УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій

Автор: 
avatar

Перебираючи свої закладки знайшов посилання на сайт Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації - http://kprda.org.ua

При спробі відкрити сайт отримав отаку картинку:

 

 

В поясненнях чому сайт вважається заразним написано, що на сайті розміщено 74 скриптових експлойти і один троян. При спробі відвідування сайту на компьютері-жертві відразу запускається 10 нових процесів.

Отож, будьте обережні, бо разом з корисною інформацією про Кам'янець-Подільський район, можна підхопити і небезпечну інфекцію для свого компьютера.

Читати повністю »
Автор: 
avatar

Не так давно, ми повідомляли, що відкрився новий супермаркет Фаворит. Цей супермаркет, розміщений за переїздом, позиціонували, як конкурента для фуршета та сільпо, але конкурентом їм він так і не став.

Чи не єдиний товар, який користувався популярністю в фавориті був свіжий хліб, який випікали прямо в супермаркеті. Решту товарів не вражали ні асортиментом ні ціною.


Десь з тиждень назад, почув що супермаркет зачиняється. І правда, на дверях зараз можна бачити вивіску, що супермаркет не працює.

Як на мене виною усьому політика закладу. Вони повинні були б працювати з мінімальною рентабельністю, щоб цінами приваблювати покупців, оскільки розміщення супермаркету не дуже вдале. Тож проблема не в зниженні купівельної спроможності населення а в невдалому бізнес-плані.

Читати повністю »
Автор: 
avatar

Компанія Schlage створила новий розумний дверний замок Schlage LiNK.
Він дозволяє програмувати до 19 персональних кодів для всіх членів вашої родини
Також Schlage LiNK можна налаштувати для автоматичної відправки текстового повідомлення чи email, з інформацією про те хто увійшов в будинок.

За допомогою інтернету чи мобільного телефону можна перевірити стан замка та навіть відкрити чи закрити його!
Замок підтирмує технологію Z-wave і може бути інтегрований в домашню мережу, що дає змогу використовувати його в системах типу "розумний будинок"

Читати повністю »
Автор: 
avatar

Давня буддійська максима-загадка про те, чи чути шум від падаючого дерева в лісі, де нікого немає, має нарешті свою розгадку. Не чути. Навіть колоси помирають безшумно, якщо вони нікого не цікавлять.

15 лютого 2009 року, в неділю, в каньйоні Кам’янця-Подільського завалилася Надбрамна вежа унікальної фортифікаційно-гідравлічної споруди початку XVI століття, Польської брами. Пам’ятки архітектури національного значення. Чи не єдиного (разом з посестрою Руською брамою) такого комплексу в усій Центральній Європі. Гуркіт падаючих каменюк мав би сколихнути все місто, але місто ще майже тиждень не знало про власну ж трагедію. Я дізналася про падіння башти-донжона через тиждень, 22 лютого. В той самий день опитала кількох жителів Польських фільварок, мікрорайону, поруч з яким знаходиться Польська брама. Молода матуся з дитиною, що йшла якраз повз нещасну башту, руйнацію помітила лише тоді, коли я на неї вказала. Інша жінка, яка щоранку ходить повз пам’ятку на роботу-з роботи, помітила трагедію відразу. Ні, нікому з компетентних органів не повідомляла, лише поцікавилася, чи не забрав хто з сусідів, бува, камінь, що обвалився. Камінь лежить біля підніжжя, присипаний сніжком. Саме цей сніжок міські – та й не тільки – історики, а також директор Кам’янець-Подільського НІАЗу Василь Фенцур звинувачують у трагедії.  

Думку про те, що башту могли зруйнувати свідомо – на будматеріали – спеціалісти все-таки відкидають: до комплексу немає підїзду, а носити каміння в руках, та ще й зимою... Ну дуже вже це нелогічно. Отже, злочинець – сніг?

Відтворити картину підступних дій снігу проти Польської брами не так і важко, і слідчі тут не знадобляться (ніякої справи міліціонери й не відкривали). Реставраційні роботи в комплексі мали місце ще в 1968 р. Тоді підлатані башти накрили гарними високими шатровими дахами – і Польська брама перетворилася зовні на романтичний руїнізований міні-замок. Десь році в 1994-му місцева шпана, що бігала сюди палити подалі від батьківських очей, підпалила дах Надбрамної вежі. Він кілька років простояв обвугленим скелетом, а потім завалився. Сніги і дощі вже безперешкодно падали на каміння вежі. Стіною пішли тріщини. Цьогорічна зима, з частими снігопадами і відлигами, башту таки доконала: розбухлі від води тріщини вбили пам’ятку.

