УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо
Автор: Світлана   
14.06.12

Питання діяльності Довжоцького спиртового заводу набуває актуальності щороку у теплу пору, коли перед грозою справді хочеться одягти протигаз, бо дихати неможливо. А про свіже, наповнене озоном післягрозове повітря мешканці міста та сіл, що поблизу, мабуть, взагалі забули. Причиною смороду є, як уже усім відомо, післяспиртова барда, що починає бродити у літню спеку. Уже не одна стаття була написана і про відразу у туристів, які на собі відчули усю силу смороду, і про справедливе незадоволення місцевих.

Та за останні півроку влада серйозно взялась за вирішення цієї проблеми: час від часу проводяться засідання спеціальної комісії, створеної саме з цього питання. Результатів поки що не багато, але зрушення все ж є. Завтра,

15 червня, відбудеться акція біля спиртзаводу та спільне виїзне засідання депутатів міської та районної рад.

 

З цього приводу тиждень тому відбулось засідання фракції ВО «Батьківщина», на яке запросили нового директора ДП «Довжоцький спиртовий завод» Олександра Мельника, міського голову Михайла Сімашкевича, секретаря міської ради Василя Сенюка, представників району. Директор підприємства повідомив, що концерн «Укрспирт», у який входить це підприємство, надав нарешті гарантійного листа, який потрібен інвесторам, що планують будувати біогазову установку, яка перероблятиме барду, щодо постачання сировини протягом тривалого терміну. Цей факт і справді допоможе знайти підприємців, які б вклали власні кошти у проект. Наразі стало відомо, що голландська фірма має такі наміри.

Депутати не дуже повірили у реальність такого проекту, адже за 5 разів, що засідала комісія, окрім самих її членів та мешканців міста, у змінах на підприємстві більше ніхто не був зацікавлений: ні колишній директор, ні представники «Укрспирту». Саме тому виникла ще одна пропозиція: звернутись з цього питання до екологічної прокуратури.

Та недарма кажуть, що коли хочеш вдарити собаку, то палку завжди знайдеш. Ось так і в цій ситуації: жахливий сморід, що літає над містом майже щодня, призвів до того, що виникла ще одна цікава ідея, як його позбутись – очищати післяспиртову барду через міські очисні споруди. Саме для обговорення такої можливості і зібрались за одним столом представники влади, санстанції, спиртзаводу та КП «Міськтепловоденергії».

Звичайно, щоб прийняти таке рішення потрібні поради фахівців та лабораторні дослідження барди. Директор підприємства Олександр Мельник повідомив, що щодня на бардополя ДП «Довжоцький спиртовий завод» скидає 400 кубометрів барди. Та Валерій Гордійчук, директор комунального підприємства, запевнив, що такі обсяги для міських очисних споруд є більш ніж реальними, питання лише в хімічному складі цих промислових відходів, у рівні їхнього кислотно-лужного балансу. Згідно з попередніми даними, до їхнього складу входить досить багато хімічних речовин, що може стати на перешкоді такого, здавалось би, найпростішого вирішення проблеми. Причому директор спиртзаводу підтвердив, що, наприклад, сірчана кислота, яка використовується у виробництві дріжджів, і справді входить до складу барди. Окрім того, Анатолій Яснило, колишній працівник підприємства, відомий у місті постійною боротьбою із діяльністю спиртзаводу, навів факти, що в барді розчинялись кістки тварин, які туди свого часу скидали. Це в черговий раз змушує замислитись, випарами яких хімічних елементів насичене повітря міста, і як це впливає на наше із вами здоров’я.

Питання переробки барди на міських очисних спорудах нове – подібне, як стало відомо, практикується на аналогічному заводі в Лужанах. Єдина різниця в тому, що там також працює біогазова установка, і післяспиртова барда, перед тим, як потрапити на чернівецькі очисні споруди використовується для виробництва біогазу. Тому під час засідання було вирішено поїхати на згадане підприємство та вивчити питання, як то кажуть, зсередини, а також обов’язково провести хімічний аналіз відходів нашого спиртзаводу, який, виявляється, періодично повинен проводитися.

Звертаємо вашу увагу, що завтра, у п’ятницю, 15 червня, об 11.00 відбудеться акція проти забруднення ДП «Довжоцьким спиртовим заводом» довкілля. Запрошуємо усіх охочих дихати чистим повітрям, адже чим більше нас буде, тим ймовірніше, що питання таки зрушить із мертвої точки.

 
Обговорення (11 коментарів)
Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   15.06.2012 [19:55:38]
#52949
Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   18.06.2012 [18:50:24]
Цей лист незвичайний.

