почує? (дехто і в лице скаже)

Обговорення (11 коментарів)
ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   07.03.2013 [13:13:39]
А що, крига скресла! Де-мо-кра-тія!!!
#68912
RE: ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   07.03.2013 [17:37:21]
А на якій кафедрі "працює" Возний"???? І що, крім збору данини він ще й "працює"???
#68940
RE: ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   13.03.2013 [18:28:44]
У Рудя на кафедрі сільхоз машин... Він непереробляється , але зарплату отримує
#69464
RE: ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   13.03.2013 [19:12:30]
він у сільхозмашинах розбирається як бегемот у нанотехнологіях!.. Та й у своїх основних обов"язках наччччальника ВК він н кращий спеціаліст... Жодного закону, положення, постанови не знає. Але історії з ним цікаві стаються: написи на стіні, "ароматні"вікна...
#69468
RE: ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   14.03.2013 [06:02:45]
А факты где? Почему автор статьи сам скрывает свое имя?
#69502
RE: ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   14.03.2013 [06:54:20]
Бо любить свою роботу і не хоче без неї залишитись. Розумієте, йому студентів навчати подобається - от і все.
#69523
RE: ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   14.03.2013 [07:47:30]
Це все мені нагадує сплановані дії на захват вузу регіонами, хоча Завальнюка навіть не спасло те що його прізвище було розміщене першим номером в партійних агітках і на бігбордах рекламою служив.

а цей ректор якось з цього тоді вислизнув!
#69530
ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   08.04.2013 [21:01:52]
Нас не цікавить хто буде тримати руля – головне, щоб їхали в потрібному напрямку (працювали, заробляли, не обдирали студента і звичайно отримували зарплату вчасно) - це слова автора статті, але ж народна мудрість - риба гниє з голови. І в продовженні статті про це говориться... Але кожний працівник має змінитись внутрішньо, тому, що в нас слово "хабар" підмінюється словом "заробляння"... І я не знаю в нас такого працівника, який би так не "заробляв", і ті, які вище теж чекають "заробітків", якесь замкнене коло виходить...
#71130
RE: ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   09.04.2013 [20:57:32]
Дарян написав(ла):
Цитата:
Це все мені нагадує сплановані дії на захват вузу регіонами, хоча Завальнюка навіть не спасло те що його прізвище було розміщене першим номером в партійних агітках і на бігбордах рекламою служив.

а цей ректор якось з цього тоді вислизнув!
Завальнюк сам підставився. А цей ректор хитрий, він завжди жар чужими руками загрібає. А якщо запахне смаленим, то діє по принципу: моя хата скраю. Себе винним ніколи не визнає. Винним він робитьнавіть не того, хто дійсно допустив помилку (а в основному сам їх і робить), а першого- ліпшого, хто попадеться під руку.
#71162
RE: ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   16.04.2013 [18:46:16]
Хабар, заробіток - це слова уже не синоніми а скоріше навпаки... Забути за хабар це єдиний вихід залишитися на плаву і можливо... при бажанні керівництва університет зможе забезпечити собі гарну славу!!! і чим швидше ми до цього прийдемо, то й зможемо вирватися із цього порочного кола!!! Мені щиро шкода Вас, якщо Ви працюючи в університеті? не маєте можливості спілкуватися із порядними людьми. Можливо причина не лише в оточуючих?
#71464
ОРАТИ ЧИ НЕ ОРАТИ?   21.04.2013 [21:01:16]
-Забути за хабар це єдиний вихід залишитися на плаву-

А яка порада, на Ваш погляд, для нашого міністерства...
#71802

Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
22 гостей