УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...

Автор: alex
avatar Опис:
Cuidado con el perro
Автор: 

perl logoПрограмісти на Perl це героїчні люди! В кожного з них в голові засідає як мінімум Верховна Рада, а може й кілька, для того щоб справитись зі всіма тонкощами, нюансами та й просто прибамбасами цієї мови. Чому perl популярний? Мені важко сказати, може тому що на ньому просто писати простенькі скрипти. Але якщо ви побачите якусь дійсно багатофункціональну систему на перл, то знайте, що автору цієї програми потрібно ставити пам’ятник.

Символом perlє одногорбий верблюд. Автори мови зауважуть, що вони вибрали його тому, що хоч верблюд і не привабливий ззовні та неприємно пахне, зате він добре пристосований до життя в пустелі. Тим самим вони визнають, що перл це еволюційне творіння з історичними пластами та нашаруваннями. Особливо вони пишаються тим фактом, що ту чи іншу річ можна зробити кількома способами.

Звичайно, мова це тільки інструмент, кінцеве творіння залежить від того хто цей інструмент використовує. Але чи захоче хтось використовувати цей інструмент, якщо на його опанування треба витратити майже ціле життя.

Доводилося мати справу з багатьма мовами програмування, в тому числі скриптовими. Про перл думав - “Ну подумаєш, ще одна мова програмування, якісь нюанси синтаксису, чи особливості в режимі виконання”. Для таких наївних як я, наводжу простенький приклад:
if ( /abc/ ) {
print $_;
}

Розробники рекомендують використовувати перл для веб розробки та для вирішення задач адміністрування. Як на мене і для того і для іншого зараз є набагато більш зручні інструменти.

Моє резюме: “Перл для героїв!!!”

Читати повністю »
Автор: 

Там, де Ятрань круто в’ється,
З-під каменя б’є вода —
Там дівчина воду брала,
Чорнобрива, молода.

Ти, дівчино, ти щаслива:
В тебе батько, мати є,
Рід великий, хата біла,
Все, що в хаті, то твоє.

А я бідний, безталанний;
Степ широкий — то ж мій сват,
Шабля, люлька — вся родина,
Сивий коник — то мій брат.

Автор: 

Ой, збиралися орли
Чайку рятувати,
Славу здобувати.

Приспів ( двічі ):
Ой чи пан чи пропав -
Двічі не вмирати,
Гей, нумо, хлопці до зброї !

По морю гуляти,
В герці вигравати,
Вдаримо в гармати !
Приспів.

Нам поможе святий Юрій
Щей Пречиста Мати
Лихо звоювати.

Приспів.

Автор: 

Нещодавно в нашому місті створено громадську організацію "Кам'янецький тролейбус". Її огранізаторами в основному стали колишні керівники підприємств та установ, що зараз перебувають на пенсії.

 Своєю метою громадська організація ставить відновлення робіт з побудови тролейбусної лінії в Кам'янці-Подільському та запуск першої черги тролейбусних перевезень.

Також є прагнення розібратись куди і за яких обставин розійшлось майно тролейбусного проекту.

Як на мене, то мета гарна, але зробити щось навряд чи вдасться. Одного громадського пориву таки замало, потрібні гроші, яких зараз, в часи економічної скрути, не вистачає і на найосновніші потреби. Відомо, що на тролейбусну лінію збирали гроші з усіх підприємств міста. А зараз, хто готовий підтримати такий проект?

Читати повністю »
Автор: 

А ти, старий Калабаю, Калабаю,
Пусти ж мене, хай гуляю, хай гуляю,

А коли я Калабай, (2)
Сиди вдома, не гуляй.

А ти, старий діду-дід, діду-дід,
Дай ми гроші на обід, на обід,

А коли я старий дід, (2)
Маєш дулю на обід.

А ти,старий бику-бику, бику-бику,
Дай ми гроші на музику, за музику,

А коли я старий бик, (2)
Сиди вдома без музик.

Танцювала риба з раком, риба з раком,
А петрушка з пастернаком, з пастернаком,

А цибуля з часником, (2)
Дівчинонька з козаком.

А салата дивувала, дивувала,
Як пертушка танцювала, танцювала,

А буряк, як дурак, (2)
Сидів вдома собі так.

Читати повністю »

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
24 гостей