УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Ліна Костенко: Настав наш День Гніву
Автор: Володимир   
03.02.11

 

Українці думають, що якось воно буде. Вибирають тих самих, а потім питають, що робити. Наступного разу треба вибрати справжніх людей і взяти їх під контроль. 31 січня в театрі ім. Івана Франка відбувся творчий вечір Ліни Костенко та презентація її нового роману "Записки українського самашедшого". Захід зібрав величезну кількість глядачів. Їх було явно більше, ніж міг умістити зал. Всі, кому запрошення та контрамарки не перепали, мали змогу дивитися пряму трансляцію вечору на великому екрані на вулиці біля театру. Що характерно, творчий вечір привабив не лише богемну та інтелігентську публіку, але й політичну тусовку. В залі можна було розгледіти політиків усіх мастей і розмірів: від Тимошенко до Бенюка. Ліна Костенко разом із донькою Оксаною Пахльовською та видавцем Іваном Малковичем протягом двох з половиною годин спілкувалася з читачами. Вона відповіла на записки та читала свої поезії. Вечір закінчився автограф-сесією. Черга охочих отримати автограф вишукувалася від сцени аж до вестибюлю. & quot;Українська правда. Життя" публікує низку найцікавіших цитат із виступу Ліни Василівни Костенко. Переважно це - уривки з відповідей на запитання читачів. Ці теми цікавлять людей. Вони звернулися за відповідями до живого класика української літератури.

  Про себе.

Я не пішла в підпілля - я пішла в роботу. Письменницька робота вимагає підпілля. Я вимикаю телефон, домофон, зачиняюся, зовнішнього світу для мене не існує - тоді я працюю. Моя відсутність давала можливість забути про мене, ніби мене нема в природі. Я дуже вдячна за те, що не забули.

Про творчий вечір.

Коли я погодилася на презентацію, то думала, що це буде десь у книгарнях, у бібліотеці... Я ніколи не чекала, що це будуть театри, великі зали, дуже багато людей в театрі та біля театру. Я дуже не хотіла, щоб люди стояли на вулиці, але всі не помістилися. Я переконалася, що поезія потрібна не тільки дивакам. Ось ці прекрасні люди в залі - це ж не диваки. Хоч бери й виступай на стадіонах...

Про роман "Записки українського самашедшого"

Коли пишеш, то це зовсім не відбувається логічно. В мене вдома залишилися стоси паперів. Головне - знати, що хочеш сказати. Це роман про нове тисячоліття. Я писала - і мені було важко. Хотілося, щоб читач нарешті розсміявся. Не можна працювати лише на негативному полі.

Про публіку

Згадайте, що було в 1960-х роках. Тоді люди приходили у великі аудиторії слухати українських шістдесятників. Ця атмосфера потрібна всім. Люди скучили за непідміненим словом. Люди скучили за собою. Бачите, яка зараз ситуація? Політики закликають до єдності, а єдності немає. Але в таких залах, як цей, я бачу єдність. У нас немає розбрату - культура та література єднають краще.

Про опозицію

Кажуть, у влади немає опозиції. Хай влада не турбується - опозиція є. Ми - опозиція. Нас поєднують не спільні інтереси, а спільні цінності.

Про громадянське суспільство

Зараз народжується громадянське суспільство. Це суспільство спокійної опозиції. Десь у мене є рядки: "Диригую вам спокій, бо іншої ради нема, бо інакше ця влада позводить нас всіх з ума". Не дамо цій зграї звести народ.

Про єдність

Коли ми разом, нас поєднує спільна аура. А потім кожен іде в своє життя. Але людина потребує свого кола. Якби існували такі кола, що об'єднували б, то була би інша ситуація. Хоча я абсолютно одна. не входжу в жодні об'єднання, вийшла зі Спілки письменників України. Але мені краще - я тут з вами.

Про президентів

Українці думають, що якось воно буде. Вибирають тих самих, а потім питають, що робити. Наступного разу треба вибрати справжніх людей і взяти їх під контроль. В інших країнах президенти - високоосвічені люди. От Помпіду у Франції впорядкував антологію французької поезії, заснував культурний центр... А у нас радіють, що президент і прем'єр-міністр змогли вивчити державну мову. Це не смішно - це трагедія. Це значить, що суспільство приймає образу.

