УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
День краєзнавства в центральній бібліотеці Кам'янця-Подільського
Написал Alex Andrushchak   
30.10.12

24 жовтня в міський центральній бібліотеці проходив День краєзнавства, присвячений 75-річчю від дня народження відомої української письменниці, нашої землячки Наталі Кащук.

Розпочався День краєзнавства о у відділі абонементу презентацією ювілейної виставки «Наталя Кащук живе у слові». Далі захід перемістився у відділ бібліографії, де слухачі ознайомилися із рекомендаційним списком літератури, яка є в наявності в міській ЦБС. Опісля учасники заходу направились до школи-інтернату №2, саме тут колись знаходилася середня українська жіноча школа №5, де навчалася Наталя Кащук. Тут 24 жовтня 2007 року було відкрито меморіальну дошку, на якій під портретом Наталі Омелянівни наведено слова поетеси Світлани Йовенко: «І прийшов на Божий світ Янгол. І назвали його Наталя…», де продовжився День краєзнавства «Журавлина балада Н.Кащук».

Бібліотекар школи-інтернату №2 Тетяна Гуменська під звуки вальсу «Дунайські хвилі» привітала усіх присутніх з нагоди ювілею відомої поетеси, запалила свічку пам?яті, єдності, вічності та передала слово самій «Наталі Кащук», роль якої виконала учениця 7-го класу Дарина Роженцова, одягнувши український костюм, який завжди був до вподоби Наталі.

Ведучі Катерина Бояршинова та Анжела Павлишена ознайомили слухачів із найяскравішими сторінками життєвого та творчого шляху поетеси. Художні читання віршів «Журавлина балада», «Подільські яблука», «Вірш», «Зінька Кармелючка», «Тарасові Шевченку», «Королівський цвіт» здійснили учні школи-інтернату Юліана Семенова, Вікторія Єремчук, Олена Солдатова, Ігор Горний, Аліна Масляникова, Вікторія Чорна, яких підготувала вчитель української мови та літератури Наталія Новікова. Вірші «У вінок Лесі Українці», «Вірменська криниця в Кам?янці» та легенду присвячену цьому драматичному моментові прочитав диктор радіо «Мелодія» Павло Тихонов.

Читаючи поезію Наталі Кащук читці передавали закоханість поетеси у рідну природу, Подільський край, де так багато таємничого; все цвіте, красується своєю вродою. Кожен вірш корениться в рідному ґрунті, дихає повітрям Поділля. День краєзнавства закінчився та ім'я Подільської поетеси навічно залишиться в наших серцях. Наталя Кащук відноситься до тих письменників, слава яких не гасла ні при житті, ні після смерті. Тож нехай пам'ятником їй будуть її твори, які читатимуть і дорослі і діти.

http://kam-pod.gov.ua/1837-den-krayeznavstva-v-centralny-bblotec.html

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 15