УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Заходи з вшанування в Кам'янці-Подільському пам'яті жертв голодоморів
Написал Ruslan Nazarets   
24.11.09
  1. Упорядкувати місце проведення траурних заходів Шкільнюк О.І., сквер ім. Васильєва, до 28.11.2009р.
  2. Розмістити інформацію про проведення акції «Запали свічку» в засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради Мельничук Я.С., до 28.11.2009 р.
  3. Забезпечити участь делегації від міста у жалобних заходах у місті Київ та участь делегатів від міста в зустрічі з головою облдержадміністрації та головою обласної ради ЛяменкоТ.Л., до 28.11.2009р.
  4. Узгодити з представниками релігійних конфесій проведення в храмах міста панахиди за жертвами голодоморів Демчук О.В., 28.11.2009 р.
  5. Приспустити державні прапори з траурними стрічками на адміністративних будівлях установ, підприємств та організацій, навчальних закладів, закладів культури, медичних установ Табенський С.Д., Шкільнюк О.І., Тюрін В.П., Пливанюк Ю.В., Чорнобиль О.В., 28.11.2009р.
  6. Обмежити в місті проведення розважальних заходів, трансляцію розважальних теле та радіопередач Чорнобиль О.В., 28.11.2009 р.
  7. Забезпечити підготовку та проведення презентацій Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, а також виставок відповідних архівних документів та друкованих видань, що висвітлюють тему Голодомору, за участю науковців, відомих громадсько-політичних діячів, представників місцевих органів влади, закладів освіти і культури, учнівської та студентської молоді. Ляменко Т.Л., Чорнобиль О.В., ЦБ, до 28.11.2009 р.
  8. Організувати покладання квітів до пам’ятних знаків та місць поховань жертв голодомору Дергунов С.Н., Клименко В.С., 28.11.2009р., 15.45 год.
  9. Провести траурний мітинг та акцію «Запали свічу» за участю депутатів міської ради, представників політичних партій, громадських організацій, релігійних конфесій та широкої громадськості міста Чорнобиль О.В. Сквер ім. Васильєва, 28.11.2009р., 15.45 год.
  10. 10. Оголосити Хвилину мовчання, зупинивши на цей час роботу на підприємствах, в установах та організаціях (крім підприємств, де це не допускається за технологією виробництва), рух громадського та приватного транспорту в місті з подаванням відповідних звукових сигналів Чорнобиль О.В., Крилов Ю.В., Дергунов С.Н, сквер ім. Васильєва, 28.11.2009р., 16.00 год.
  11. Забезпечити пряму трансляцію офіційних заходів з м. Києва, зокрема загальнонаціональної Хвилини мовчання Ковальчук Г.С., сквер ім. Васильєва, 28.11.2009р.,16.00-16.20 год.
  12. Організувати до Дня пам’яті жертв голодоморів проведення в усіх навчальних за­кладах міста «Уроку пам’яті», підведення підсумків щорічної Всеукраїнської акції «Колосок пам’яті», оновити відповідні тематичні шкільні експозиції, провести інші навчально-виховні заходи, присвячені трагічним подіям голодоморів в Україні, вшануванню пам’яті загиблих у роки тоталітарного режиму. Тюрін В.П., 23 - 28.11.2009р.
  13. Забезпечити участь у заходах з вшанування пам’яті жертв голодоморів представників трудових колективів, молоді, представників політичних і громадських організацій, релігійних конфесій міста керівники структурних підрозділів міської ради 28.11.2009р., сквер ім. Васильєва, 15.45год
  14. Забезпечити охорону громадського порядку в місці проведення заходів з вшанування пам’яті жертв голодоморів Семенишин М.О., сквер ім. Васильєва, 28.11.2009р. 16.00 - 17.00
  15. Забезпечити чергування машини швидкої медичної допомоги в місці проведення заходів з вшанування пам’яті жертв голодоморів Пливанюк Ю.В., cквер Васильєва, 28.11.2009 р. 15.45 - 17.00
  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 18