|
У календарі: Нет событий
|
|
Туберкульоз - велика небезпека! |
Написал Кам’янець-Подільський міськрайвідділ ДУ ХОЛЦ | |
30.10.15 | |
Туберкульоз (сухоти) - це хронічне інфекційне захворювання, дуже різноманітне за проявами, яке викликається особливими мікробами - мікобактеріями, їх називають ще туберкульозними паличками, або паличками Коха Туберкульоз - соціальна хвороба. Услід за економічною кризою за всіх часів починалась епідемія. Великого поширення набула ця хвороба і в Україні. Незважаючи на всі заходи, яких вживають для запобігання їй, щогодини туберкульозом заражаються троє жителів нашої країни, щогодини вмирає один хворий, а всього хворіє 1,5% населення. Джерелом інфекції, як правило, є хвора людина, яка виділяє з харкотинням туберкульозні палички. Основний шлях зараження - через повітря, що вдихається. Попадання в організм туберкульозних паличок означає лише зараження, а не захворювання. І хоча людина дуже сприйнятлива до туберкульозної інфекції, здебільшого організму все-таки вдається перебороти її. Розвиткові хвороби сприяє ослаблення організму попередніми захворюваннями, погане харчування, погані санітарно-гігієнічні умови праці та побуту, тривалий контакт із хворим, який виділяє туберкульозні палички.
Дев'ять симптомів захворювання на туберкульоз:
При наявності одного або кількох
із цих симптомів необхідно пройти флюорографію органів грудної клітки та
всебічне обстеження. При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні хворі на туберкульоз одужують. Лікування має проводитись під наглядом лікаря. Особливо важливо звернутися до лікаря на початку захворювання, коли успіх лікування найбільш імовірний. Тому так необхідно своєчасно проходити медичні огляди, в тому числі і флюорографію органів грудної клітки, яка фактично, поруч з аналізом харкотиння, є основним методом діагностики туберкульозу легенів. Важливо проходити обстеження на туберкульоз людям із груп ризику: хворим на діабет, хронічні неспецифічні захворювання легенів, імунодефіцити, алкоголізм, наркоманію, виразкову хворобу шлунка. Серед них туберкульоз виявляють у 6-7 разів частіше, ніж серед населення загалом.
У дитини слідкуйте за
реакцією Манту, на сьогодні цей метод виявлення туберкульозу залишається
основним. Пробу Манту необхідно робити щорічно. Вводиться в малих дозах
туберкулін, при цьому в інфікованому організмі виникає відповідна реакція,
утворюються антитіла, в той час як не заражений туберкульозом організм не
реагує навіть на великі дози туберкуліну. У інфікованого на місці
внутрішньошкірного введення дуже малої дози туберкуліну через 24-48-72 години
з'являється почервоніння та припухлість (папула). У незаражених така проба
Манту буває негативною. Якщо діаметр папули більше 10 міліметрів, то дитину
ставлять на облік у фтизіатра. Позитивна реакція Манту свідчить не про хворобу, а про інфікованість, і не треба їх плутати. Велика папула означає, що в організм потрапили бактерії туберкульозу, і кров та лімфа прореагували виробленням антитіл, які блокують бактерії, щоб вони не розмножувались. Якщо бактерії почали розмножуватись уже в організмі, то це означає розвиток захворювання. Щоб цього не трапилося, дитині для профілактики призначають спеціальні препарати. Якщо виявиться, що дитина інфікована паличкою туберкульозу, не відмовляйтеся від хіміопрофілактики, якщо ж вона хвора, негайно розпочинайте лікування. На сьогоднішній день основною профілактики туберкульозу є вакцина БЦЖ. На основі «Національного календаря профілактичних щеплень» щеплення роблять при відсутності протипоказань в пологовому будинку, на 3-7 й день життя дитини. Ревакцинацію проводять при негативній реакції Манту і за відсутності протипоказань, в 7 - 14 років. Крім цього, не потрібно забувати і про соціальну профілактику туберкульозу, а це, насамперед, оздоровлення умов навколишнього середовища, покращення умов життя населення, його здоров’я, проведення заходів по боротьбі з алкоголізмом, наркоманією та тютюнопалінням. |
< Пред. | След. > |
---|
© 2025, Каменец-Подольский Онлайн
Дизайн та розробка Logic Land Ltd.