Що робити українцям?

А чи не запізно українці питають, що робити? Треба було прораховувати з самого початку Незалежності. Треба було відстежувати, що з нею робиться. Ще в 1993 я написала: "Гряде неоцинізм, я в ньому не існую". Хто мене тоді почув?

Про Україну

Це геніальна нація. Давайте зробимо так, щоби цей народ більше не ображали. Давайте припинимо всі ідіотські речі, що відбуваються в Україні.

Про толерантність

Завжди треба поважати в собі Іншого. Привид ходить по Україні - привид шовінізму. Не тільки по відношенню до українців, а й по відношенню до всіх народів. Треба припиняти. Настав наш день гніву. Лінію оборони тримають живі.

Про освіту та молодь

Як переконати молодь не їхати з України? Це наша найстрашніша проблема. З початку Незалежності талановита кваліфікована молодь поїхала. Я знаю цілі університетські курси, що виїхали. Оце вранці та ввечері по радіо й телевізору говорять про виплату пенсій... Так, старих людей треба поважати, і пенсії треба платити. Враження, що в цій країні основною проблемою є виплата пенсій. Думати насамперед треба про молодь. Це майбутнє. Як переконати молодь не від'їжджати? В нас уже 20 років виховують молодь так, ніби не потрібно ні патріотизму, нічого. За ці роки розвинувся пофігізм - через нього молодь їде. Колись мені робочий, який прийшов щось полагодити в хаті, сказав: "Они просто умертвляют страну". Це сказала проста людина, молодий хлопець.

Про культуру

Даремно кажуть, що в нас немає літератури, немає читача, немає культури... Все у нас є. Для цього просто потрібне розуміння.

Про українську літературу

Зараз до влади прийшли антиукраїнські сили - там зараз одна нечиста сила. Те, що вони роблять із українською літературою, - це страшне. Нам треба не віддати те, що маємо. Я з глибокою байдужістю ставлюся до того, чи викреслюють мене зі шкільної програми, чи не викреслюють. Але зауважте - винен не тільки Табачник. Згадайте, що відбувалося з українською літературою силами тих-таки українських патріотів.

Про Марію Матіос

Марія Матіос - дуже талановита людина. Оце причепилися до письменниці та зробили погану справу... Раніше стояли собі обеліски - і ніхто з них не сміявся. А тепер побачать - і кажуть "фалос". Треба бути солідарними з людьми, яких переслідують.

Про шістдесятників

Колись на похороні Надійки Світличної я говорила про шістдесятників. Говорила, що помирають такі люди, що лінію оборони тримають мертві, що їхні могили - це окопи. Тоді я сказала, що тих шістдесятників було і лишилось так мало. За декілька місяців після того я прочитала інтерв'ю Тараса Компаніченка. Там Тарас дуже делікатно та інтелігентно дорікнув мені за ці слова. Він нагадав, що треба врахувати людей, які їх любили, їхніх батьків, тих, на кого можна було спертися, тих, кому можна було дорікнути. Тепер я хочу прилюдно вибачитися перед Тарасом Компаніченком. Дякую, Тарасе, за те, що ви дали мені цю радість усвідомлення. Сьогодні часом відчуваєш таким самотнім, а Тарас повернув мені радість відчуття людей. Головне - ви, а потім уже - ми.

Про чоловіків

В романі "Записки українського самашедшого" жінка головного героя сказала: "Мужчини моєї нації можуть схопитися за голову, за серце, за кишеню, за матню, але ніколи не вхопляться за зброю". Моя героїня сказала правду. Коли почалася Помаранчева революція, мужчини показали себе найкращим чином. Тоді я була рада визнати, що ця фраза не відповідає дійсності. Але сьогодні я думаю, що дружина мого героя може повторити ці слова.

Про Чорнобиль

Коли я ще була членом Спілки письменників, після котрогось засідання прийшла розсерджена, хвора... І подумала, що хай собі співають "Ще не вмерла Україна", а я собі поїду туди, де вона вже вмерла. І поїхала в Чорнобильську зону. Здається, така трагедія... Але з Чорнобильської зони я повернулася легка, весела, гармонізована. Я побачила там таку трагедію, порівняно з якою всі наші клопоти - дрібниці.

