УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Дитячий садочок
Автор: Андрій Зломинога   
26.09.08

Діти-квіти. Скільки радості, натхнення і втіхи вони приносять своїм батькам! Яке щастя бачити перші кроки, чути перші слова, просто спостерігати за своїм чадом, коли воно спить, бігає, грається… Але будні беруть своє – батькам дуже часто доводиться віддавати дітей до дитячих садків вже після 1,5-2-ох років, щоб заробляти на життя, щоб бути активними і успішними. Проте, не все так просто, як здавалося б. Мало хто не знає, що сьогодні віддати дитину до дитячого закладу так само важко і дорого як вступати до ВНЗ.А проблема банальна – нестача достатньої кількості місць.

Через велику кількість причин перебування дітей в таких закладах давно має комерційне підґрунтя, тому й виникає питання: чому б не створювати приватні дитячі садочки, якщо умови будуть не гірші, ніж в державних закладах такого типу, а плата не набагато більшою? Хіба мало є батьків, готових оплачувати перебування дитини в садочку, але так і не можуть вийти на роботу через брак місць.

На даний час в місті досить складна ситуація з дошкільними навчальними закладами, яких нараховується 17. У 2006 році кількість місць в них складала 2605. Характеризуючи демографічну ситуацію в місті слід зазначити, що станом на 1 січня 2007 року кількість дітей віком до одного року склала 947, 1-4 роки – 2983, 5-6 років – близько 1800; протягом 2006 року народилось 962 немовлят.

Слід зазначити, що діяльність дошкільних навчальних закладів регламентується Законом України “Про дошкільну освіту” та, відповідно, приватний дитячий садок повинен отримати ліцензію на здійснення даної діяльності, відповідати санітарно-гігієнічним вимогам та іншим нормам законодавства.

Створення закладу даного типу вимагає значних капіталовкладень. Для досягнення високих показників рентабельності при прийнятній вартості послуг необхідно забезпечити відвідуваність закладу на рівні 100 осіб. Основа діяльності закладу є його приміщення та територія, які мають бути розташовані якомого ближче до центральної частини міста. Оптимальний розмір території для даного закладу 0,5 га, що дозволить розмістити будівлю необхідної площі та облаштувати зону відпочинку.

Функціонування дитячого садочка вимагає наявності спеціалізованих кімнат: їдальня, спальні, ігрові кімнати, музичний кабінет, художній кабінет, приміщення з басейном, вбиральні, медична частина, адміністративні та технічні приміщення загальною площею близько 450 кв.м., обслуговування яких здійснюватиметься персоналом в загальній кількості 12 осіб (вихователі різнопрофільного спрямування, логопед, медичний працівник, кухар, прибиральник, сторож…). Враховуючи швидкі темпи розвитку суспільства та постійно зростаючу зайнятість батьків як додаткові послуги можуть бути: формування групи продовженого дня, організація транспортних перевезень дітей.

Будівництво та придбання основних фондів (придбання землі, будівництво та ремонт приміщення, облаштування зони відпочинку, придбання меблів, облаштування спеціалізованих аудиторій та приміщень тощо) для дитячого садка за приблизними оцінками обійдеться інвестору у суму 2,5 млн. грн.

Поточні витрати складатимуться із середньомісячної заробітної плати працівників в розмірі 1500 грн. (разом із нарахуваннями) диференційовано від займаної посади, навантаження, кваліфікації, що складе загальний фонд оплати праці в місяць 18000 тис. грн.; витрат на утримання приміщення та комунальні послуги – 15000 тис. грн.; адміністративні та інші витрати – 2 тис. грн., що складе 35 тис. грн. середньомісячних витрат. Витрати на харчування сплачуються окремим рахунком залежно від режиму, асортименту, дієтичних особливостей на неприбутковій основі.

Дохідна складова включатиме дві частини: вступний внесок у розмірі 1000 грн., та щомісячний платіж на утримання – 500 грн. Що в загальному результаті складе щомісячний дохід у розмірі 50 тис. грн. та щорічний дохід вступних внесків при текучості 20 % – 20 тис. грн.

Щорічний прибуток за мінусом витрат складатиме 200 тис. грн. (50 тис. грн. × 12 міс. + 20 тис. грн. – 35 тис. грн. × 12 міс.), що дозволить повернути капіталовкладення за 12,5 років при відповідному коригуванні вартості послуг до рівня інфляції.

Розрахункова частина є приблизною та у зв’язку з великим обсягом капіталовкладень потребує маркетингового дослідження, уточнюючих розрахунків та глибшого аналізу. Таким чином, приватний дитячий садок нестиме не лише соціальну функцію задовольняючи потребу у своїх послугах мам і татусів, але й приносити прибутки для свого власника.

P.S. Я буду радий отримати Ваші зауваження, пропозиції, побажання, ідеї. Пишіть мені на E-mail: Ця адреса ел. пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Яваскрипт.

Андрій Зломинога

Всі статті з серії "Власна справа"

Вперше опубліковано в газеті "Ділове Місто", www.kam-podil.com

 
Обговорення (8 коментарів)
Дитячий садочок   18.06.2020 [10:11:12]
** Обговорення статті: Дитячий садочок **

Хочу установить на территории детскую игровую площадку или качели, что вы посоветуете лучше установить?
#116094
Дитячий садочок   18.06.2020 [19:30:34]
Так это смотря сколько у вас денег есть на то или иное оборудование для деток. Но дешевое я бы точно не советовала вам брать. Это однозначно.
#116096
Дитячий садочок   19.06.2020 [15:27:08]
Детская площадка в городе – это не просто качели с каруселями, это – целый комплекс, объединенных одной композиционной идеей и дизайном. Обращайтесь в компанию "Play&Fun" и они обустроят вашу детскую игровую зону! Каждый ребенок любит качаться на качелях. Если вы хотите порадовать Вашего малыша, то купить детские качели для дачи или дома Вы можете в этом интернет-магазине по доступным ценам. Вот гляньте, какие есть интересные качели детские 3 в 1 (колыбельное) KBT Grow https://play4fun.com.ua/p/106031377-kacheli-detskie-3v1-kbt-grow-kolybelnoe/.
#116100
Дитячий садочок   22.06.2020 [16:58:59]
Какой садик лучше всего выбрать для ребенка - частный или комунальный?
#116109
Дитячий садочок   22.06.2020 [17:29:09]
Я своего ребенка решила отдать в центр развития, в модную группу-студию ментальной арифметики. Вот тут нашла об этом инфу https://www.sadochok.net.ua/ru/tsentr-razvitia/studiya-mentalnoi-arifmetiki/ Очень полезно для ребенка подобные развивалки, можно не на целый день отдавать в детсад ребенка, а только на занятия. Это очень удобно и не будет стресса у ребенка.
#116110
Дитячий садочок   17.07.2020 [08:15:19]
Долго проработала в детском саду, но потом решила кардинально сменить профессию и теперь мастер по татуажу https://princessovna.ru/brovi/tatuazh/
#116171
Дитячий садочок   12.08.2020 [13:00:24]
Начиная с детского сада наблюдаемся в детской стоматологии Бебидент https://babydent.ua / , советую, детки без вылеченных зубов от туда не уходят, да же самые капризули.
#116226
Дитячий садочок   21.10.2020 [11:19:37]
интересная информация
#116286

Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
27 гостей