Його оригінал зберігається в с. Довжок Кам'янець-Подільського району з
1896 року, коли був збудовано спиртзавод.

Написала його княгиня Ганна Хілкова, коли він вперше почав смердіти.
Він 777 разів обійшов всі інстанції Російської імперії, 666 разів
обійшов інстанції СРСР.

І тепер є РЕАЛЬНА можливість припинити страждання десятків тисяч
жінок, дітей та дорослих.

Якщо тебе задовбав сморід, який штиняє рідним місто майже кожного
тижня і 100% перед дощем, то є спосіб це припинити.

Це просто диво!

ЦЕ РЕАЛЬНО ПРАЦЮЄ!!!!!

Розішли цей лист трьом друзям упродовж 5 хвилин і коли цей лист знову
повернеться до тебе - СМОРІД ЗНИКНЕ НАЗАВЖДИ!

Я сам в це не вірив, але є РЕАЛЬНІ ФАКТИ, що підтверджують це!

Але якщо ти не розішлеш цього листа мінімум трьом адресатам - сморід
переслідуватиме тебе все життя.

--
З любов'ю до кам'янчан самі знаєте хто
#53052
Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   28.06.2012 [09:47:53]
Сморід, справді набрид всім. Проте чомусь люди не бажають приймати активну участь в подібних акціях, я навіть не хочу вірити, що звикли до цього жахливого запаху. Проте розсилати такі листи, як пропонує Паул - це теж по-дурному
#53434
RE: Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   28.06.2012 [10:09:26]
Широке обговорення проблеми смороду в Кам'янці-Подільському - Свіже повітря Кам'янця-Подільського
#53435
RE: Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   19.07.2012 [05:08:11]
Думаю що є три виходи з ситуації.

1. Змиритися і запихати в носа вату.
2. Найти діда партизана років так під 97 і послати його на завод з гранатою.... діду вже всеодно...
3. В подати до суду колективний позов від територіальної громади і в судовому порядку призупинити роботу заводу до тих пір поки власники не модернізують його....

Особисто мені імпонує варіант №3. Досвід боротьби в судах є (виграв суд першої інстанції, апеляційний та касаційний суди проти ВАТ Надра та добився виконання рішеня суду)
#54826
RE: Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   19.07.2012 [07:32:52]
Дуже гарна ідея, та не забувайте, що із закриттям заводу запах не зникне.
#54831
RE: Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   19.07.2012 [11:23:32]
Що мішає в тому ж таки суді змусити власника за собою прибрати....
Біда в тому що далі розмов діло не просувається. Я коли судився з банком був дуже здивований одним фактом.
Здогадайтеся скільки людей подали позов в 100000 місті. Двоє. На форумі довідався що в 300000 місті теж два позови. Ось така статистика. Так що якщо на 400 000 українців набралося 4 готових відстоювати свої кошти то мені чомусь здається що в 100 000 місті буде смердіти ще років 300. Поки завод сам по собі не розвалиться.
#54837
RE: Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   19.07.2012 [14:33:36]
ага, а власник держава...
#54847
RE: Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   19.07.2012 [15:58:39]
Це не відіграє ніякої ролі.
Можна опиратися на ЗАКОН УКРАЇНИ Про звернення громадян
Як що коротко то:
Стаття 1. Звернення громадян
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування..., підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, із … заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. …..
Стаття 4. Рішення, дії (бездіяльність), які можуть бути оскаржені
До рішень, дій (бездіяльності), які можуть бути оскаржені, належать такі у сфері управлінської діяльності, внаслідок яких: порушено права і законні інтереси чи свободи громадянина (групи громадян); створено перешкоди для здійснення громадянином його прав і законних інтересів чи свобод; ….
Стаття 7. Заборона відмови в прийнятті та розгляді звернення
Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду. ….

Стаття 19. Обов’язки органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, ...., їх керівників та інших посадових осіб щодо розгляду заяв чи скарг
Органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, …їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов’язані: об’єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; ….забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв’язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення…
#54858
RE: Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   08.12.2012 [18:51:41]
Барду будуть обробляти якоюсь новітньою хімією, тією ж хімією хочуть обробляти питну воду на водоканалі. Все це видається підозрілим, бо хіба може одне і те ж саме допомагати у таких різних випадках. До речі, результати випробувань чудо-хімії на спиртовому заводі від громадськості чомусь приховують.
#63183
RE: Барда розчиняє кістки, а ми нею дихаємо   08.12.2012 [21:15:55]
перед тим, як робити такі заяви спочатку вивчіть інформацію.
Я з цього приводу в темі про чисте повітря вже писала.
#63227

Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet Heart Rate Monitor Xiaomi Mi Band 4 Global version with NFC Smart Watch -->
Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
87 гостей