УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Конкурс-захист інноваційних молодіжних бізнес-проектів
Written by Ruslan Nazarets   
p'yatnytsya, 10 kviten` 2009

«Місто майбутнього», Конференц-зал «Gala-готелю»

2 квітня Кам’янець-Подільський наповнився духом креативних ідей, бо саме цього дня творча молодь міста презентувала свої бізнес-роботи на конкурсі-захисті інноваційних проектів «Місто майбутнього».

Учасниками заходу стали:

Прізвище та ім’я учасника Назва проекту Освіта Посада, місце роботи/навчання Очікувана форма співпраці за проектом
Лічкевич Віктор Вікторович Створення готельно-розважального комплексу "LIBOR" вища економічна, магістр управління економіки Кам’янець-Подільської міськради менеджмент впровадження проекту
Сіра Анна Олександрівна Створення міні-експозиції "Замки України литовської доби міст магдебурзького права" вища, незакінчена 2-й курс Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, спеціальність «Журналістика» інформаційно-рекламна підтримка впровадження проекту
Зломинога Андрій Михайлович Організація повітряних оглядових екскурсій з використанням вертоліту ДК1-3 повна вища управління економіки Кам’янець-Подільської міськради продаж проекту
Холявіцька Анна Відновлення парку середня спеціальна, незакінчена індустріальний технікум група ГТ-061
Чуйко Олександр Облаштування підземного готельно-розважального комплексу "7 культур" вища, незакінчена 4-й курс Кам’янець-Подільська філія "Європейського університету" стажування
Романцов Роман Юрійович Створення рекреаційно-туристичного комплексу "Орининський гостинець" вища, незакінчена 2-й курс Подільської державної аграрно-технічної академії, переможець районного конкурсу проектів менеджмент проекту

Всі учасники отримали такі оцінки:

Прізвище учасника Оцінка глядачів, бали Оцінка журі, бали Сума балів Призове місце
Лічкевич 110 50 160
Сіра 184 90 274 І
Зломинога 127 85 217
Холявіцька 172 59 241 ІІІ
Чуйко 90 64 154
Романцов 169 75 244 ІІ

Переможний проект, Створення міні-експозиції "Замки України литовської доби міст магдебурзького права", який представляла Анна Сіра, студентка другого курсу спеціальності «Журналістика» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, виявився досить цікавим. Основна його мета – підтримання нового бренду міста «Кам’янець-Подільський – острів скарбів», а також відновлення історії рідного краю часів доби литовського та литовсько-польського панування. Ідея проекту виявилась у створенні макетів основних історично зруйнованих чи пошкоджених споруд Кам’янця-Подільського, а також макетів 7 замків, які існують чи не існують зараз: Високий замок (Львів), Золочівський та Бережанський замки (Львівська та Тернопільська області відповідно), Кам’янець-Подільський замок, Луцький замок, Острозький замок (Рівненська область) та фрагменти Чернігівського валу, зокрема його фортечні споруди. Ці макети (висотою приблизно 2 метри кожен) повинні були б розташовуватися на рукотворному острові посеред озера у місцевому ботанічному саду та на прилеглій до нього території. Автори запевняють, що вони слугували б чудовим підґрунтям для вивчення історії фортифікацій, архітектури, а також історії України й рідного краю періоду литовської доби.

 
Discuss (2 posts)
Конкурс-захист інноваційних молодіжних бізнес-проектів   10.04.2009 [11:27:46]
** Обговорення статті: Конкурс-захист інноваційних молодіжних бізнес-проектів **

А где можно ознакомиться с проэктами более детально?
#5258
RE: Конкурс-захист інноваційних молодіжних бізнес-проектів   11.04.2009 [16:05:09]
можна було на захисті познайомитись і питання задати конкурсантам і підтримати тих, чиї проекти сподобались. можливо, анотації проектів будуть розміщені в пресі, а повний текст, то авторське право конкурсанта,звертайтесь до них за деталями ;)
#5320

You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
15 guests online