А що ж НІАЗ (Національний історико-архітектурний заповідник)? Невже не знав про аварійний стан? Знав, звичайно, і звіт про це був створений давно. В акті про аварійний стан Польської брами за 2008 р. стан всіх споруд комплексу названий незадовільним. І гроші як не на реставрацію, то на консервацію памятки заповідник просив не перший рік. Минулого року просили 870 тис. гривень. Не отримали нічого. Цього року просили кошти знов – і нічого. Василь Фенцур сумно посміхається: «Немає худа без добра. Зараз ті кошти таки будуть змушені виділити». Директор заповідника визнає: навіть за найоптимістичнимішими прогнозами роботи з відновлення пам’ятки почнуться не раніше липня 2009 р. А проект реставрації підготовлений інститутом Укрзахідпроектреставрація вже давно.

Замісник міського голови Кам’янця-Подільського Олег Демчук повідомив, що 24 лютого буде створено робочу групу та розпочато роботи по резервуванню та відбудові пам’ятки.

Міські ж історики якраз і побоюються занадто швидкого відновлювання пам’ятки: вони стверджують, що Польська брама недостатньо вивчена як об’єкт, і проект відновлення є далеко не ідеальним. Нічого заперечити робітникам НІАЗу буде й на логічний аргумент: якщо про тріщини знали, чому хоча б не замазали їх? На це ж великих грошей не треба...

Нема чого переживати хіба міським екскурсоводам: до цього затишного куточка Камянця туристичні групи водили хіба ентузіасти-унікуми. 

Довідка:

Польска брама - унікальна гідротехнічна оборонна споруда, яка не мала собі рівних в тогочасній Східній Європі. З'явився цей комплекс в 1548-1561 роках (іноді наводяться більш ранні дати, починаючи з XV століття). Чотиритомник "Памятники градостроительства и архитектуры УССР" взагалі пише, що чотириярусна Надбрамна (Ковальська) башта Польської брами була сформована в XV ст. на основі давньоруської кам'яної стіни ХІІІ ст. Назва пояснюється просто: Польська - тому що знаходилась на Польських фільварках. Зараз цей півострів - один з мікрорайонів міста, а в давнину тут були лише городи та комори.

В часи свого розквіту Польська брама складалася з п'яти башт, мурів та шлюзів, які перетинали каньон. Загальна її довжина сягала 180 метрів. На правому березі Смотрича знаходились Надбрамна, Наскельна (Ковальська третя) та Прибрежна башти (всі збереглись), на лівому - Лівобережна та Настінна (Ковальська друга) (остання теж вижила і знаходиться в аварійному стані на городі одного з жителів міста).

Шлюзами доводилося користатись досить часто, перетворюючи каньон в гігантський рів з водою. Тож шлюзи швидко руйнувались: цьому сприяли не лише часті використання, а й повені, при яких Смотрич виходив з берегів. Тому вже в XVIII столітті від шлюзів мало що лишилося. Були прожекти їх відновлення в тому ж таки XVIII столітті, невдалі.

Шлюзи впали - та башти стояли. Аж поки в 1832 р. не з'явився дозвіл на розбирання кам'яних стін. А потім, в ІІ половині ХІХ ст., через Польську браму пролягла нова дорога. Брама дорозі заважала, тому браму зруйнували. Щось засипали, щось розібрали, а щось там ще стояло, і в ньому навіть працювала циганська кузня. (Саме завдяки кузні збережені башти іноді називають Ковальськими). Письменник Анатолій Свидницький згадує ще й якусь солдатську кашоварню. Реставрація комплексу відбувалася в 1962-1968 рр.

Пустиннікова Ірина.

Читати повністю »
Автор: 
avatar

17 провідних операторів та виробників мобільних телефонів домовились уніфікувати зарядний пристрій до мобільних телефонів.

Не пройшло і десятиліття, як індустрія збагнула, що потрібна уніфікація. За прогнозами близько 51 тони зарядних пристроїв стануть непотрібними.

Вже створено ініціативну групу з розробки Universal Charging Solution, UCS. Універсальний зарядний пристрій матиме інтерфейс micro-USB да дозволить економити близько 50% електроенергії в порівнянні з сучасними зарядками. 

Планується, що до 2012 року переважна більшість мобільних телефонів буде постачатись з UCS.

При підготовці цього повідомлення, виникло питання, що ж собою являє micro-USB. Ось іллюстрація.

 micro-USB, mini-USB, USB (B-Type), USB-female, USB-male.

Читати повністю »

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
16 guests online