УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
У Кам'янець-Подільському МБК відбувся творчий вечір «МЕЛОДІЇ КОХАННЯ, МЕЛОДІЇ ДУШІ»
Автор: Alex Andrushchak   
30.11.10

Саме під такою назвою 28 листопада 2010 року в міському Будинку культури відбувся творчий вечір поетеси Ірини Сон та композитора і поетеси Нелі Ліщинської.

Привітати винуватців свята прийшли депутат міської ради Євген Ободовський, заступник завідувача відділу культури Петро Гаврилюк, голова ради ветеранів війни та праці Леонтій Рогаль, від імені управління праці та соціального захисту населення виступила Олеся Шкільнюк.

Зі сцени увесь вечір лунали вірші у виконанні авторки Ірини Сон, Павла Тихонова, Катерини Мамчур.

Вже постійними виконавцями пісень на музику Н.Ліщинської стали народний хор ветеранів війни та праці «Квітка на камені», Юрій Савчук, Олеся Королюк, народний театр української пісні «Петридава».

Творчістю Нелі Миколаївни та Ірини Сон перейнялися також молоді виконавці Микола Винниченко, Вадим Козловський, Тетяна Столаба.

Вечір вийшов щімким, в залі витала атмосфера дружби, присутні гарчали вітали кожну пісню, кожний вірш, написані майстрами слова Нелею Ліщинською та Іриною Сон.

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
13 гостей