Уже другий тиждень поспіль початок літнього сезону радує нас не лише пекучим сонцем, а й рясними опадами, які для деяких мешканців нашого міста встигли стати справжньою катастрофою. У вівторок, після чергової зливи, дощ застав мешканку будинку, що на вул. Пушкінській, 14, вдома. Уся вода з дороги та тротуару опинилась у квартирі кам’янчанки, на декілька сантиметрів затопивши помешкання та речі жінки.
Через раптовий дощ та великий наплив води, стічна система не впоралась із своєю функцією, в результаті чого на дорозі та тротуарі біля одноповерхового будинку утворилось справжнісіньке озеро, яке згодом просочилось і в помешкання. «Допоміг» і транспорт, який повсякчас рухається Пушкінською в напрямку Польських фільварок: об’їжджаючи калюжі, паркуючи чи просто розвертаючи власне авто, водії не гребують порушенням правил і частенько виїздять на тротуар, при цьому піднімаючи колесами високу хвилю води з утвореного там дощового озера. Саме такі «хвилі» і накрили будинок бідолашної жінки, якій довелось власноруч боротись зі стихією.
Проблеми з надмірним скупченням води під будинком, кажуть його мешканці, були завжди, однак до самих квартир вода не доходила ще жодного разу. Погіршилась же ситуація після того, як при в’їзді на сусідню з будинком вул. Збарського з’явився заасфальтований насип, що перешкоджає дощовій воді потрапляти на вулицю, і тепер вона стікає не вниз дорогою, а у квартири будинку на Пушкінській. Саме ця штучна загорожа і є, на думку мешканців будинку, причиною їхніх бід.
З цією проблемою господарка постраждалого будинку зверталась і до влади, проте все, на що спромоглись комунальні служби – прочистити каналізацію. Однак, як показав досвід, допомогло це мало, адже вузька каналізаційна труба виявилась не в силах пропустити такі об’єми води, які виникли після раптових рясних опадів. Якби ж вода мала альтернативний шлях відступу, помешканню жінки, можливо, і вдалось би уникнути потопу. Пропонують мешканці будинку, що невдоволені ще й постійним гуркотом автомобілів під їхніми вікнами, владнати проблему і більш радикально – заборонити рух транспорту на цьому відрізку вулиці. Однак, як пояснили нам у департаменті житлової політики, доріг та інфраструктури, робити цього ніхто не збирається, адже Пушкінська є однією з основних вулиць міста, що зв’язує Польські фільварки з центром міста. Тому мрії про вулицю без авто мешканцям, напевно, все ж доведеться відкласти.
Також у своєму коментарі щодо вирішення питання начальник сказаного департаменту Сергій Середюк пояснив, що оскільки цей будинок – приватна власність його господаря, то єдине, чим може наразі допомогти влада у вирішенні проблеми – це реконструювати наявну каналізаційну систему водовідведення. Адже зараз вона, хоча й перебуває у робочому стані і нормально функціонує, у випадку надмірних опадів уже не в змозі впоратись із значним об’ємом води під час сильної зливи. Саме тому решта води, яка не потрапляє до каналізації, залишається на проїжджій та пішохідній частині, що, до речі, і є переднім двором проблемного будинку. Насип при в’їзді на вулицю Збарського, на який скаржаться мешканці сусідніх будинків, ліквідовувати не будуть, адже власники приватних будинків, що розташовані на вулиці, мають повне право дбати про безпеку своїх помешкань, яким також може загрожувати підтоплення.
Комісія, що виїхала на місце у вівторок, оглянула проблемну ділянку і тепер працюватиме над винесенням на сесію міської ради пропозиції щодо реконструкції каналізації поблизу будинку на вул. Пушкінській, 14 та її фінансування. Якщо колективне рішення місцевих депутатів буде позитивним, влада обіцяє провести відновлення мереж і врегулювати проблему вже цього року.
Однак виникає ще одне питання – на цей раз до водіїв, яким чомусь не вистачає місця на дорозі, і вони виїздять прямісінько на тротуар, брудна вода з якого і потрапляє до помешкань через вікна і двері. Саме через транспорт, що, ігноруючи правила, рухається пішохідною зоною, і страждають старі будинки, стіни яких ризикують не витримати щоденних маневрів маршрутних «Газелей» . До того ж погода, що вже другий тиждень поспіль «радує» нас рясними дощами, лише додає клопотів людям, яким окрім боротьби з недобросовісними водіями доводиться боротись ще й з водою у власному будинку.
RE: Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки
15.06.2012 [15:28:28]
А на перехресті Пушкінської та Суворова ось такі "пиріжки з котятами"! І такі моря- окіяни після кожної зливи - дорогу перейти неможливо не зіпсувавши взуття!!!! Та і машинам важко переплисти...
|
#52945 |
RE: Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки
22.06.2012 [08:39:22]
http://klyuch.com.ua/articles/news/stikhiya-vimila-problemi/ |
#53210 |
RE: Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки
18.09.2012 [15:08:08]
http://k-pvisnyk.in.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1184:2012-09-17-06-08-17&catid=57:2011-07-28-17-55-05&Itemid=105 |
#58383 |
Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки
20.11.2021 [14:49:23]
Раз такое случается, то комфортное проживание в частном доме невозможно без правильно проведенных коммуникаций, существенно облегчающих быт всех жильцов. Чтобы уберечься от затопления будет достаточно купить насосную станцию?
|
#116475 |
Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки
20.11.2021 [14:53:06]
Думаю, вы правы! Водяные насосные станции для дома представляют собой многокомпонентное оборудование, в состав которого входит гидроаккумулирующий бак, насос, шланги, реле контроля давления и в некоторых моделях манометр. Все элементы собраны в единую компактную конструкцию, которую можно установить даже в самом малогабаритном помещении, хозблоке или подсобке. Выбирая поставщика, у которого выгодно купить насосную станцию в Украине, обратите внимание на предложения интернет-каталога «Закупка». Ассортимент компании включает десятки модификаций от известных производителей техники, что позволяет подобрать оптимальную модель для каждого объекта. Я там https://zakupka.com/k/f-korpus-nasosnoy-stancii/ корпус насосной станции, остался доволен покупкой!
|
#116476 |
Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки
04.09.2023 [05:43:14]
Ужас....столько горя может натворить вода
|
#116696 |
You need to login or register to post comments.