УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.
Автор: Alex Andrushchak   
04.07.10

З 1 липня 2010, згідно закону "Про телекомунікації", в Україні можна зберегти свій телефоний номер при змінні оператора.

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" щодо збільшення переліку послуг (Інформаційне управління)

Зокрема, законом доповнюється чинний закон спеціальними термінами ("абонентський номер", "перенесення абонентського номеру", "персональний номер","роумінг національний").

Зокрема, відповідно до закону, "абонентський номер" - сукупність цифрових знаків для позначення (ідентифікації) кінцевого обладнання абонента в телекомунікаційній мережі, а "перенесення абонентського номера" - телекомунікаційна послуга, що надається абоненту за його заявою, яка полягає у збереженні за абонентом наданого йому оператором телекомунікацій абонентського номера з метою використання цього номера для отримання телекомунікаційних послуг у мережі іншого оператора телекомунікацій, що надає телекомунікаційні послуги на території України.

Також, згідно із законом, "персональний номер" - абонентський номер, що присвоюється зареєстрованому абоненту за його заявою у порядку, встановленому Національною комісією з питань регулювання зв´язку (НКРЗ), централізовано адмініструється і може використовуватися цим абонентом для отримання відповідно до договору телекомунікаційних послуг незалежно від географічного регіону України і типу цих послуг, а "роумінг національний" - телекомунікаційна послуга, яка забезпечує можливість абонентам одного оператора телекомунікацій, що надає послуги рухомого (мобільного) зв'язку на території України, отримувати телекомунікаційні послуги в телекомунікаційній мережі іншого оператора (операторів) в межах України.

Законом встановлюється, що абонент, який отримує телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі, може зареєструватися в оператора, надавши йому персональні дані відповідно до закону в порядку, встановленому НКРЗ.

Окрім того, оператори телекомунікацій, що надають послуги рухомого (мобільного) зв´язку на території України, за умови укладення відповідної письмової угоди між собою зобов´язані надавати можливість абонентам отримувати послугу національного роумінгу.

Коментар від МТС:

Олег Проживальский, директор по корпоративному управлению и контролю «МТС Украина»:

Принятый закон обеспечивает расширение спектра услуг, появление новых возможностей для абонентов, в этом смысле он соответствует интересам потребителей и рынка.

Единственный вопрос - это сроки внедрения системы сохранения номера при переходе абонента от одного оператора к другому.

Это достаточно сложный и длительный процесс, который, как показывает зарубежный опыт, занимает не менее года с момента принятия решения, а то и больше.

За полгода, предусмотренные законом, запустить систему технически не представляется возможным, что может даже дискредитировать сам законВедь речь идет о комплектации и закупке оборудования, его наладке, тестировании, внедрении соответствующего программного обеспечения, обеспечении корректной и согласованной работы в сетях всех операторов.

 
Обговорення (10 коментарів)
Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   04.07.2010 [13:32:34]
** Обговорення статті: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора. **

Отже головне питання, коли це все запрацює і реально можна буде перейти від Київстару до МТС чи навпаки без втрати номера? Як думаєте?
#19968
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   22.07.2010 [14:31:02]
Цитата:
Президент України Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" щодо збільшення переліку послуг". Про це йдеться на офіційному сайті Президента.
Як повідомлялося, згідно з Законом "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" щодо збільшення переліку послуг", який був прийнятий Верховною Радою 1 липня 2010 року, введено послугу перенесення абонентського номера. Це послуга, яка надається абонентові за його заявою, полягає в збереженні за абонентом наданого йому оператором телекомунікацій абонентського номера з метою використання цього номера для отримання телекомунікаційних послуг в мережі іншого оператора телекомунікацій, який надає телекомунікаційні послуги на території України.
Також законом введено послугу національного роумінгу - телекомунікаційна послуга, яка забезпечує можливість абонентам одного оператора телекомунікацій, який надає послуги рухомого (мобільного) зв'язку на території України, отримувати телекомунікаційні послуги в телекомунікаційній мережі іншого оператора (операторів) в межах України. Закон набирає чинності після його публікації, а впровадження вищезгаданих послуг вводиться через шість місяців.
Оператори загалом вітають прийняття закону. В той же час, на думку представників деяких операторів, є певні труднощі на шляху введення в дію цього закону.


http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2010/07/22/204435
#20326
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   23.07.2010 [07:59:44]
Національний роумінг - крім користі, ще й непогана розводка для неуважних. Вимкнув телефон, увімкнув - і труба автоматом вибрала того оператора, сигнал якого на даний момент найсильніший. Так шо ахтунг, панове - щоб випадково не попасти на бабки, виставляйте ручний режим вибору мережі в налаштуваннях.
#20329
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   29.04.2011 [14:19:10]
Цитата:
Еще летом прошлого года парламент Украины принял закон N2392-VI, по нормам которого все абоненты мобильной и фискированной связи с 2011 года смогут при смене оператора связи оставлять привычный номер за собой, но для этого нужно регистрироваться и необходимые условия и правила оказались утверждены на заседании Национальной комиссии по вопросам регулирования связи (НКРС) 28 апреля 2011 года, сообщает BIZ.liga.net. Так, абонент предоплаты обязан будет регистрироваться при:

