УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Засідання комісії з питань розвитку суб’єктів малого підприємництва, торгівлі та побуту
Written by Alex Andrushchak   
sereda, 19 zhovten` 2011

17 жовтня у міській раді пройшло засідання постійної комісії з питань розвитку суб’єктів малого підприємництва, торгівлі та побуту (керівник – депутат міської ради В.Юр’єв). Депутатів насамперед цікавило, які заходи було здійснено у поточному році на виконання доручення голови обласної державної адміністрації В. Ядухи по забезпеченню жителів міста продуктами харчування за цінами виробників. Поінформував членів депутатської комісії з цього питання директор Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Володимир Хмелюк: протягом квітня-жовтня поточного року проведено 15 ярмарок в центрі міста по вулиці Соборній. Постійними учасниками ярмаркових заходів є місцеві виробники ЗАТ «Кам’янець-Подільський птахокомбінат», ДПФ «Деметра», ТОВ «Український кристал», ЗАТ АФ «Авіс», ПП «Полуботкін», ФОП «Гробняк», ПП «Аркуша». ПП «Вінгл». Активну участь у ярмаркових заходах брали і виробники області, зокрема фермерське господарство»Відродження» м. Дунаївці, ЗАТ «Городок консервмолоко», ПП «Балтика», ПАТ «Хмельницька макаронна фабрика» та інші.

Голова комісії Володимир Юр’єв поцікавився на яких умовах місцеві виробники отримують місця для торгівлі під час ярмарок та чи контролюється дотримання виробниками сільськогосподарської продукції ціни «від виробника», без «торгових накруток»? Володимир Васильович повідомив, що виробники залучаються до ярмарок на пільгових умовах, а отже повинні і продукцію реалізовувати без надбавок. Пообіцяв, надалі це питання контролюватимуть, порівнюючи ціни під час ярмарку із зазначеними у прайсах. Директор Департаменту економіки розповів про інші заходи, які впроваджує його підрозділ, зокрема зупинився на інвестиційному форумі, який заплановано у місті на 3-5 листопада. Ще одна цікава ідея, запропонована головою комісії Юр’євим, отримала схвальні відгуки. Йдеться про утворення «споріднених» торгових точок. Наприклад сьогодні виробники можуть об’єднуватись, як це буде у новому магазині, поблизу «Фуршету», де випікатимуть та продаватимуть хліб та здобу (ТОВ «Український кристал») та розливатимуть молоко (ДПФ «Деметра»).

Аналіз надходжень до міського бюджету коштів від суб’єктів торгівельної та побутової діяльності міста провело фінансове управління міської ради. За його інформацією сьогодні практично відсутні такі надходження, а щодо надходжень від КВЗП «Кам’янець-Подільський ринок», то у поточному році вони склали 347, 2 тисячі гривень, тоді як минулого року, коли ще справлявся ринковий збір, ця цифра складала близько 3-х мільйонів. «Ми говоримо сьогодні про ці речі і хочемо аналізувати таку інформацію, для того, щоб знати чим сьогодні розпоряджається міська громада, які методи та важелі впливу ми можемо задіяти, щоб збільшити надходження до нашого міського бюджету», – прокоментував В. Юр’єв.

http://kam-pod.gov.ua/?p=14489

  No Comments.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
10 guests online