УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Семінар «Шляхи удосконалення допрофільної та профільного навчання з хімії» у Кам'янці-Подільському.
Автор: Alex Andrushchak   
13.10.09

7-9 жовтня 2009 року на Хмельниччині проходив Всеукраїнський семінар завідувачів кабінетами (методистів) хімії обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Тема семінару «Шляхи удосконалення допрофільної та профільного навчання з хімії у загальноосвітніх навчальних закладах України», на якому розглядались питання програмного забезпечення допрофільної підготовки та профільного навчання школярів з хімії, допрофільна підготовка в змісті підручників для основної школи, робота з обдарованою молоддю як складової профільного навчання, моделі організації допрофільної підготовки та профільного навчання в школах Хмельниччини, психолого-педагогічний супровід.

8 жовтня учасники семінару завітали в м.Кам’янець-Подільський. Начальник управління Тюрін В.П. ознайомив присутніх з освітніми процесами в місті, інтеграційними ресурсами щодо розвитку профільної освіти в регіоні.

Завідуюча науково-методичним центром Слободян В.М. розповіла про пріоритетні роботи НМЦ, науково-методичний супровід допрофільного і профільного навчання в загальноосвітніх закладах міста.

Змістовним було спілкування щодо розвитку хімічної освіти в міському ліцеї – школі досвіду роботи щодо розвитку самостійності мислення та самореалізації старшокласників. Директор ліцею Ковальська Т.Г. презентувала заклад, ознайомила з системою роботи педагогів. Ніколайчук В.І., вчитель вищої категорії, вчитель-методист хімії, представила свій досвід «Сходинкова система навчання». Учні хіміко-біологічного профілю продемонстрували рівень навчальних досягнень, практичні навички.

8 жовтня в управлінні освіти і науки перед учасниками семінару виступав начальник управління Тюрін В.П., який ознайомив присутніх з освітніми процесами в м.Кам’янці-Подільському, інтеграційними ресурсами щодо розвитку профільної освіти в регіоні.

    У заході взяли участь:
  • Фіцайло С.С. – головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України;
  • Дубовик О.А. – завідувачка сектора природничо-математичної та технологічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України;
  • Шиян Н.І. – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри хімії та методики викладання Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка;
  • Лашевська Г.А. – науковий співробітник лабораторії хімічної та біологічної освіти Інституту педагогіки АПН України;
  • Мальченко Г.І. – методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, головний редактор газети «Хімія. Шкільний світ»;
  • Жолобок Н.В. – начальник управління освіти і науки Хмельницької обласної держадміністрації.

Керівники семінару дали високу оцінку проведення семінару і організації профільного навчання в м.Кам’янці-Подільському.

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
13 гостей