УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Степан Сірополко - освітянин, науковець, бібліотекознавець
Автор: Alex Andrushchak   
18.07.12

На базі Кам'янець-Подільського національного унверситету імені Івана Огієнка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Степан Сірополко - освітянин, науковець, бібліотекознавець". Її організаторами виступили наукова бібліотека К-ПНУ та Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Степан Сірополко - видатний український вчений, громадський і політичний діяч, патріот. З 25 грудня 1919 р. до 11 травня 1920 р. він завідував фундаментальною бібліотекою Кам'янець-Подільського державного українського університету і зробив значний внесок у формування університетської книгозбірні.

Пленарне засідання вітальним словом відкрив ректор університету професор О. Завальнюк. Він оголосив доповідь "Степан Сірополко й освітні процеси в Україні (1917-1920)". Учасники і гості пленарного засідання заслухали доповіді докторів історичних наук П. Брицького, Л. Баженова, Ю. Телячого, В. Прокопчука.

Потім відбулись секційні засідання. Загалом з доповідями на конференції виступили більше 20 осіб.

Особливої уваги заслуговує огляд виставки "Видатний просвітянин і громадський діяч С.О. Сірополко", який підготувала завідувачка науково-бібліографічного відділу наукової бібліотеки К-ПНУ Т. Опря.

Під час конференції презентовано бібліографічний покажчик "Просвітницький рух на Поділлі (1906-2011)", перший у серії "Хмельниччина краєзнавча". Він містить бібліографічну інформацію про виникнення і діяльність Подільської "Просвіти" впродовж 105 років, її внесок у культурно-освітнє життя України, гуртування й патріотичне виховання краян.

На підсумковому засіданні учасники конференції заслухали інформацію керівників секцій та виробили низку пропозицій: рекомендувати вченій раді університету обрати С.О. Сірополка "Почесним членом колективу Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка"; видати друком грунтовне дослідження, присвячене С.О. Сірополку, його багатогранній діяльності; видрукувати його вибрані твори; встановити меморіальну дошку, яка засвідчувала б роль С.О. Сірополка в розбудові державного українського університету у добу УНР тощо.

О. ВЕСЕЛОВСЬКА, вчений секретар наукової бібліотеки.

http://k-pvisnyk.in.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1034:2012-07-16-08-30-50&catid=52:2011-07-26-18-53-23&Itemid=100

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
14 гостей