Про гармонізацію себе

Було би гарно, якби можна було сказати: "Все, зараз я себе гармонізую". Щоб можна було, як біцепси, накачати себе гармонією, красою та іншими гарними речами. Мені здається, що я не дуже гармонійна людина. Завжди щось відчуваю, щось переживаю, щось хочу зробити. Моє кредо: "А ти, Марку, грай". Так казала моя бабуся.

Про долю

Письменник повинен мати долю, а не кар'єру.

Ірина Славінська

http://www.pravda.com.ua  

 
Обговорення (19 коментарів)
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   04.02.2011 [05:45:11]
А може не надо?
#30089
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   04.02.2011 [19:39:39]
Атосе! Вибачте, але ви тупий!!! Влатка процитував Ліну Костенко, а якщо хочете точніше: поезію, написану авторкою нещодавно, що увійшла до збірки "Річка Геракліта" (2010р.)
На пенсію!!! Дай Боже,вам дочекатися хоч сотої долі того таланту і мудрості, що є у Ліни Костенко...
#30133
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   04.02.2011 [19:57:56]
як вона піде на пенсію, то хто ж буде писати?!
ми з вами? та нам вчитись і вчитись... та ще 100 разів вчитись!
такої як вона немає.. тим паче вона дивиться на світ зовсімтверезим поглядом... сучасним!
#30134
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [15:04:39]
Останній роман пані Ліни викликав багато суперечок і скепсису. Особливо в рецензіях наголошується на тому, що жінка не може зрозуміти логіки чоловіка і головний герой - нетиповий! Як на мене, який у 2000-ні роки не дуже забивав голову політичними перипетіями країни, роман надзвичайно захопливий і по-своєму неординарний! Легкий виклад, вміння в логіній послідовності зв'язати шматки з усього світу.....
Щодо пенсії - "...ні! Я жива! Я вічно буду жити!..." ще колись написала Леся Українка! Прикро визнавати те, що в нас залишається мало людей, які, як тато головного героя роману Л.Костенко, на візочку підтримує ідею. І Ліна - одна з останніх! Слава таланту!!!
#30499
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [16:16:11]
;) Мужчини зникають як явище. їхнє місце посіли круті — ерзац, замінник, гібрид гамадрила й Шварценеґера.
(Л.Костенко "Записки українського самашедшого")


#30503
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [16:47:04]
VLATKA, дайте явищу шанс стати знову дійсністю))))))))
#30509
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [20:17:33]
Десь можна взяти прочитати "Записки українського самашедшого"?
#30529
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [20:29:22]
я задля такого завтра книгу куплю!
#30532
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [20:30:44]
#30533
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [20:30:50]
А де продають?....ааа. а якже що до авторських прав?
#30534
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [20:34:23]
та думаю в книжкових магазинах є!
#30535
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   14.02.2011 [20:40:58]
Мені так здається, що Ліна Василівна тому й образилась трохи на невдячних читачів, що так вже бесоромно читають те, за що треба платити гроші... Вона то на все дивиться щиро, по-дитячому, а тут світ жорстокий...
#30539
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   15.02.2011 [07:42:07]
Я на Новий рік купив за 90 грн. Тепер в "Моя книга" по 74 грн. Був у видавництві - там 60. А от збірка віршів з диском, якщо не помиляюся, у нас 184 грн. В "Либідь" заходив - не було, а про ціну не дотлумав спитати! Кому дати почитати "Записки..."?
#30559
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   15.02.2011 [15:30:07]
Ліна Костенко в Харкові (1) http://www.youtube.com/watch?v=BrB9h__QGUA&feature=player_embedded#at=298

Ліна Костенко в Харкові (2) http://www.youtube.com/watch?v=65DatUC6hDM&feature=player_embedded


#30568
RE: Ліна Костенко: Настав наш День Гніву   13.03.2011 [12:46:56]
Віталій! Саме такі "земляки", як ви і створюють негатив, де б не з'явилися...;)
Смачної вам гречки! Я вам особисто куплю зо два кіло, щоб не коментували.
#32411
Показана лише частина коментарів. Всі пости дивіться на форумі.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet Heart Rate Monitor Xiaomi Mi Band 4 Global version with NFC Smart Watch -->
Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
100 гостей