УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
«Кам'янець-Подільському - здорове і чисте довкілля!», звернення до мера Кам'янця-Подільського.
Написал Administrator   
07.06.08

Голові
Кам'янець-Подільської
міської ради
Нестеруку А.М.

ЗВЕРНЕННЯ УЧАСНИКІВ МІТИНГУ
«Кам'янець-Подільському - здорове і чисте довкілля!»

Присвячене Всесвітньому Дню охорони навколишнього природного середовища

  1. Розробити генеральний план розвитку міста з урахуванням економічних, соціальних та екологічних складових.
  2. Запроектувати та побудувати завод з переробки та утилізації сміття.
  3. Розробити проект будівництва об'їздної дороги та реалізувати його.
  4. Впровадити екологічно чистий транспорт - тролейбус. Припинити паркування машин по центральних вулицях та біля ринку, виділивши для цього спеціальну територію.
  5. Впроваджувати Концепцію розвитку Смотрицького каньйону із дотриманням природоохоронного законодавства та винесенням меж в натуру згідно зонування.
  6. Створити незалежну міську лабораторію (центр) екологічного моніторингу стану навколишнього середовища.
  7. Надавати щомісячну екоінформацію в мас-медіа та встановити інформаційний стенд в центрі міста.
  8. Не надавати дозволу на розміщення на території міста та прилеглих територіях екологічно небезпечних підприємств 1, 2, 3 класу небезпеки та об'єктів підвищеної небезпеки 1, 2 класу які можуть завдавати шкоду навколишньому природному середовищу, життю та здоров'ю людей.
  9. Надавати дозволи на розміщення ( нових, реконструйованих, перепро-фільованих підприємств та окремих виробництв, тільки після проведення громадської незалежної екологічної експертизи.
  10. Розгляд проектів будівництва, переоснащення, перепрофілювання підприємств широко обговорювати з громадою у газеті міської ради (що фінансується з податків громадян міста), на місцевому радіо, на зібраннях громади.
  11. Провести спільно з екологічними службами перевірку стану існуючих підприємств та довести інформацію про результати до громадськості міста. Скласти кадастр екологічно небезпечних підприємств та оприлюднити його.
  12. Припинити некваліфіковану, безграмотну обрізку зелених насаджень міста, неоправдане вирубування дерев. Організувати комісію з числа фахівців ( ботанічного саду , К-ПНУ, ПДАТУ, дерпжлісгоспу, НПП «Подільські Товтри» ) з метою перевірки діяльності підприємства КП «Кам'янець- Подільський парк», щодо виконання «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України». При необхідності, провести курси для правильного поводженння із зеленими насадженннями для персоналу КП "Кам'янець- Подільський парк".
  13. Розробити план реконструкції зелених насаджень та створення нових зелених зон міста за участю фахових архітекторів та спеціалістів наукових та природоохоронних установ міста. Провести, громадські слухання з цього приводу. Продовжити заповідання цінних об'єктів: дерев, біологічних груп рослин.
  14. Провести реконструкцію парків, призупинити та заборонити їх забудову. Реконструювати природні джерела «Гунські криниці», «Під орлом», артезіанські свердловини та встановити бювети з природною питною водою.
  15. Встановити інформаційний стенд про заборону реалізації рідкісних декоративних та лікарських рослин, що занесені до Списку рідкісних видів світу, Європи, Червоної книги України, Переліку охоронюваних видів Хмельниччини на території міських ринків.
  16. Організувати обов'язкові курси підвищення екологічної грамотності всіх керівних структур різного рівня, представників бізнесу, населення із залученням фахівців-екологів відповідно до ст.. 7 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»

Учасники мітингу 4 червня 2008 р. «Кам'янець-Подільському - здорове і чисте довкілля!"

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 32