УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Як захиститися від 'свинячого' грипу?
Written by Ruslan Nazarets   
ponedilok, 02 lystopad 2009

Симптоми "свинячого" грипу: Першими ознаками захворювання на "свинячий" грип є загальне захворювання, погіршення носового дихання. Через три дні після зараження спостерігається різке підвищення температури з явищами інтоксикації, головний та м'язовий болі.

У більшості хворих, окрім проявів звичайного вірусного захворювання присутній розлад шлунково-кишкового тракту, нудота, блювота і рідкі випороження.

Крім того, серед перших симптомів буває надсадний сухий кашель, нерідко - з домішками крові.
За перших же ознак "свинячого" грипу негайно зверніться до лікаря.

За словами експертів, даний вірус значно відрізняється за антигенними властивостями від сезонного грипу останніх десятиліть. Захворювання протікає з великим обхватом молодого населення. Так, найважчі випадки відмічені у людей молодше 50 років, тоді як за сезонного грипу 90% летальних результатів припадає на осіб старше 65 років.

Ускладнені форми "свинячого" грипу зустрічаються, як правило, у осіб зі схильностями: вагітних жінок, хворих на хронічні респіраторні захворювання (особливо на бронхіальну астму), на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

Захист від "свинячого" грипу

Для захисту від "свинячого" грипу лікарі насамперед рекомендують дотримуватися елементарних правил: носити марлеві маски, провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання в приміщеннях, уникати місць масового скупчення людей, утриматися від поїздок в громадському транспорті.

Крім того, не варто контактувати з людьми з ознаками респіраторної інфекції - нежиттю, кашлем, почервонілими очима.

Також рекомендовано ретельно і достатньо часто мити руки з милом. Медики радять дотримуватися здорового способу життя, включаючи повноцінний сон, вживання здорової їжі, фізичну активність.

Для профілактики зараження можна приймати вітамін С і ліки-адаптогени: настоянку родіоли рожевою, елеутерокок, лимонник, а також циклоферон в пігулках або альфа-інтерферон у вигляді мазі для носу - вони допоможуть зміцнити імунітет і підвищити загальну опірність організму.

Крім того, результати останніх досліджень підтверджують, що ефективними для лікування і профілактики "свинячого" грипу є такі дорогі противірусні препарати як Занамівір (торгова назва Relenza), Озельтамівір (торгова назва Tamiflu або Ribavirin), Аматадін (торгові назви Глудантан, Мідантан, ПК-Мерц) і російський препарат Ремантадін. Проте, слід пам'ятати, що перед початком прийому цих препаратів необхідна консультація лікаря.

Експерти також рекомендують відмовитися від вакцинації звичайною вакциною проти грипу: вона не допоможе в боротьбі з новим вірусом, а лише ослабить імунітет.

У декількох країнах вже розроблена вакцина від A/H1N1 і навіть почалася імунізація населення. В Україні ж подібних препаратів поки немає. Так, міністр охорони здоров'я Василь Князевич 29 жовтня повідомив, що його відомство звернулося до ВООЗ з проханням надати вакцину від "свинячого" грипу.

Необхідно дотримуватися особистої гігієни під час будь-яких контактів з тваринами. Особливо це важливо під час забою і відразу після забою тварин, щоб запобігти контакту із збудниками хвороби. Оброблення туші не повинне застосовуватися до хворих тварин або тварин, що померли від захворювання.

Даних про передачу "свинячого" грипу людям в результаті вживання ними в їжу м'яса хворих тварин немає. Вірус гине за належної температурної обробки (вище 70°C).

Джерело: http://gazeta.ua/index.php?id=313986

  No Comments.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
100 guests online