УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
В Кам’янці-Подільському відбувся урочистий вечір, присвячений 400-літтю баптизму у світі
Написал Анна Сіра, Валерій Каспров   
23.11.09

22 листопада у міському будинку культури Кам’янця-Подільського відбувся урочистий вечір, присвячений 400-літтю баптизму у світі. Захід зібрав представників євангельських християн-баптистів Кам’янця-Подільського, району, південного регіону області, а також гості і запрошені з міста, району, області та столиці України.

Розпочався вечір із молитви у виконанні об’єднаного хору церков м. Кам’янця-Подільського під керівництвом Едуарда Каспрова. Окрім того, музичні привітання протягом вечора звучали і у виконанні об’єднаного дитячого хору церков євангельських християн-баптистів нашого міста, групи скрипалів «Промінь», християнської співачки Яни Вінцевич, а також організаторів та сподвижників баптистського руху у нашому місті Валерія та Едуарда Каспрових.

Вечір був побудований у формі історичного екскурсу, і саме тому усі присутні змогли ознайомитися із історією баптизму у світі, яка розпочалася ще у XVII столітті, і прийшла в Ук4раїну у середині XIX ст. Окрім того, гості й учасники заходу пом’янули хвилиною мовчання тих, хто загинув у період терору і гонінь, який доводилося переживати баптистам за часів існування Радянського Союзу. Проте у сучасній Україні ми маємо можливість окрім того, що постійно і безперешкодно звертатися до Бога, ще й допомагати людям, які того потребують, надавати гуманітарну допомогу соціально незахищеним категоріям населення, а також рятувати дітей від духовного падіння на вулицях та рятувати дитячі серця від спокус за допомогою недільних шкіл та клубів за інтересами.

Святкування було наповнене також теплих, урочистих, заспокійливих та підбадьорюючих слів гостей вечора. Серед них був представник Уряду країни, голова державного комітету з питань національностей та релігій Юрій Решетніков. Із вітальним словом, окрім того, виступили:

  • Голова Хмельницького об’єднання церков євангельських християн-баптистів Володимир Родомський;
  • Заступник голови Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Микола Каспров;
  • Начальник управління з питань внутрішньої політики Хмельницької обласної державної адміністрації Валерій Довгань;
  • Голова Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Ростислав Ярема;
  • Заступник міського голови Кам’янця-Подільського Олег Демчук,
  • Старша медсестра районної лікарні, голова Кам’янець-Подільського районного товариства Червоного Хреста Євгена Барилюк;

а також представники різних конфесій, учасників Духовної ради м. Кам’янця-Подільського:

  • Леон Дубравський. Біскуп Римо-католицької церкви;
  • Йосип Будай, священик греко-католицької церкви;
  • Володимир Чорнописький, пастор церкви християн віри Євангельської (п’ятдесятників);
  • Іван Міненко, пастор церкви Адвентистів сьомого дня.

Кульмінацією заходу стала проповідь Слова Божого у виконанні керуючого відділом благовістя Всеукраїнського Союзу церков Євангельських християн-баптистів Станіслава Грунтковського та молитва за Україну і наше прекрасне рідне місто.

Як відзначив Олег Демчук, це було «свято віри, добра, злагоди і любові, і тому наше місто буде щасливим, поки люди, що живуть у ньому і долучаються до творення його долі звіряють свій шлях із Книгою Книг».

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 7