УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Як захиститися від 'свинячого' грипу?
Написал Ruslan Nazarets   
02.11.09

Симптоми "свинячого" грипу: Першими ознаками захворювання на "свинячий" грип є загальне захворювання, погіршення носового дихання. Через три дні після зараження спостерігається різке підвищення температури з явищами інтоксикації, головний та м'язовий болі.

У більшості хворих, окрім проявів звичайного вірусного захворювання присутній розлад шлунково-кишкового тракту, нудота, блювота і рідкі випороження.

Крім того, серед перших симптомів буває надсадний сухий кашель, нерідко - з домішками крові.
За перших же ознак "свинячого" грипу негайно зверніться до лікаря.

За словами експертів, даний вірус значно відрізняється за антигенними властивостями від сезонного грипу останніх десятиліть. Захворювання протікає з великим обхватом молодого населення. Так, найважчі випадки відмічені у людей молодше 50 років, тоді як за сезонного грипу 90% летальних результатів припадає на осіб старше 65 років.

Ускладнені форми "свинячого" грипу зустрічаються, як правило, у осіб зі схильностями: вагітних жінок, хворих на хронічні респіраторні захворювання (особливо на бронхіальну астму), на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

Захист від "свинячого" грипу

Для захисту від "свинячого" грипу лікарі насамперед рекомендують дотримуватися елементарних правил: носити марлеві маски, провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання в приміщеннях, уникати місць масового скупчення людей, утриматися від поїздок в громадському транспорті.

Крім того, не варто контактувати з людьми з ознаками респіраторної інфекції - нежиттю, кашлем, почервонілими очима.

Також рекомендовано ретельно і достатньо часто мити руки з милом. Медики радять дотримуватися здорового способу життя, включаючи повноцінний сон, вживання здорової їжі, фізичну активність.

Для профілактики зараження можна приймати вітамін С і ліки-адаптогени: настоянку родіоли рожевою, елеутерокок, лимонник, а також циклоферон в пігулках або альфа-інтерферон у вигляді мазі для носу - вони допоможуть зміцнити імунітет і підвищити загальну опірність організму.

Крім того, результати останніх досліджень підтверджують, що ефективними для лікування і профілактики "свинячого" грипу є такі дорогі противірусні препарати як Занамівір (торгова назва Relenza), Озельтамівір (торгова назва Tamiflu або Ribavirin), Аматадін (торгові назви Глудантан, Мідантан, ПК-Мерц) і російський препарат Ремантадін. Проте, слід пам'ятати, що перед початком прийому цих препаратів необхідна консультація лікаря.

Експерти також рекомендують відмовитися від вакцинації звичайною вакциною проти грипу: вона не допоможе в боротьбі з новим вірусом, а лише ослабить імунітет.

У декількох країнах вже розроблена вакцина від A/H1N1 і навіть почалася імунізація населення. В Україні ж подібних препаратів поки немає. Так, міністр охорони здоров'я Василь Князевич 29 жовтня повідомив, що його відомство звернулося до ВООЗ з проханням надати вакцину від "свинячого" грипу.

Необхідно дотримуватися особистої гігієни під час будь-яких контактів з тваринами. Особливо це важливо під час забою і відразу після забою тварин, щоб запобігти контакту із збудниками хвороби. Оброблення туші не повинне застосовуватися до хворих тварин або тварин, що померли від захворювання.

Даних про передачу "свинячого" грипу людям в результаті вживання ними в їжу м'яса хворих тварин немає. Вірус гине за належної температурної обробки (вище 70°C).

Джерело: http://gazeta.ua/index.php?id=313986

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 19