перенесении абонентского номера;
использовании персонального номера;
возвращении неиспользованных средств с личного счета;
при полном отказе от предоплаченных услуг.
В ходе этого процесса предоставляются стандартные для физических и юридических лиц данные, а именно: ФИО, адрес регистрации абонента, серия и номер паспорта, абонентский номер или другой сетевой идентификатор конечного оборудования, по которому предоставляются услуги. Юридическим лицам также требуется предоставить наименование, юридический адрес и код ЕДРПОУ. Кроме того, необходимо предъявить соответствующую идентификационную телекоммуникационную карточку (SIM-карта, USIM-карта, R-UIM-карта), подтверждающую получение услуг по абонентскому номеру.

Стоит отметить, что полученная во время проведения регистрации информация о потребителе может быть размещена в телефонных справочниках, в том числе, в электронных версиях и базах данных информационно-справочных служб, хотя происходит это только при его письменном согласии.

В текущий момент времени проект находится на согласовании в заинтересованных органах исполнительной власти.

http://itc.ua/news/nkrs_utverdila_usloviya_i_pravila_registracii_abonentov_predoplaty_53242
#34278
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   27.04.2012 [12:15:59]
Цитата:

Днями Кабінет міністрів України затвердив постанову №295 "Про затвердження правил надання та отримання телекомунікаційних послуг".
Один з важливих пунктів постанови - абонент може в порядку, встановленому Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, отримати послугу перенесення абонентського номера (збереження наданого оператором абонентського номера з метою використання для отримання послуг в телекомунікаційній мережі іншого оператора, який надає послуги на території України).
Важливо відмітити, така послуга діє ще з кінця липня 2010 року. У Законі України "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" щодо збільшення переліку послуг" від 27 липня 2010 року чітко прописується поняття "перенесення абонентського номера", а також, знову-таки, вказується Нацкомісія з питань регулювання зв'язку як організація, яка визначає порядок відкриття номерного ресурсу, в якому забезпечується створення персональних номерів абонентів, і порядок адміністрування, присвоєння абонентам і обслуговування персональних номерів. Також комісія визначає організацію, яка здійснює централізоване технічне адміністрування персональних номерів та перенесених абонентських номерів.
А тим часом мобільні оператори зазначають, що поки такої організації немає, і, отже, послугу перенесення абонентського номера вони надавати не можуть.
"Право абонента зберігати за собою номер при зміні оператора (послуга перенесення мобільного номера) було передбачено законом "Про телекомунікації" і раніше, а нова редакція Правил лише ще раз підтвердила його. Однак, на даний момент не розроблені та не затверджені Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) необхідні технічні вимоги для реалізації даної послуги. Після їх затвердження Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) розробить правила реалізації послуги перенесення номера. Як тільки будуть представлені всі механізми для реалізації даної послуги, life:) буде надавати її відповідно до вимог українського законодавства", - так прокоментувала FINANCE.UA існуючу законодавчу колізію прес-служба оператора мобільного зв'язку life:).
Інформація для розумів
Послуга перенесення номера є в десятках країн світу, у тому числі в США і Японії. У Росії її збиралися упровадити ще в 2006 році. Проти введення перенесення номера виступають крупні стільникові оператори, яким доведеться вкласти до 500 мільйонів доларів в реалізацію цієї послуги. Проте, найближчим часом у Росії з'являться експериментальні зони, в яких абоненти зможуть зберігати телефонні номери при переході від одного оператора зв'язку до іншого.

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2012/04/27/277572
#50257
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   20.06.2012 [12:13:54]
Цитата:

Нові правила надання та отримання телекомунікаційних послуг сьогодні вступили в силу після публікації в "Урядовому кур'єрі". Серед іншого, він забороняє операторам нав'язувати послуги або підключати їх автоматично.
В цілому документ конкретизує вимоги для загальнодоступних послуг і встановлює уніфіковані вимоги, які не залежать від виду послуг і способу їх надання.
Велика увага в правилах приділена питанням захисту прав споживачів та конкретизації обов'язків операторів і провайдерів телекомунікацій при наданні телекомунікаційних послуг.
Крім того, згідно з документом, оператори будуть зобов'язані до початку надання послуги інформувати споживача про її найменування і тариф. А після отримання послуги компанія повинна буде повідомити клієнту, скільки грошей у нього було списано з рахунку. Правилами також передбачається, що якщо абонент не замовляв додаткову послугу, то оператор не може її нав'язувати або надавати автоматично, а потім змушувати відмовитися від неї.
Також мобільні оператори тепер повинні вказувати час, протягом якого тариф змінюватися не буде, а після цього терміну зобов'язані попереджати кожного абонента про зміну умов.
Нагадаємо, попередні правила були затверджені в 2005 році.

