Написал Alex Andrushchak
|
27.07.12 |
Відповідно до оприлюднених даних МВС України, наші громадяни володіють більш ніж 640 тис. одиниць вогнепальної зброї. Цікаво, що у місті Кам’янці-Подільському нараховується – 1776 одиниць зброї, що перебуває у 1401 власника.
Детальніше про правила отримання дозволу на носіння зброї запитуємо у Швеця Андрія Івановича, старшого інспектора дозвільної системи м. Кам’янця-Подільського, лейтенанта міліції.
«Відповідно до рішення Верховної ради України від 17 червня 1992 року №24-71 «Про право власності на окремі види майна». Правом на придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї – при досягненні 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю, при досягненні 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України необмежена. Однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну охоронність, відповідні умови, наприклад, металевий сейф. У разі наявності більше трьох одиниць вогнепальної, пневматичної зброї, арбалетів, приміщення та сейф для її зберігання повинні бути обладнанні охоронною сигналізацією».
|
Подробнее...
|
Написал Alex Andrushchak
|
25.07.12 |
Кам'янець-Подільський, який протягом століть залишався політичним та культурним центром краю, ніколи не стояв осторонь загальнодержавних проблем. Видатні кам’янчани уславлювали його своєю працею та творчими здобутками. Більшість із них відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. Разом з тим, місто завжди славилось своєю гостинністю, тому й відвідати Перлину Поділля у справах, або з приватним візитом намагалось дедалі більше відомих гостей. А ще історичні передумови та географічне положення нашого міста стали природним майданчиком для зйомок кінофільмів, що приваблювало сюди відомих режисерів, які, в свою чергу, привозили на зйомки не менш відомих акторів. Таким актором був і Богдан СТУПКА.
Український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії, народний артист УРСР, народний артист СРСР, Герой України Богдан Сильвестрович СТУПКА, як мінімум, п’ять разів перебував у Кам'янці-Подільському.
|
Подробнее...
|
Написал Alex Andrushchak
|
24.07.12 |
Завдяки унікальним археологічним знахідкам, які були знайдені біля Вірменського бастіону, Кам’янець-Подільський вкотре довів своє стародавнє походження. А ще результати досліджень дали ґрунтовні підстави створити у місті постійно діючу археологічну експедицію.
Організаторами розкопок виступили дочірнє підприємство Охоронна археологічна служба України «Подільська археологія» під керівництвом Богдана Строценя та історичний факультет Кам’янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка. Сприяли роботам Кам’янець-Подільський історичний музей-заповідник на Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець».
В археологічній експедиції, яка проходила протягом червня-липня цього року, взяли участь викладачі університету Валерій Мегей, Анатолій Гуцал, Петро Болтанюк та студенти історичного факультету.
|
Подробнее...
|
Написал Володимир
|
22.07.12 |
"Народ, що сподівається на милосердя ворога, зазнає незліченних втрат"
"Бачите, всі ці люди обмежені,
бо їх розум замкнений між двома стінами – між грішми і політикою.
Це невігласи…; з ними не можна розмовляти
ні про що, ні про що з того, що ми любимо.
Їх розум затягнутий тванню, точніше, вкритий багном…"
Гі де Мопассан, "Любий друг"
Сталося! Сталося те, чим погрожувала українцям Партія регіонів, – законопроект "Про засади державної мовної політики" №9073 Ківалова-Калєснічєнка буде ухвалено ще за каденції чинного парламенту. Як і слід було чекати, другого читання із внесенням численних поправок до законопроекту не відбулося взагалі. Просто політичні шулери від Партії регіонів на чолі з комуністом А.Мартинюком, нехтуючи регламент, проголосували проект, пошивши в дурні опозиційну меншість. На табло висвітилось 248 голосів "за". "Директор" парламенту, "регіонал" М.Чечетов, цинічно процідив крізь зуби: "Ми іх развєлі, как катят", тобто обшахрували, обдурили. Опозиціонери, піймавши облизня, відчули себе обдуреними й ображеними.
Дивно! Хіба вони не знають, хто такі "регіонали" і з яких структур вони потрапили до парламенту? Вся Україна знає: цих горе-політиків породили кримінальні 90-і. Злодійству, обману і шахрайству вони навчились не у Верховній Раді, ці "манери" вони притарабанили з рідного їм Донбасу, а тепер набутий досвід поширюють на всю Україну, яка, на їхню думку, має стати Донбасом. |
Подробнее...
|
Написал Alex Andrushchak
|
19.07.12 |
19 липня відбулась 13 позачергова сесія районної ради VI скликання.
На початку сесії голова адміністрації Михайло Желізник та голова районної ради Іван Романчук виконали приємну місію – вручили відзнаки «Почесний громадянин району» начальнику РЕМ Георгію Грубі та голові районної організації ветеранів України Антону Малику.
На порядку денному було 11 питань.
Питання «Про внесення змін до районного бюджету» озвучив начальник фінансового управління адміністрації Олександр Федик. За рахунок перевиконання районного бюджету було збільшено обсяг видаткової частини на суму 1 млн. 038 тис. грн. Кошти було розподілено на підготовку освітніх закладів до осінньо-зимового періоду (катітальні ремонти, закупівлю обладнання), центальну районну лікарню (вактцини, реактиви, обладнання), заклади культури та на програму розвитку молочного скотарства та вівчарства в районі.
Серед важливих питань були питання призупинення роботи Кудринецької ЗОШ I ст, закриття Шутнівецької, Фурманівської, Тарасівської, Вітковецької ЗОШ I ст..
Це перш за все рішення батьківських комітетів та територіальних громад, адже в школах залишалось всього по декілька дітей.
- Я, як викладач за освітою, завжди проти закриття будь-якої школи, – зазначив голова адміністрації Михайло Желізник, – але так вирішили батьки, – кожна дитина повинна знаходитись в максимально в комфортних умовах, отримувати знання на належному рівні, бути в колективі, мати можливість всебічно розвиватись. А завдання влади – забезпечити довіз дітей до шкіл, які виберуть батьки.
|
Подробнее...
|
Написал Alex Andrushchak
|
18.07.12 |
На базі Кам'янець-Подільського національного унверситету імені Івана Огієнка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Степан Сірополко - освітянин, науковець, бібліотекознавець".
Її організаторами виступили наукова бібліотека К-ПНУ та Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
Степан Сірополко - видатний український вчений, громадський і політичний діяч, патріот. З 25 грудня 1919 р. до 11 травня 1920 р. він завідував фундаментальною бібліотекою Кам'янець-Подільського державного українського університету і зробив значний внесок у формування університетської книгозбірні.
Пленарне засідання вітальним словом відкрив ректор університету професор О. Завальнюк. Він оголосив доповідь "Степан Сірополко й освітні процеси в Україні (1917-1920)". Учасники і гості пленарного засідання заслухали доповіді докторів історичних наук П. Брицького, Л. Баженова, Ю. Телячого, В. Прокопчука.
Потім відбулись секційні засідання. Загалом з доповідями на конференції виступили більше 20 осіб.
|
Подробнее...
|
|