УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
П’ятнадцята позачергова сесія Кам'янець-Подільської районної ради
Автор: -   
14.12.12

Скликання п’ятнадцятої позачергової сесії районної ради на фініші року було продиктовано необхідністю остаточно внести зміни до районного бюджету на 2012 рік. Про них і поінформував начальник фінансового управління РДА Олександр Федик.

Відповідно до Бюджетного кодексу України та статті 43 Закону про місцеве самоврядування в Україні дохідну частину загального фонду районного бюджету збільшено на 617 тисяч гривень. Вона зросла за рахунок збільшення обсягів податкових надходжень на доходи фізичних осіб. На 31616 гривень збільшено обсяги доходів спеціального фонду за рахунок іншої субвенції, в результаті позапланових надходжень, залишків коштів на початок року екологічного податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища та грошових стягнень за шкоду, заподіяну довкіллю внаслідок господарської та іншої діяльності.

Збільшено також обсяг видаткової частини спеціального фонду районного бюджету на 24000 гривень за рахунок залишку від повернення коштів, наданих для кредитування молодих сімей та спрямовано їх на фінансування районної Програми забезпечення молодих громадян житлом на 2012-2016 роки «Житло для молоді».

На 60 тис.грн. збільшено видатки на оплату праці й нарахування по центральній райлікарні та, відповідно, на таку ж суму зменшено видатки по розпоряднику коштів Староушицької райлікарні №3. Крім того, після розподілу асигнувань збільшено на 124 тис. 270 грн. фінансування на оплату праці та нарахування працівникам фельдшерсько-акушерських пунктів.

Олександр Григорович запевнив, що прийняті уточнення та зміни до районного бюджету дадуть можливість на 1 січня не допустити заборгованості із заробітної плати, повністю закрити всі потреби в енергоносіях тощо. Оптимізму надає й те, що районний бюджет, а також фінплани сільських рад, за словами головного фінансиста, на 2012 рік будуть успішно виконані.

На сесії також розглядалося питання про передачу зі спільної власності територіальних громад Кам’янець-Подільського району майна структурних підрозділів швидкої медичної допомоги (центральної районної лікарні, пунктів швидкої допомоги Орининської та Староушицької райлікарень №2 і №3 та Жванецької дільничної лікарні) на баланс Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Про це сесія прийняла відповідне рішення.

А от під час розгляду питання «Про створення комунального закладу «Кам’янець-Подільський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» виникли гарячі суперечки. Свої думки та пропозиції з цього приводу висловили голова районної ради Іван Романчук, депутати Ніна Фабіянська, Сергій Тимчук, Георгій Грубі, Борис Бец, Віктор Худняк та інші.

Одні підтримували доповідача з цього питання головного лікаря ЦРЛ Якова Цуглевича, який аргументував, що створення такого Центру позитивно вплине на покращення медичного обслуговування. Інші ж говорили, що з цим квапитися не варто, адже така реформа може негативно позначитися на працевлаштуванні медичних працівників, зменшенні кількості робочих місць, заробітної плати і т.п.

Не дійшли депутати згоди і з встановленням точної дати реєстрації комунального закладу, призначення виконуючого обов’язки його головного лікаря, порядку фінансування Центру первинної медико-санітарної допомоги, юридичного обґрунтування правильності вчинених дій.

І все ж після тривалих дебатів проект рішення про створення КЗ «Кам’янець-Подільський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» було ухвалено, правда з деякими поправками, а на посаду в.о. головного лікаря комунального закладу призначено Василя Яковенка, який до цього часу обіймав посаду головного лікаря Княжпільської лікарської амбулаторії.

Борис УРОДА

http://kray-kp.org.ua/?p=2275

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
13 гостей