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2012/06/20/281969
#53131
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   26.11.2012 [10:40:10]
Пройшло два з половиною роки, питання все ще обговорюється.

Цитата:
Держава з наступного року має намір змінити принципи функціонування абонентських номерів. Їх можна буде не тільки зберігати при зміні оператора, але і викуповувати у технічного адміністратора.
Крім впровадження нової послуги MNP (Mobile Number Portability) – можливості перенесення номерів при зміні оператора зв’язку, чиновники передбачили в умовах створення спеціального оператора ще одну нову функцію. Як розповів «Коментарям» голова Національної комісії з регулювання зв’язку та інформатизації Петро Яцук, адміністратор MNP зможе надати абонентам унікальний сервіс – отримання персонального номера.
“Це буде свого роду ID-номер абонента. Замість того щоб щоразу замовляти в оператора послугу перенесення номера, абонент зможе отримати в адміністратора номер, який буде обслуговуватись у всіх цифрових мережах», – повідомив Яцук.
Такий номер, за словами голови регулятора, звичайно, буде обходитися абоненту дорожче, ніж звичайний операторський номер. «Але якщо логічно побудувати систему, то різниця складе не більше 10%. Наприклад, якщо зараз середня абонплата за один номер становить 50-60 грн, значить, обслуговування персонального номера обійдеться в 60-70 грн на місяць. Крім того, кожен абонент, який має персональний номер, зможе мати і персональний тарифний пакет», – розповів Яцук.

http://news.finance.ua/ua/~/2/0/all/2012/11/26/291890
#62592
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   04.03.2013 [09:25:47]
FYI:
Цитата:
Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сфере связи и информатизации (НКРСИ), утвердила положение о предоставлении услуг по переносу абонентских номеров и использовании персональных номеров.

Еще 29 ноября 2012 г. НКРСИ опубликовала предварительный нормативно-правовой акт на официальном сайте для общественного обсуждения. От операторов рынка и общественных организаций в комиссию поступило 457 замечаний и предложений. Все они были рассмотрены НКРСИ. В результате комиссия учла 197, частично учла 61 и отклонила 199 из них.

Положение формулирует порядок предоставления услуг по переносу абонентских номеров, использования персональных номеров, определение организации, которая осуществляет централизованное техническое администрирование и досудебное разрешение споров. Внедрение услуги переноса абонентских номеров предусмотрено в сетях мобильной связи с 1 декабря 2013 г., на сетях фиксированной местной телефонной связи — с 1 января 2015 г. при наличии соответствующей технической возможности.

http://ko.com.ua/nkrsi_utverdila_pravila_perenosa_telefonnyh_nomerov_71800
#68673
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   09.03.2013 [15:25:23]
А ви хочете перейти від Київстару до іншого оператора?

Цитата:
Один з найбільших операторів стільникового зв’язку в Україні «Київстар» – виступає проти можливого введення послуги перенесення номерів з 1 грудня 2013 року, вважаючи, що це “не піде на користь абонентам” компанії. Про це заявив на прес-конференції директор з розвитку бізнесу «Київстару» Віталій Ворожбит. «Той діалог, який ми всіляко стимулювали з Нацкомісією – дав збій. Компанія не може пожертвувати інтересами своїх абонентів в цьому цікавому, але поки незахищеному процесі, тому ми заперечуємо. Підхід, з нашої точки зору, – неправильний», – зазначив директор.

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2013/03/07/298116
#69018
RE: Телефонний номер можна зберегти при зміні оператора.   16.03.2013 [13:12:50]
Бродський погрожує масовим відключенням телефонів, якщо послуга MNP не буде введена вчасно. Вони це можуть зробити.

Мені це нагадує казку про лисицю, яка жила в бур'янах на городі одного дядька. Поки він погрожував викосити трава, то вона тільки з того сміялась. А як сказав, що спалить, то зрозуміла, що пора робити ноги, бо це він точно зробить.

Цитата:
Глава Держпідприємництва Михайло Бродський заявив, що якщо мобільні оператори не встигнуть ввести послугу перенесення мобільних номерів (MNP) вчасно, то їх позбавлять ліцензій.
“Ми розробляли цей проект для того, щоб на ринку з’явилася здорова конкуренція і оператори боролися за абонентів”, – заявив Бродський.
За його словами, введення послуги MNP планується фінансувати за рахунок операторів.

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2013/03/16/298502
#69663

Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet Heart Rate Monitor Xiaomi Mi Band 4 Global version with NFC Smart Watch -->
Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
270 гостей