УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Як допомогти лебедям взимку
Написал nimacha   
12.01.11
cignus Щороку знов і знов постає проблема - як допомоги зграї чи одинокому лебедю, що зимують на річках та ставках НПП Подільські Товтри. За свідченням людей, ополонки потихеньку замерзають, а їжею в потрібній кількості забезпечити себе самостійно лебеді явно не можуть. 
Наскільки серйозною є ситуація і чим дійсно ми можемо допомогти зимуючим птахам? 

Взимку на території парку лебеді концентруються на незамерзаючих водних ділянках, в яких традиційно залишаються на зимівлю птахи. В зими з особливо сильними морозами, птахи збиваються в зграї з великою чисельністю, і такі водойми не можуть їх прогодувати. Важливо знати, що в теплі пори року не рекомендовано підгодовувати водоплавних птахів, оскільки вони легко звикають до неприродної їжі і є небезпека, що потім птахи не зможуть самостійно добувати їжу. Але в період сильних морозів допомога свідомих людей дійсно необхідна.


Найкращим кормом для підгодівлі лебедів взимку є батон або білий хліб. Годувати птахів чорним хлібом не радять. Це шкідливо для їх травної системи. Не відмовляться пернаті й від каш: особливо картопляної та пшоняної. Можна давати розмочене зерно. 

Дехто, спостерігаючи за замерзанням водойми навколо птахів, пробує розбивати лід палицями та кілками. На погляд багатьох орнітологів – спеціалістів з вивчення птахів, це не зовсім доцільно. Справа в тому, що таким чином ми можемо, того не бажаючи, заманити птахів у своєрідну пастку. Уявіть – сьогодні ви розбили схопивший воду свіжий лід, в ополонку припливли лебеді. А завтра ви раптом не змогли проконтролювати процес. І вода все одно замерзла. Це й страшно. Тому таке втручання загрожує життю птахів. 
Іноді трапляються ще й такі випадки: люди бачать птахів, що нерухомо сидять на льоду, і б'ють на сполох: «Птахи вмерзли в лід». Але таке відбувається рідко. Найчастіше це лебеді або качки, які «відпочивають»: виходять на лід, ховають лапки в пір'я і таким чином зберігають енергію, гріються. Так що спостерігати варто, але паніка – зайва.
Проблема полягає саме у забезпеченні птахів кормом.

Не варто забувати й про власну безпеку і бути максимально обережними на льоду, а також на підходах до водойм. 
_________________________________________

прошу по можливості поширювати інформацію 
  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 23