УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нет событий
Булінг у школі: що це таке?
Написал Кам’янець-Подільська місцева прокуратура   
22.02.19

Цькування та фізичний тиск на дітей неприпустимий у школах. Якщо раніше часто на це дивилися крізь пальці, то сьогодні в Україні вирішили жорстко карати учасників конфлікту. 18.12.2018 Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який набрав чинності 19.01.2019. Вказаним законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про освіту».

Типовими ознаками булінгу є систематичність (тобто повторюваність) діяння; наявність сторін: кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції.

За вчинення булінгу закон передбачає притягнення особи до адміністративної відповідальності. Зокрема, у разі доведення булінгу кривдник муситиме сплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн) або виконувати громадські роботи протягом 20-40 годин.Якщо ж булінг вчиняється групою осіб або повторно протягом року, то кривдник/-и сплачуватимуть від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн) або виконуватиме/-уть громадські роботи протягом 40-60 годин.

Якщо булінг вчиняє неповнолітня (до 18 років) або малолітня (до 14 років) особа, то за неї платитимуть штраф і виконуватимуть громадські роботи батьки або особи, які їх замінюють.

Також керівник школи муситиме заплатити штраф, якщо не повідомить поліції про випадки цькування когось з учнів. А саме це коштуватиме від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн станом на 2018 рік) або ж виконати виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Керівник школи розглядатиме заяви про випадки цькування учнів, батьків та інших осіб і видаватиме рішення про проведення розслідування. Потім він скликатиме комісію з розгляду випадків булінгу. Ця комісія ухвалюватиме рішення за результатами розслідування та вживатиме заходи реагування. Також директор школи зобов’язаний повідомити про випадки булінгу в Національну поліцію та службу в справах дітей

Водночас, якщо керівник школи відмовиться реагувати на цькування, засновник (тобто управління освіти) розглядатиме скарги про це.

Крім того, вчителі мають право на захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, зокрема й булінгу, дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.

У школі має бути план заходів для запобігання та протидії булінгу. Його розробляє та затверджує директор. Також учні, які вчинили, постраждали або стали свідками булінгу, мають право на психолого-педагогічні послуги. За те, щоб це справді було, теж відповідає директор.

 

 

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

 
Обсуждение (5 комментариев)
Булінг у школі: що це таке?   22.06.2020 [20:18:14]
** Обговорення статті: Булінг у школі: що це таке? **

Булінг це реально зло, але я не думаю що його так легко прибрати. Він був, є і буде, якби ми цього не хотіли. Діти бувають жорстокими.
#116111
Булінг у школі: що це таке?   12.08.2020 [14:24:50]
Всё от огромного наличия свободного времени у детей, спортом нужно заниматься и времени на всякую ерунду не будет. Вот https://dribling.com.ua/myachi/futbol/ мяч футбольный подарите, пусть его лучше пинают, а там и футболом может заниматься надумают.
#116227
Булінг у школі: що це таке?   21.10.2020 [11:26:37]
правильно говорите, детей нужно чем то занимать и на глупости времени не будет
#116289
Булінг у школі: що це таке?   21.10.2020 [11:31:25]
Правильно говорите, я вот сына тоже хочу на какой-то кружок записать, чтобы он ни какими глупостями не занимался.
#116290
Булінг у школі: що це таке?   21.10.2020 [11:52:36]
Вы правильно решили, ребенка нужно занимать, и спортивная секция - это хорошая идея. Но тут нужно покупать новую одежду и в этом вопросе я Вам помогу. Так вот, посоветую магазин где продается брендовая gap одежда для детей https://ilovemommy.com.ua/ru/brands/gap-kids.html ,у них просто отличный выбор. Приятно еще то, что с доставкой проблем не возникает и вещички очень хорошо носятся!
#116292

You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >
Останні надходження

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet Heart Rate Monitor Xiaomi Mi Band 4 Global version with NFC Smart Watch -->
Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 66