УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Регіональна нарада Мінрегіонбуду в Кам'янці-Подільському
Written by Alex Andrushchak   
chetver, 21 zhovten` 2010

14-15 жовтня у місті проходила регіональна нарада з питань охорони культурної спадщини та збереження традиційного характеру середовища історичних населених місць.

Від 50 до 70% нині архітектурних пам’яток знаходяться у незадовільному стані в Україні.

На думку заступника міністра регіонального розвитку та будівництва України Ігора Соколова час кризовий варто використати у плані впорядкування і підготовки документації для реставрації, відрегулювання дозвільних процедур. Спрощення дозвільних процедур у будівництві, яке сьогодні на часі, не повинно зашкодити правильній і продуманій процедурі регулювання забудови історичних міст.Серед іншого, обговорювалось питання залучення коштів інвесторів для реставрації пошкоджених часом пам’яток архітектури.

Заступник голови Хмельницької ОДА Леонід Гураль наголосив, що та ситуація, яка є щодо архітектурних пам’яток в області, не є задовільною. Проте, радує те, що сьогодні голова ОДА Василь Ядуха велику увагу приділяє відновленню соціальних об’єктів на Хмельниччині і вважає, що потенціал Поділля на теренах України є надзвичайно великий. Леонід Андрійович наголосив також на тому, що інвестиції, спрямовані на відновлення архітектурних памя’ток потрібно насамперед вкладати у Кам’янець-Подільський. Потребують турботи інші заповідні місця області, проте Кам’янець має мати особливий статус, який необхідно стабільно підтримувати на державному рівні.

Серед учасників засідання – представники міського самоврядування історичних міст України, спеціалісти галузі містобудування та архітектури.

Із доповіддю «Місто–заповідник Кам’янець-Подільський та збереження його традиційного характеру середовища» виступив начальник управління містобудування і архітектури, головний архітектор міста Анатолій Ткачук.

  No Comments.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
14 guests online