УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нет событий
Каретний двір
Написал Андрій Зломинога   
29.10.08

Техногенний розвиток суспільства заполонив нашу буденність до тієї міри, коли ми не уявляємо життя без цілком звичних речей (побутових приладів, засобів зв’язку, транспорту…). Нові технології настільки швидко розробляються, що навіть не встигають повністю впроваджуватись, як їх вже потрібно змінювати. Наше життя набирає обертів… А як хочеться зупинитись на хвильку, насолодитись спокоєм, зануритись в романтику … в романтику Старовинного міста “Квітка на камені”, відчути його значущість та багатовікову історію.

Реалізація даної ідеї довго визрівала в думках, проте, з певних обставин, для мене вона залишиться лише мрією ще довгий час. Отже, пропоную на розсуд читачів найкращого ділового видання міста, бізнес-ідею по створенню каретного двору, що цілком і повністю зміг би підкреслити історичність, колорит та особливість нашого міста.

Дана ідея не є новою ні в ЄС, ні в Україні. Проте, як не дивно, вона не набула широкого розвитку в Кам’янці-Подільському. Адже, що може бути романтичнішим ніж каретна прогулянка бруківкою вулиць Старого та нового міста. Серед цільових груп потрібно виокремити населення міста (відпочинок, обслуговування весіль та інших знаменних подій, прогулянки містом) – 100 тис. осіб, а також туристів і відвідувачів – близько 200 тис. осіб на рік. Оцінюючи конкурентне середовище міста слід зазначити слабку позицію сучасних аналогів даної послуги: кінні прогулянки верхи в Старому місті та на водоймі “Гунські криниці”; обслуговування знаменних подій раритетним автомобілем; прогулянки двоколкою; нещодавно запроваджені транспортні послуги лімузинів.

Характеризуючи кінні екіпажі (вози, в які зазвичай запрягають коней) необхідно зазначити, що бувають легкові і вантажні; колісні і ковзаючі; одноосні (двоколісні) і двоосні (чотириколісні); безресорні, напівресорні і ресорні; голобельні і дишлові. Всіх їх відрізняють велика кількість технічних параметрів, цілі використання, дизайн, матеріали та спосіб виготовлення.

Матеріальною базою здійснення даного виду діяльності є поєднання двох складових: безпосередньо транспортних засобів та утримання коней. Якщо з першою складовою все набагато простіше (можна придбати на будь-який смак та ціну), то з утриманням коней складніше, адже потрібно постійно діючу базу. Як висновок, слід зазначити, що даний вид діяльності з легкістю можуть розпочати саме організації, фізичні особи, які вже мають певну матеріально-технічну базу по утриманню коней або ж вже їх утримують.

Фінансовий план формується наступним чином. Видаткова частина складається з початкових капіталовкладень в придбання транспортних засобів та створення кінної бази, а також постійних витрат на утримання бізнесу. Вартість придбання карети (для обслуговування знаменних подій) та прогулянкового фаетона з повною комплектацією коливається від 70 до 200 тис. грн. Для розрахунків візьмемо усереднену ціну 135 тис. грн. (значні кошти можна заощадити самому виготовивши частину комплектуючих). Для створення кінної бази знадобиться земельна ділянка в межах міста або в околиці та будівля для утримання тварин (за приблизними оцінками вартість даної бази складе 150 тис. грн.). Капіталовкладення значно зменшуються при наявності частини основних засобів (земельної ділянки, будівлі, діючої кінної бази). Придбання двох дорослих коней обійдеться власнику в суму близько 20 тис. грн. Загальна сума початкових капіталовкладень 305 тис. грн.

На утримання бізнесу щомісячні витрати складатимуть: єдиний податок – 200 грн., комунальні платежі – 500 грн., утримання коней – 2000 грн., заробітна плата (2 працівників) – 4000 тис. грн., утримання основних засобів – 1000 грн., інші поточні витрати – 1000 грн. В загальному – 8700 грн. щомісяця.

Дохідна частина формуватиметься з двох частин: обслуговування знаменних подій (переважно в вихідні дні) та обслуговування населення та туристів – прогулянки містом (в будні дні). Час роботи залежить від наявності попередніх замовлень на надання послуг. Враховуючи екзотичність та популярність кінних екіпажів в інших містах можна прогнозувати щонайменше одного замовлення обслуговування знаменних подій в вихідний день (протягом місяця щонайменше вісім вихідних днів), що при вартості 1 години послуг 600 грн. (м. Київ – 200-300 $ за годину) та середній тривалості замовлення 2 години дасть дохід 9600 грн.

В будні дні обслуговування населення та туристів приноситиме 6000 грн. (щонайменше 20 днів в місяць при обслуговуванні 15 поїздок в день середньою вартістю 20 грн.). Загальний валовий дохід складе 15600 грн., з врахуванням щомісячних витрат чистий прибуток – 6900 грн. Термін окупності основних засобів – 44 місяці (близько 3,5 років).

При підвищені попиту обов’язковою умовою розвитку бізнесу є його розширення: придбання нових екіпажів, коней; розширення асортименту послуг, сфер обслуговування та території діяльності. І не забувайте про автора статті, можливо Ви його колись покатаєте в знак вдячності.

P.S. Я буду радий отримати Ваші зауваження, пропозиції, побажання, ідеї. Пишіть мені на E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Андрій Зломинога

Всі статті з серії "Власна справа"

Вперше опубліковано в газеті "Ділове Місто", www.kam-podil.com

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 18