УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Міста-побратими Кам'янця-Подільського
Автор: Administrator   
13.06.08

Час від часу в повідомленнях новин ми зустрічаємо інформацію про поїздки делегацій Кам'янця-Подільського до міст-побратимів або про приїзд гостей-побратимів. Але хто може сказати, які саме міста є містами-побратимами Кам'янця-Подільського? Не думаю, що багато людей зможуть назвати всі 17 міст-побратимів Кам'янця-Подільського.

Але спочатку трохи про саме свято. Рух міст-побратимів стихійно виник у роки Другої світової війни. Зародження співпраці двох міст уперше сталося 1942 року, коли мешканці англійського міста Ковентрі надіслали телеграму жителям і захисникам радянського міста Сталінград (нині російське місто Волгоград), в якій висловили захоплення їхньою мужністю та запропонували встановити дружні стосунки.

Після війни, 1957 року, у Франції на спеціальному засновницькому конгресі було створено Всесвітню федерацію поріднених міст. Головною метою цього руху проголошувалося налагодження дружніх зв'язків незалежно від розходжень суспільно-політичних систем. А 1963 року було ухвалено кожну останню неділю квітня відзначати як Всесвітній день поріднених міст.

Всесвітня федерація поріднених міст сьогодні нараховує понад 3,5 тисячі досить великих населених пунктів, які є її членами. Ці міста преставляють понад 160 країн світу.

Які ж міста є містами-побратимами Кам'янця-Подільського?

    Кам'янець-Подільський має 17 міст-побратимів із десяти країн:
  • Таргувек (Польща)
  • Краків (Польща)
  • Ґлоґув (Польща)
  • Перемишль (Польща)
  • Каліш (Польща)
  • Сянік (Польща)
  • Гнєв (Польща)
  • Завєрце (Польща)
  • Сучжоу (Китай)
  • Укмерге (Литва)
  • Полоцьк (Білорусія)
  • Єдинці (Молдова)
  • Залеу (Ромунія)
  • Дольний Кубін (Словаччина)
  • Понте Ламбро (Італія)
  • Атенс (США)
  • Мічурінськ (Росія)

Підготовано з використанням матеріалів вікіпедії та сайту НПП "Подільські товтри".

 
Обговорення (1 коментарів)
Міста-побратими Кам'янця-Подільського   20.09.2012 [15:34:37]
Обговорення статті: Міста-побратими Кам'янця-Подільського

Цитата:
З 18 по 24 вересня в м. Кам’янці-Подільському перебуває делегація з польського міста Глогув.
В ході візиту відбувається обмін досвідом у навчальній діяльності, знайомство з життям нашого міста у різних вимірах, обговорення спільних проектів.
Очолюють делегацію заступник старости Глогівського повіту Гжегож Ариж, прес-секретар Бартоломей Адамчик, директор Обєднання Шкіл професійних в Глогові Павел Кожеля. До її складу увійшли викладачі-учасники програми обміну та студенти. Останні одержали можливість під час перебування в місті проживати в українських родинах.
Сьогодні 20 вересня в сесійній залі міської ради відбулась офіційна зустріч делегації з керівництвом міста. Польська сторона передала 15 запрошень для відпочинку неповносправних дітей з Кам’янця-Подільського в Глогуві.

http://kam-pod.gov.ua/1588-druzhno-dlov-stosunki-kamyancya-ta-gloguva.html
#58459

Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
856 гостей