|
Порядок присвоєння почесного звання України 'Мати-героїня' |
Написал Ruslan Nazarets | |
20.05.10 | |
Відповідно до Закону України "Про державні нагороди" почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною. Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженим Указом Президента України від 29.06.2001 р. № 476/2001 почесне звання України "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Висунення кандидатур до присвоєння почесного звання здійснюється гласно за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження, у трудових колективах установ, організацій, підприємств, незалежно від типу, форми власності та господарювання. Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні обласні державні адміністрації. Подання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» вноситься Президентові України обласними державними адміністраціями, творчими спілками та об’єднаннями громадян. Клопотання, які порушуються творчими спілками, об’єднаннями громадян, мають бути попередньо погоджені з відповідними обласними державними адміністраціями. Особлива увага при підборі кандидатур звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, які представлені для нагородження почесним званням України "Мати-героїня", та членів їх сімей. Статтею 150 Сімейного кодексу України визначено обов'язки батьків, а саме:
Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Виходячи з вищевикладеного, багатодітні матері, діти яких були засуджені умовно або знаходились в місцях позбавлення волі, а також без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров'я тощо) виховувались в інтернатних закладах або знаходились під опікою, не мають підстав для порушення клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня». Перелік документів, що необхідні багатодітній матері для надання її кандидатури для нагородження почесним званням України «Мати-героїня»:
В місті Кам'янці-Подільському проживає понад 160 матерів, які народили 5 і більше дітей. Протягом 2006-2010 років виконавчим комітетом міської ради піднято клопотання про нагородження почесним званням України «Мати-героїня» 56 кам’янчанок. Нагороджено званням 21 жінку. Консультацію з питань присвоєння почесного звання «Мати-героїня» Вам можуть надати за адресою: 32300 м. Кам'янець-Подільський, майдан Відродження, 1, каб. 105, Відділ у справах сім'ї та молоді міської ради, тел.: 5-15-90. |
< Пред. | След. > |
---|
© 2024, Каменец-Подольский Онлайн
Дизайн та розробка Logic Land Ltd.