УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
„Миргородська®”, „Оболонь®”, „Острозька®” і т.д...
19.08.08
...Через реєстрацію назв територій приватними структурами, громади по всій країні втрачають свої споконвічні права!
Все більша кількість підприємців та підприємств (як свідчить практика діяльності Установи IntelPro), реєструють позначення географічних, історичних та общинних територій, що унеможливлює використання та контроль за використанням їх споконвічних власників – територіальних громад. З огляду на динаміку реєстрацій даних назв, очікується подальше зростання подачі заявок на торговельні знаки, що повністю або частково відтворюють собою позначення географічних, історичних та общинних територій, чим значно звужує права громад цих територій (ст.16 ЗУ „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг” гарантує власнику знака для товарів та послуг виключні права на зареєстроване позначення). Закон України „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг” (далі, Закон) дозволяє бізнес-структурам реєструвати такі позначення. Тому вже сьогодні можна говорити, що такі позначення як „Миргородська”, „Степанська”, „Острозька” та багато інших вже втрачені як власність для громад цих територій.

На звернення установи „ІнтелПро” (IntelPro™) щодо можливості реєстрації своїх позначень органами місцевого самоврядування, т.в.о. голови департаменту В.Дмитришин зазначив „у нормативно-правових актах України в сфері інтелектуальної власності не міститься будь-яких застережень відносно набуття інтелектуальних прав на знаки для товарів та послуг органами місцевого самоврядування чи заснованими ними підприємствами, установами, організаціями”. (електронний варіант листа- роз’яснення ДДІВ)
Таким чином, Закон дозволяє будь-якій територіальній громаді України отримати правову охорону для своєї торгової марки та володіти охоронним документом – Свідоцтвом України. Здавалось би, а навіщо це робити? Все одно, наприклад, сільська рада не буде використовувати свій знак у комерційній діяльності, оскільки не має на це по закону жодного права...?
Згідно законодавства про інтелектуальну власність, власник знака, окрім права користування та володіння, має право розпоряджатися своєю інтелектуальною власністю. Так, положення все ж тої статті ст.16 Закону: „власник знака має виключне право дозволяти або забороняти його використання”, тобто також громада може здійснювати контроль вже зареєстрованих підприємств, назва яких містить територіальне або общинне позначення, надавати дозволи на користування своїм знаком та, що дуже важливо, здійснювати контроль за якістю продукції або послуги, що надаються або виробляються при користуванні підприємством або підприємцем торговою маркою громади. Разом з тим, громада зможе, за потреби, продати зареєстровану на своє ім'я торгову марку.
Реєстрація знаків для товарів та послуг надасть можливість територіальним громадам України отримати нову дохідну статтю для свого  бюджету, за рахунок провадження подібної інноваційної практики роботи.
Вже на сьогодні, установою „ІнтелПро”, спільно з Рівненською обласною адміністрацією здійснюється програма допомоги територіальним та історичним общинам області, щодо захисту їх споконвічних прав на свої територіальні та історичні позначення. Так, із заявок громад Рівненської області було виділено 28 позначень із 14 районів області, що становлять історичну, культурну та туристичну цінність та подано заявки на реєстрацію їх у якості знаків для товарів та послуг. Окрім того, за час проведення патентно-інформаційних досліджень на відповідність умовам надання правової охорони стало відомо про те, що на 5 позначень вже видані охоронні документи на ім’я приватних бізнес-структур. Переконані, така ситуація існує у кожній області нашої Держави.

Автор: Дмитро Захарець
Експерт-патентознавець
Установа «ІнтелПро»
  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 24