УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Ландшафтний дизайн
Автор: Андрій Зломинога   
08.10.08

Про майбутній зелений куточок потрібно думати вже на етапі проектування будинку. Безпосереднє створення саду на приміській ділянці не менш важливе, ніж будівництво котеджу. В літній період вся сім’я проводить більшість часу саме в саду, тут відпочивають, грають в м’яч та теніс, засмагають та влаштовують пікніки. Саме тому до проектування саду потрібно відноситись дуже відповідально.

Багато власників надають перевагу самостійному облаштуванню присадибної ділянки, але варто відмітити, що для використання всіх потенційних можливостей території, застосування ноу-хау, економії на пошуку підрядників та дешевших постачальників не обійтись без допомоги спеціалістів. Запорукою будь-якого вдалого оформлення саду є кропітка робота над його проектуванням. Вона необхідна для того, щоб визначити стиль, після чого деталізувати дизайнерські та інженерні мережі і, нарешті, визначитись в виборі матеріалів та технологій для їх реалізації. Як доводить практика, розробка проекту до початку ландшафтних робіт допомагає зекономити час та засоби під час їх проведення.

Більшість робіт, які здійснюються під час проектування та безпосереднього оформлення вимагають від виконавця спеціальних навиків та вмінь, знань в сфері дизайну та агрономії, водопостачання та геодезії… Для зайняття таким видом діяльності недостатньо лише мати бажання – необхідно мати талант та бажано отримати відповідну освіту. На сьогодні робота дизайнера оцінюється дуже високо, саме тому навчальні заклади високо оцінюють відповідну освіту. Розглядаючи потенційний ринок Кам’янця-Подільського слід відзначити його постійне розширення, адже дедалі більше сімей намагається отримати житло за межами міста, створивши свій власний куточок насолоди та гармонії.

Поряд із постійним розширенням індивідуального житлового будівництва слід відзначити низький рівень конкуренції в даному сегменті ринку. При цьому приватний підприємець може виконувати роботи по індивідуальному замовленню власників приватних будинків та на договірних засадах, як підрядник, при будівництві котеджів та багатоквартирних будинків.

Для здійснення діяльності необхідно бути зареєстрованим як приватний підприємець та отримати відповідні дозволи. Початковий етап власної справи вимагає наявності певних капіталовкладень та ресурсів (автомобіль, ноут-бук з відповідним ліцензійним програмним забезпеченням, набір інвентарю для садово-земляних робіт, запас розхідних матеріалів) та оцінюється в суму близько 20 тис. грн. та автомобіль орієнтовної вартості 50 тис. грн. Щомісячні витрати складатимуться з витрат на паливо та сплати єдиного податку, що в загальній сумі не перевищуватиме 1000 грн.

Суть роботи складається з трьох етапів: дизайнерський проект, виконання робіт, догляд за садом. Надання послуг може здійснюватись як в комплексі, так і окремими частинами.

В залежності від складності рельєфу та запланованих робіт ландшафтний проект містить наступні складові: форескіз (включає розробку стиля та загальної концепції ландшафту), генеральний план (наявні та проектні будівлі, зонування території, наявні і заплановані насадження), дендроплан (об’єм озеленення, асортимент та розміщення зелених насаджень, вказується вартість робіт та рослин), геодезична зйомка (топографічне нанесення висот, горизонтів, рівня ґрунтових вод), проектування доріжок, система поливу (розміщення трубопроводів, спринклерів, іншого обладнання та відповідна вартість робіт), схема освітлення. Виконання робіт заключається в фактичній реалізації спроектованих заходів. Суть догляду за садом описана в попередній статті “Послуги садівника”.

Дохідна частина здійснення діяльності складатиметься з двох частин: погодинна оплата праці або ж оплата за реалізацію ландшафтного проекту та цінова надбавка на вартість використовуваних матеріалів. Замовлення витратних матеріалів (дерева, газони, системи поливу, тротуарна плитка, системи освітлення тощо) здійснюватиметься за каталогами фірм партнерів, які реалізують продукцію в даному регіоні. Аналіз досвіду аналогійних послуг на теренах України дає підстави встановити ціну на проектування ділянки в межах 40-200 $ та на реалізацію ландшафтного проекту в межах 20-50% цінової надбавки до вартості матеріалів, що за приблизними оцінками витрат часу, матеріалів та інтенсивності праці дозволить отримувати підприємцю 3-4 тис. грн. валового доходу (2-3 тис. грн. чистого доходу з врахуванням щомісячних витрат).

Розвиток дизайнерської діяльності зумовлений в першу чергу підвищенням життєвого рівня населення та відповідного бажання власника отримати справжній витвір мистецтва. Ландшафтний дизайн – не виключення, як і не виключення місто Кам’янець-Подільський, яке постійно розвивається, поряд з ним процвітатиме і Ваша справа, яка поступово може перетворитись з одноособової підприємницької діяльності на підприємство з розподілом праці та нарощуванням масштабів діяльності. Успіхів!..

