УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Експерти оцінили систему соціального захисту міста Кам’янець – Подільський на тверду четвірку
Автор: RIK   
23.09.08
Протягом майже року фахівці проекту “Ефективні та доступні муніципальні послуги – для соціального захисту громади” досліджували використання бюджетних коштів на соціальні потреби та покращення якості муніципальних послуг у сфері соціального захисту і соціального забезпечення у м. Кам’янець-Подільський. Сам проект реалізовувався Консалтинговим об’єднанням «Центр громадської експертизи» рамках проекту “Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні “Гідна Україна”, що виконується Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації Виклики Тисячоліття (МСС).

Які ж основні підсумки та висновки роботи експертів з вивчення системи соціального захисту та соціального забезпечення м. Кам'янець-Подільський, а також видатків міського бюджету, які спрямовуються на фінансування міської мережі закладів соціального обслуговування, виплату соціальної допомоги та надання пільг найбільш соціально незахищеним категоріям мешканців міста?

Серед загальних висновків стану розвитку системи соціального захисту та соціального забезпечення м. Кам’янець-Подільський фахівці вказують на позитивні соціально-демографічні тенденції розвитку міста протягом декількох останніх років. Заслуга в такій тенденції насамперед місцевої влади, а точніше - її ефективної роботи у сфері соціальної політики, раціональне використання та розвиток соціально-економічного потенціалу міста. Вочевидь, спрацьовує те, що  влада міста реалізує стратегію розвитку м. Кам’янець-Подільський, що має соціальне спрямування і ґрунтується на тому, що кожна людина потрібна громаді. Саме тому, одночасно із покращенням економічної ситуації в місті, розвивається і система соціального захисту та соціального забезпечення найбільш вразливих категорій населення міста.

Сама система соціального захисту та соціального забезпечення міста є системою соціального обслуговування повного циклу, що охоплює всі основні вікові та соціальні групи населення – від новонароджених до людей похилого віку, а також осіб з особливими потребами. Фахівці констатують і те, що у місті відбувається постійне зростання кількості та розширення переліку видів соціальних послуг, які надаються міськими закладами соціального обслуговування практично всім основним соціально незахищеним категоріям населення. Як результат, отримана в результаті опитування мешканців м. Кам’янець-Подільський усереднена оцінка якості, відповідності наявним у мешканців міста потребам та доступності для них соціальних послуг, які надаються закладами соціального обслуговування міста, становить трохи більше 4 балів за п’ятибальною шкалою.

Серед конкретних досягнень, які має Кам’янець-Подільський, фахівці «Центру громадської експертизи» вказали на існування і постійне оновлення комп’ютерного реєстру усіх членів територіальної громади, які потребують соціальних послуг чи мають право на отримання тих або інших пільг; добре налагоджена координація діяльності між державними закладами соціального обслуговування та місцевими неурядовими організаціями соціального спрямування; відрадний є і те, що рівень видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення, поряд з видатками на освіту, сьогодні є однією із найбільших за обсягом статей бюджету територіальної громади м. Кам’янець-Подільський; прийняття та дія Міської комплексної програми “Милосердя”, якою охоплені основні соціально незахищені категорії населення міста.

Серед недоліків фахівців вказали на недостатньо відпрацьовану систему ведення звітності щодо кількості осіб, які скористалися тими чи іншими видами пільг, передбачених чинним законодавством, або отримали певний обсяг соціальних послуг, що фінансуються за рахунок цільових субвенцій з державного бюджету. Перш за все, це стосується показників, які використовуються для розрахунку обсягу компенсацій транспортним підприємствам міста за перевезення пільгових категорій населення а також недостатню кількість соціальних працівників та соціальних робітників, які зайняті в закладах соціального обслуговування м. Кам’янець-Подільський.

Крім того, експерти радять керівництву Управління праці та соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради звернути увагу на проблему подекуди надмірної забюрократизованості роботи міської системи соціального обслуговування, зокрема в частині підтвердження громадянами свого соціального статусу, оформлення пільг або соціальної допомоги тощо. Місту також необхідно провести інформаційну кампанію, оскільки далеко не всі мешканці м. Кам’янець-Подільський знають про соціальні послуги або пільги, які вони можуть отримати або оформити. Оскільки основним джерелом наповнення спеціального фонду бюджетів територіальних центрів, які працюють у м. Кам’янець-Подільський, є кошти за надання платних соціальних послуг, необхідно більш активно розвивати цей напрям діяльності територіальних центрів. Це, в свою чергу, дасть можливість розширити перелік соціальних послуг, які надаються малозабезпеченим мешканцям міста, а також збільшити кількість охоплених різними заходами соціального захисту громадян. Владі також слід звернути увагу на матеріально-технічне забезпечення закладів соціального обслуговування міста. Виходячи з цього, слід асигнувати більше коштів на фінансування капітальних видатків таких закладів, що дозволить їм закуповувати необхідне обладнання, робити ремонти та обслуговувати більшу кількість мешканців міста і, таким чином, компенсувати капіталовкладення. Суттєвого вдосконалення потребує діюча в м. Кам’янець-Подільський система статистичного обліку та звітності щодо кількості пільговиків, які користуються послугами громадського транспорту, а також обсягу наданих їм транспортних послуг, оскільки фактично саме на їхній основі визначається потреба у коштах для фінансування відповідних пільг і розраховується обсяг компенсацій транспортним підприємствам міста за перевезення пільгових категорій населення. Зважаючи на те, що в бюджеті територіальної громади м. Кам’янець-Подільський щороку передбачаються видатки на компенсацію втрат транспортних підприємств міста від перевезення пільгових категорій населення, а окремі з них – інваліди та люди похилого віку, які не можуть самостійно пересуватися містом – здебільшого, не користуються послугами цих підприємств, доречним видається створення спеціалізованого транспортного підприємства або окремого структурного підрозділу при одному з територіальних центрів для обслуговування згаданих категорій пільговиків.

Владі також варто більше уваги приділяти сфері зайнятості населення, зокрема якості робочих місць та рівня оплати праці найманих працівників, оскільки в місті спостерігається негативний міграційний приріст, а оцінка діяльності Міського центру зайнятості мешканцями міста є хоч і задовільною, але найнижчою серед усіх закладів соціального обслуговування міста. Однією із важливих проблем у сфері зайнятості населення м. Кам’янець-Подільський, яка заслуговує окремої уваги, є відсутність достатньої кількості та низька якість робочих місць для жінок. Частково вирішити цю проблему можна було б шляхом вироблення низки окремих заходів, спрямованих на покращення зайнятості жінок. Такі заходи б могли стати окремою частиною діючої нині Програми зайнятості населення м. Кам’янець-Подільський.

Проект закінчено, висновки та рекомендації щодо підвищення прозорості використання бюджетних коштів на соціальні потреби та покращення якості муніципальних послуг у сфері соціального захисту і соціального забезпечення у місті влада та відповідні установи Кам’янець-Подільського отримали. Залишається сподіватися, що рекомендації буде реалізовано у життя, і ми станемо свідками якісного покращення роботи системи соціального захисту та соціального забезпечення рідного міста.

Костянтин Примаков

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet Heart Rate Monitor Xiaomi Mi Band 4 Global version with NFC Smart Watch -->
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
375 гостей та 2 користувачів
jacktow Komar