УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
29 січня в Кам'янці-Подільському відбулося чергове засідання виконавчого комітету
Written by Ruslan Nazarets   
sereda, 03 lyutyy 2010

На порядок денний виносилось 57 основних питань та 1 додаткове.

Питання «Про виконання Державної програми «репродуктивне здоров’я нації на період 2015 року” в місті виявилось надзвичайно цікавим та змістовним.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк відповідно до «Плану реалізації заходів виконання Державної програми

«Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року» у місті проведена наступна робота:

В міській лікарні впроваджено систему інфекційного контролю в акушерському відділенні відповідно до наказу МОЗ України від 10.05.2007 р. № 234 «Про організацію профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах».

Робота на дільницях з вагітними жінками проводилась сумісно акушер-гінеколог-терапевт-педіатр. Проведено цикл занять з дільничними медичними сестрами та лікарями по виконанню якісного допологового патронажу.

Протягом трьох років в бригаду вузьких спеціалістів, яка оглядає дівчаток в організованих колективах, включено дитячого гінеколога. Існує постійний зв’язок між лікарями педіатрами та лікарями жіночої консультації.

Ведеться диспансерний облік цих дітей і проводиться відповідне лікування.

Лікарем-гінекологом проводиться профілактика гінекологічних захворювань: профогляди в організованих колективах, індивідуальні бесіди з дівчатками-підлітками, статті в пресі, випуск санбюлетнів.

Протягом 6-ти років в бригаді вузьких спеціалістів хлопчиків в організованих колективах оглядає лікар-уролог.

Хворі діти беруться на диспансерний облік, проводиться відповідне лікування.

Лікарем-урологом разом з педіатрами проводиться профілактика запальних процесів сечо-статевої системи.

Всі юнаки допризовного віку двічі на рік проходять комісію при військкоматі з комплексним оглядом та обстеженням, додатковим обстеженням в залежності від виявлених діагнозів.

Для збереження репродуктивної функції дітей міста дитячою поліклінікою згідно річних планів проводяться профілактичні щеплення проти краснухи дівчаткам в 15 років та проти епідпаротиту хлопчикам в 15-років. Декретовані групи населення в обов’язковому порядку обстежуються на ВІЛ/СНІД.

Акушерське відділення Кам’янець-Подільської міської лікарні № 1 забезпечене препаратами для надання невідкладної медичної допомоги.

У 2009 році відділення профінансоване на суму 118754 грн. з місцевого бюджету та на суму 10804 грн. з позабюджетних коштів на придбання препаратів для надання невідкладної допомоги.

Жіноче населення м. Кам’янця-Подільського з важкою екстрагенітальною патологією забезпечене безоплатними контрацептивами.

Акушерський стаціонар у 2009 році був забезпечений витратними матеріалами на суму 30500 грн., при потребі до 70000 грн.

Протягом 2009 року постійно проводилися семінари-заліки по клінічним протоколам з надання акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги.

У 2009 році проведена реконструкція акушерських та неонатологічного відділення для впровадження сучасних перинатальних технологій. Проведений ремонт акушерського відділення (заміна вікон на склопакети, ремонт приміщень) на суму 150000 грн. (з бюджету розвитку міста); 30479 грн. з позабюджетних коштів.

У 2009 році для лікування дихальних розладів у недоношених дітей закуплено препаратів на суму 21545 грн.

Проводиться систематичний диспансерний нагляд за вагітними, згідно протоколу № 503 МОЗ України.

У 2009 році проведена інформаційно - просвітницька компанія з питань здорового способу життя, репродуктивного здоров’я та запобігання не планованої вагітності.

  No Comments.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
32 guests online