P.S. Я буду радий отримати Ваші зауваження, пропозиції, побажання, ідеї. Пишіть мені на E-mail: Ця адреса ел. пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Яваскрипт.

Андрій Зломинога

Всі статті з серії "Власна справа"

Вперше опубліковано в газеті "Ділове Місто", www.kam-podil.com

 
Обговорення (16 коментарів)
RE: Ландшафтний дизайн   19.11.2008 [14:54:26]
А який бізнес це просто?
#2270
RE: Ландшафтний дизайн   20.11.2008 [10:31:19]
На-приклад торгівля(в обмежених кількостях)-это очень не сложный проц.или как вы выразились BIZNES
#2338
RE: Ландшафтний дизайн   20.11.2008 [10:40:44]
В торгівлі ще треба мати ходовий товар.
#2342
RE: Ландшафтний дизайн   20.11.2008 [11:13:28]
Мы чуть-чуть отвлекись от предложеной темы (Ладншафт),но я вам отвечу за торговлю,
даже неликвид в умелых руках становится ходовым товаром
А,сейчас(мои наблюдения)люди метут всё с прилавков,превращая денежные знаки в реальные вещи (опыт 90-х)
Думать некогда
#2347
Ландшафтний дизайн   22.10.2020 [13:24:48]
У нас благодаря компании Баренц чистейшая вода везде, у них производство очистных сооружений http://баренц.com/ ребята молодцы, все быстро и качественно сделали, начиная от проектирования и заканчивая установкой. https://xn--80abn6an2b.com/
#116297
Ландшафтний дизайн   24.11.2020 [10:54:22]
Уважаю людей, которые занимаются ландшафтным дизайном и вообще всех творческих личностей. Это большой труд, который мы просто не замечаем. Касается это и флористов, у меня знакомая занимается таким ремеслом, вот статья есть о их магазине https://golos.ua/i/777711 Я раз на работе у нее был, очень удивился, как можно все так быстро и одновременно красиво делать.
#116316
Ландшафтний дизайн   06.02.2023 [01:04:32]
Очень красиво выглядит , а ещё можно разные бутылочка для декора использовать, сейчас это довольно популярно. Но при доставке нужно быть очень осторожным. Вот кстати термоусадочная пленка для бутылок https://manupackaging.ua/ru/materialy/termousadochnaya-poliolefinovaya-pof-plenka/ , хорошая и надёжная упаковка как по мне. Там вообще много разных вариантов, если интересно, можете заглянуть!
#116546
Ландшафтний дизайн   08.02.2023 [09:15:54]
Мне нравится когда бетонные дорожки присутствуют. Они очень красиво смотрятся
#116552
Ландшафтний дизайн   11.02.2023 [09:39:06]
Да, Остап. Но нужно всё предварительно по расположению таких дорожек спланировать и закупить качественные материалы для реализации такого проекта на участке. Мы что-то подобное с началом весны планируем делать. Купить бетон https://s-beton.com.ua/ уже знаем где. Все дорожки нам будут делать грамотные опытные специалисты. Так что всё наверняка получится))
#116555
Ландшафтний дизайн   05.06.2023 [14:25:15]
А хто підкаже, де садово-городній інвентар можна замовити?
#116619
Ландшафтний дизайн   05.06.2023 [15:38:17]
Зазвичай, садово-городній інвентар https://hectare.ua/ тут замовляємо. Дуже зручно. Адже в інтернет-магазині "Гектар" широкий вибір і доступні ціни. Пропозиції якісні. До кожного товару ще й опис детальний є.
#116620
Ландшафтний дизайн   15.07.2023 [09:47:38]
Много работ можно сделать но всё реально успеть
#116652
Ландшафтний дизайн   16.07.2023 [06:56:22]
У меня вообще в планах беседку делать в саду возле дома)) Да-да, такую полноценную, как небольшой домик. Чтоб там можно было с комфортом время проводить. Сейчас вот через калькулятор пластиковых окон https://kalkuliatorvikon.com.ua/ru/ просчитываю стоимость окон для беседки. Потом ещё нужно с дверями всё посчитать и калькулировать внутренние работы. Одним словом работы много предстоит сделать, но я к этому готов)
#116655
Ландшафтний дизайн   23.08.2023 [19:42:51]
ще б хотілося підібрати гарні світильники для саду
#116675
Ландшафтний дизайн   24.08.2023 [18:39:47]
Це добре, адже без світла на вулиці також не обійтись. Ось все для освітлення https://vamsvitlo.com.ua/ , тут є відмінної якості світильники для вуличного світлового дизайну. Заодно, може ще й в дім щось захочете підібрати.
#116676
Показана лише частина коментарів. Всі пости дивіться на форумі.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
19 гостей та 1 користувач
kapriolexo