УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Селище Першотравневе отримало нову бібліотеку.
Written by Alex Andrushchak   
ponedilok, 07 veresen` 2009

Жителі селища Першотравневого, які користувалися послугами бібліотеки №1 для дорослих з дитячим відділенням відвідуватимуть її за новою адресою – вул. Миру,2. Саме тут, у будівлі міської поліклініки №2 виділено частину приміщення під розміщення бібліотеки, виконано перебудову та ремонтні роботи.

До цього, працівники бібліотеки та її користувачі працювали в приміщенні будівлі колишнього дитячого садка, що багато років знаходилась в аварійному стані, відсутнє було тепло, вода, електроосвітлення.

Зберегти єдиний інформаційно-культурний центр в даному мікрорайоні міста вдалося завдяки розумінню проблеми з боку міського голови та його команди. Саме міський голова Нестерук Анатолій Макарович запропонував приміщення під розміщення бібліотеки, з розумінням до цього поставився і начальник УОЗ Пливанюк Ю.В, перший заступник міського голови Андрухович В.М, заступник міського голови Марунчак О.В.

«Відкриття бібліотеки - це дійсно вагома подія у місті. В січні 2009 року ми відкрили бібліотеку - філію на селищі Біланівка, за адресою Тімірязєва,38, наступного року плануємо відкрити бібліотеку і на селищі Цукрового заводу»- зазначив міський голова Анатолій Нестерук. Будівельні роботи виконувало ЖКП «Комунсервіс»

  No Comments.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
20 guests online