УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Заходи з нагоди 67 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941-1945рр.)
Written by Alex Andrushchak   
vivtorok, 08 traven` 2012

№ з/п

Назва заходу

Дата , час проведення

Місце проведення

  1.  

Відкриття меморіальних дошок учасникам Великої Вітчизняної війни, Почесним громадянам міста І.Росю та А.Шульгіну

04 травня

14.00год.

вул. Шевченка

  1.  

Привітання інвалідів війни, учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни

7-8 травня

Відвідування на дому.

  1.  

Вистава народного театру «На Зарванській» коледжу культури і мистецтв «Спасибі Вам, солдати, за життя»

7 травня

15.00

МБК

  1.  

Проведення «Уроків мужності» в навчальних закладах міста

8 травня

8.30

Навчальні заклади міста

  1.  

Вітання міським головою ветеранів війни, які перебувають в територіальних центрах соціального обслуговування «Довголіття» та «Надія»

8 травня

ТЦ «Довголіття», «Надія»

  1.  

Мітинги та покладання квітів керівництвом та громадськістю міста, представниками трудових колективів підприємств, установ та організацій міста до пам’ятників та могил полеглих в роки Великої Вітчизняної війни.

8 травня

10.00

 

Мікрорайони міста

  1.  

Мітинг та покладання вінків і квітів до пам’ятника загиблим визволителям міста Спілкою ветеранів Афганістану          

8.30

9 травня

Сквер Афганців, Старобульварний узвіз, 1

  1.  

Покладання вінків і квітів до могили Невідомого солдата . Урочисто-траурний мітинг «Війна у пам’яті – біль у серці»

10.00

9 травня

Сквер Танкістів

  1.  

Урочиста святкова хода

9 травня.

11.00.

від скверу Танкістів до міського стадіону ім. Тонкочеєва

  1.  

Театралізоване свято «Вклоняємось Великій Перемозі!»

9 травня 11.30 – 14.00

 

Міський стадіон ім. Тонкочеєва

 
Discuss (1 posts)
Заходи з нагоди 67 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941-1945рр.)   08.05.2012 [06:47:29]
Обговорення статті: Заходи з нагоди 67 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941-1945рр.)

Цитата:
4 травня ц.р. було урочисто відкрито меморіальні плити почесним громадянам міста, ветеранам Великої Вітчизняної війни– Івану Росю та Анатолію Шульгіну:
Іван Федотович, 1932 р.н., брав участь у бойових діях Житомирсько-Бердичівської операції, у бомбардуванні німецьких військ в районі Проскурова і Кам`янця-Подільського. Був нагороджений орденами «Червоної Зірки», «Знак пошани», «Вітчизняної війни» 1-го ступеня», «За мужність» 3-го ступеня, «За заслуги» 3-го ступеня. Після демобілізації півстоліття працював у Подільському державному аграрно-технічному університеті на різних посадах. Ровесником Івана Федотовича був Анатолій Шульгін, який розпочав свій бойовий шлях у березні 1942 року молодшим лейтенантом у складі 165-тої окремої стрілкової бригади. Перемогу зустрів у Берліні. Нагороджений орденами «Знак пошани», «Богдана Хмельницького» 3-го ступеня, «Вітчизняної війни» 1 –го та 2-го ступенів, а також медалями «За бойові заслуги», «За трудову доблесть».
Обидва ветерани Великої Вітчизняної війни проживали у багатоквартирному будинку за адресою вул. Шевченка,18. Саме тут, на фасаді споруди і встановлено пам`ятні знаки. Вшанувати воїнів-визволителів зібрались представники влади, громадських організацій та ветеранської спільноти міста. Почесне право відкрити меморіальні плити надали секретарю міської ради Василю Сенюку та голові Ради ветеранів міста Леонтію Рогалю.
«Символічно, що сьогоднішня подія відбувається напередодні Дня Перемоги- дня , коли кожен схилить голову перед подвигом героїв війни та вкотре усвідомить- немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі! Світла і вічна пам'ять справжнім героям!»- наголосив Василь Сенюк.
У свою чергу Леонтій Рогаль відзначив внесок Івана Рося і Анатолія Шульгіна у патріотичне виховання молоді та розвиток ветеранського руху Кам`янця-Подільського.
Найбільш хвилюючою ця подія виявилась для родичів Івана Федотовича та Анатолія Юхимовича. «Ми щиро вдячні за підтримку міській організації ветеранів, міській владі, усім, хто прийшов, щоб згадати наших батьків»- зауважили вони.
На завершення учасники мітингу, поклали до меморіальних плит квіти. На заході побували і представники обласної телерадіокомпанії «Поділля-центр». Саме цього дня телевізійники знімали у Кам`янці фільм про діяльність місцевої ветеранської організації.

http://kam-pod.gov.ua/1007-svtla-pamyat-spravzhnm-geroyam.html
#50856

You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
12 guests online