УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
„Миргородська®”, „Оболонь®”, „Острозька®” і т.д...
vivtorok, 19 serpen` 2008
...Через реєстрацію назв територій приватними структурами, громади по всій країні втрачають свої споконвічні права!
Все більша кількість підприємців та підприємств (як свідчить практика діяльності Установи IntelPro), реєструють позначення географічних, історичних та общинних територій, що унеможливлює використання та контроль за використанням їх споконвічних власників – територіальних громад. З огляду на динаміку реєстрацій даних назв, очікується подальше зростання подачі заявок на торговельні знаки, що повністю або частково відтворюють собою позначення географічних, історичних та общинних територій, чим значно звужує права громад цих територій (ст.16 ЗУ „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг” гарантує власнику знака для товарів та послуг виключні права на зареєстроване позначення). Закон України „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг” (далі, Закон) дозволяє бізнес-структурам реєструвати такі позначення. Тому вже сьогодні можна говорити, що такі позначення як „Миргородська”, „Степанська”, „Острозька” та багато інших вже втрачені як власність для громад цих територій.

На звернення установи „ІнтелПро” (IntelPro™) щодо можливості реєстрації своїх позначень органами місцевого самоврядування, т.в.о. голови департаменту В.Дмитришин зазначив „у нормативно-правових актах України в сфері інтелектуальної власності не міститься будь-яких застережень відносно набуття інтелектуальних прав на знаки для товарів та послуг органами місцевого самоврядування чи заснованими ними підприємствами, установами, організаціями”. (електронний варіант листа- роз’яснення ДДІВ)
Таким чином, Закон дозволяє будь-якій територіальній громаді України отримати правову охорону для своєї торгової марки та володіти охоронним документом – Свідоцтвом України. Здавалось би, а навіщо це робити? Все одно, наприклад, сільська рада не буде використовувати свій знак у комерційній діяльності, оскільки не має на це по закону жодного права...?
Згідно законодавства про інтелектуальну власність, власник знака, окрім права користування та володіння, має право розпоряджатися своєю інтелектуальною власністю. Так, положення все ж тої статті ст.16 Закону: „власник знака має виключне право дозволяти або забороняти його використання”, тобто також громада може здійснювати контроль вже зареєстрованих підприємств, назва яких містить територіальне або общинне позначення, надавати дозволи на користування своїм знаком та, що дуже важливо, здійснювати контроль за якістю продукції або послуги, що надаються або виробляються при користуванні підприємством або підприємцем торговою маркою громади. Разом з тим, громада зможе, за потреби, продати зареєстровану на своє ім'я торгову марку.
Реєстрація знаків для товарів та послуг надасть можливість територіальним громадам України отримати нову дохідну статтю для свого  бюджету, за рахунок провадження подібної інноваційної практики роботи.
Вже на сьогодні, установою „ІнтелПро”, спільно з Рівненською обласною адміністрацією здійснюється програма допомоги територіальним та історичним общинам області, щодо захисту їх споконвічних прав на свої територіальні та історичні позначення. Так, із заявок громад Рівненської області було виділено 28 позначень із 14 районів області, що становлять історичну, культурну та туристичну цінність та подано заявки на реєстрацію їх у якості знаків для товарів та послуг. Окрім того, за час проведення патентно-інформаційних досліджень на відповідність умовам надання правової охорони стало відомо про те, що на 5 позначень вже видані охоронні документи на ім’я приватних бізнес-структур. Переконані, така ситуація існує у кожній області нашої Держави.

Автор: Дмитро Захарець
Експерт-патентознавець
Установа «ІнтелПро»
  No Comments.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
11 guests online