УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
Чергове відкриття у Кам’янці
Автор: Галина Муясарова   
30.09.08
Святослав Кузьмич

Фестиваль “Terra Heroica – 2008” багатий на різного роду презентації.

Одна з них відбудеться 3 жовтня у Старому місті. У відреставрованій Казематній башті відбудеться відкриття виставки «Історія фортифікації XV-XVIIст.». Це спільний проект Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» та приватного колекціонера з Києва Святослава Кузьмича по створенню виставки фортифікаційних експонатів загальноєвропейського зразка.

Виставка

Фортифікація – військова наука про штучні закриття та перетини, що посилюють розташування військ під час бою і тому мають назву фортифікаційні будівлі (від пізньолатинської fortification - укріплення).

Коли ми чуємо слово «фортифікація», то уявляємо зазвичай оборонні споруди, масштабні укріплення. На виставці «Історія фортифікації», мабуть, більшість буде очікувати побачити якісь фрагменти таких споруд. Але метою Святослава Кузьмича, володаря колекції, є показ не самих укріплень (хоча і це теж є на схемах), а засоби оборони, предмети…

У ці дні триває робота над оформленням виставки. Колекціонер, разом із своєю командою, намагається зробити її цікавою і пізнавальною. Кругла форма приміщення Казематної башти надасть змогу глядачу опинитися в оточенні одразу всіх експонатів. На старовинних стінах розвішані копії гравюр з колекції «Наполеона Орди». Між ними розташується 6 стендів зі схемами еволюції історії фортифікації в європейському контексті.

Найцікавішими стануть дві вітрини із зброєю. В одній з них розміщені мушкети, пістолі, кулі середньовічної доби. В другій – гордість С. Кузьмича – точна копія арбалетного комплекту кін. XVст.. Сам колекціонер зазначив, що таких арбалетів у Європі залишилось лише два. І це велика вдача, що йому вдалося здобути копію, зроблену на замовлення, точно за зразком одного з комплектів.

Посеред зали Казематної башти розташований широченний стовп, який оздоблюється козацькими шаблями XVI-XVII ст..

Цікавий експонат, зроблений спеціально для виставки у Кам’янці-Подільському,- макет Казематної башти, виготовлений з 4кг епоксидної смоли.

Визначаючи мету своєї виставки, Святослав Кузьмич підкреслив, що упор в ній дається на розгляд зрізу динаміки і розвитку фортифікації пізнього Середньовіччя – поява вогнепальної зброї. Також наголосив, що це не колекція, це відображення певної епохи.

У наміри організаторів виставки входить поповнювати її з часом (наприклад, планується зробити макет дій під час боїв, який є дуже дорогим).

Навесні колекціонер сподівається поповнити виставку експонатами, можливо навіть забезпечити пізнання історії фортифікації в інтерактивному аспекті.

Тож запрошуємо всіх зацікавлених відвідати виставку «Історія фортифікації XV-XVIIст.», яка розташована у Казематній башті (Польський ринок, поруч із пожежною частиною, вхід з площі через браму).

Кам’янець-Подільський – перше місто, де відбувається подібна виставка.

 
Обговорення (2 коментарів)
Чергове відкриття у Кам’янці   30.09.2008 [07:08:25]
Обговорення статті: Чергове відкриття у Кам’янці

Казематська башта - ось вона
#907
RE: Чергове відкриття у Кам’янці   30.09.2008 [07:13:40]
Прохід до башти тут. Впевнений що небегато кам'янчан знають де вона знаходеться.
#908

Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet Heart Rate Monitor Xiaomi Mi Band 4 Global version with NFC Smart Watch -->
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
79 гостей