УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
В Кам'янці-Подільському проведено акції «Знати, щоб жити!»
Автор: Alex Andrushchak   
08.12.10

Під таким гаслом вже багато років поспіль, 1 грудня Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія ПОБЕРЕЖНА) проводить тематичні акції, метою яких є здійснення просвітницької роботи у підлітковому та молодіжному середовищі.

1 грудня відзначають як Всесвітній день боротьби зі СНІД: у 1988 році Генеральна Асамблея ООН оголосила, що розповсюдження СНІД набуло масштабів глобальної пандемії.

На даний час стало очевидним, що нажаль, поки у людства немає відповідних засобів для боротьби зі СНІД. Тому, останні роки у цієї дати є ще одна назва – День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

В усьому світі вже визнано, що привентивна робота може пригальмувати процес розповсюдження ВІЛ-інфекції. Як кажуть: ”Інформований – тобто захищений”. Отже, найперший крок до попередження проблеми – є отримання підлітками та молоддю інформації про ВІЛ-інфекцію, про небезпеку та безпеку, що з нею пов’язана. Адже дуже часто у молодої людини виникають запитання: «спробувати, чи ні?», «починати чи ні?». Профілактична робота здійснюється саме для того, щоби подібних запитань не виникало взагалі, коли це стосується особистого здоров’я та безпеки.

У цьому році, в рамках акції «Знати, щоб жити!», спеціалісти Центру проводили просвітницькі заходи, заняття цікавої форми з використанням мультимедійних презентацій, мультфільмів, волонтерських театралізованих сценок, для: студентів Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну, Кам’янець-Подільського податкового коледжу, Кам’янець-Подільського коледжу культури та мистецтв, а також для читачів центральної міської бібліотеки ім. Затонського.

Учасники заходів у цей день прикріпили на одяг червону стрічку – міжнародний символ боротьби зі СНІД, та спільно з товариством Червоного Хреста України (голова – Людмила Криськова) волонтерами Центру СССДМ було запалено свічки у знак пам’яті про тих, кого ми втратили, солідарності з тими, кого епідемія СНІД торкнулася особисто та протесту проти дискримінації та суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІД

У цьому році особливу увагу було привернено до проблем стигматизації та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ. Адже зміна ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, усвідомлення того, що «ВІЛ/СНІД стосується кожного» - необхідна умова гальмування темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції в Україні.

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
10 гостей