УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нет событий
Антимонопольний комітет VS Держкомпідприємництво?
19.08.08
Правилами розгляду справ у АМКУ щодо актів недобросовісної конкуренції не передбачено граничного терміну розгляду таких справ... Як же українському підприємцю захистити своє добре ім’я? Держкомпідприємництво України стало на бік бізнесу. Згідно закону України «Про Антимонопольний комітет України (АМКУ)», АМКУ – повноважений державний орган України зі спеціальним статусом щодо контролю за дотриманням законодавства України про економічну конкуренцію. До цього законодавства входять вказаний закон, Закон України «Про недобросовісну конкуренцію» та Закон України «Про захист економічної конкуренції». Відповідно, саме цей орган має виключне право встановлювати факти недобросовісної конкуренції, розглядати вказані справи і приймати рішення у них. Порядок розгляду справ про порушення законодавства про економічну конкуренцію визначено Правилами розгляду справ органами АМКУ. Розпорядженням Антимонопольного комітету N 332-р (z1044-06) від 17.08.2006) визначається порядок порушення справ та завершення її розслідування через надсилання повідомлення сторонам справи про попередні висновки. Далі у термін не менший за 14 днів призначається засідання Адміністративної колегії, що і приймає рішення у справі.

Однак, Правилами розгляду справ не визначено граничного терміну призначення такого засідання Колегії. Отож, вже є випадки затягування справ більше ніж на 1,5 роки! Звісно, рішення одного чиновника про призначення засідання є ключовим для поновлення порушених прав власника торгової марки і породжує усі передумови для розвитку корупції в органах АМКУ.

Низка підприємців звернулася із проханням вплинути на АМКУ (щодо корегування вказаного регуляторного акта) до Голови Державного комітету України з питань регуляторного політики та підприємництва Ващенка. Окрім того, було надіслано Аналіз регуляторного впливу до АМКУ.

На наші запити, Держкомпідприємництва провів експертизу вказаного регуляторного акта. Висновок Держкомпідприємництва у тому, що до Правил розгляду справ органами АМКУ варто внести зміни, про що і було до АМКУ надіслано відповідного листа (повідомлення Держкомпідприємництва про це у  листі від 05.06.08. №4791, оригінал листа http://www.intelpro.net/upload/Rozjasnennja%20DerzhKomPid.pdf). Проте, АМКУ не прийняв до уваги ані листа уповноваженого державного органу, ані аналізу регуляторного впливу Об’єднання із 700 підприємств України.

 Як зазначив керуючий установи „ІнтелПро” Юрій Трачук „Посадові особи Антимонопольного комітету України свідомо створюють ситуацію що стає розплідником корупції, у якій рішення одного чиновника унеможливлює виконання гарантій Держави України в рамках угоди ТRIPS Світової організації торгівлі щодо забезпечення належного державного захисту об’єктів інтелектуальної промислової власності і шкодить іміджу країни Україна.”
Не секрет, що на сьогодні, ці дві державні структури (Держкомпідприємництво та АМКУ) покликані сприяти  встановленню добрих і чесних правил ведення бізнесу, захищати підприємців та створювати всі належні умови для їх діяльності.
На сьогодні, Антимонопольний комітет України декларує себе як „державний орган із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та державних закупівель”. Держкомпідприємництво, орган, що покликаний захищати інтереси нашого брата-підприємця не може ніяким чином впливати на розпорядження та рішення Антимонопольного комітету України, оскільки до його заходів впливу віднесені акти та дії органів виконавчої влади. Виникає ситуація, що фактично Антимонопольний комітет, будучи підконтрольний Президенту та підзвітний президенту, виключає вплив та взаємоконтроль  органами виконавчої влади, зокрема Держкомпідприємництвом.

Ось такі неузгодження аж ніяк не можуть позитивно впливати на розвиток та сприяти розвитку економічної конкуренції. Установою «ІнтелПро» вже надіслано відповідний лист Президенту та голові ВРУ, тому чекаймо на їх відповіді з данного приводу… Далі, сподіваємося, буде...
Автор: Захарець Дмитро, ІнтелПро

 

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 2