УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Виконання програми протидії захворюванню на туберкульоз в Кам'янці-Подільському.
Автор: Alex Andrushchak   
12.10.09

8 жовтня відбулося чергове засідання виконавчого комітету. Серед основних питань порядку денного розглядалося питання –Про стан виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках у місті за 9 місяців 2009 року.

За інформацією управління охорони здоров’я на обліку з приводу туберкульозу у місті перебуває 128 хворих. З них 92,2% мають туберкульоз органів дихання, інші мають туберкульоз поза легеневих локацій.

За 9 місяців 2009 року на облік взято 20 хворих.

Захворюваність на туберкульоз у місті за 9 місяців 2009 року нижча в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року на 31%. Проте цей показник не є оптимістичним оскільки має місце недовиявлення туберхворих, в тому числі і через байдуже ставлення до свого здоровя, відсутність медоглядів на підприємствах, тощо. За 9 місяців 2009 року зафіксовано 3 випадки смерті від туберкульозу.

З метою раннього виявлення туберкульозу за 9 місяців проведено 3185 мікроскопій мокротиння.

Низьким залишається відсоток туберкулінодіагностики, через відсутність туберкуліну. На облік фтизіопедіатром взято 45 тубінфікованих дітей, яким проведено в повному обсязі обстеження та хіміопрофілактику.

В 2009 році завершено модернізацію ренгенообладнання міської поліклініки №1, що дасть змогу покращити рівень діагностики хвороб дихальної системи (в тому числі туберкульозу) та проводити більш якісні обстеження.

Також, у місті розроблено та затверджено Програму протидії захворюванню на туберкульоз у 2008-2011 роках.

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
20 гостей