УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Експерти Центру громадської експертизи закликають Уряд переглянути чинну систему соціального захисту
Написал RIK   
23.09.08

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив голова правління Центру громадської експертизи Любомир Чорній, посилаючись на результати проекту «Ефективні та доступні муніципальні послуги - для соціального захисту громади», який реалізовувався у Кам`янець-Подільському в межах проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна». Він зокрема зазначив, що «сьогодні кошти державного бюджету на соціальний захист та соціальне забезпечення, здебільшого, спрямовуються на утримання мережі бюджетних установ, надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг і квартплати, фінансування широкого переліку пільг та виплату соціальної допомоги. За такої ситуації, складно говорити про забезпечення адресносності, прозорості та ефективності заходів соціального захисту, які пропонуються державою».

У свою чергу Ольга Романюк, директор проекту «Ефективні муніципальні послуги – для соціального захисту громади», звернула увагу на те, що за чинної системи фінансування сфери соціального захисту та соціального забезпечення місцеві бюджети залежні від державного бюджету та урядових рішень через що органи місцевого самоврядування мають дуже мало можливостей для врахування реальних потреб громадян у соціальних послугах та інших заходах соціальної підтримки. Крім того, О.Романюк зазначила, що для ретельнішого формування державної системи соціального захисту необхідно провести спеціальний аудит соціальних пільг. «Якщо це зробити, це буде рівнозначно вибуху бомби», - вважає вона. Експерт пояснила свою точку зору тим, що в результаті аудиту будуть виявлені величезні та надмірні витрати державних коштів, що йдуть не на користь особам, які дійсно потребують соціального захисту

Фахівці Центру громадської експертизи, серед недоліків чинної системи соціального захисту та соціального забезпечення, які характерні для більшості українських міст, назвали також надмірну забюрократизованість системи оформлення пільг, субсидій чи підтвердження громадянами свого соціального (пільгового) статусу; непрозору систему статистичної звітності, яка використовується для розрахунку обсягу різних видів видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення; громіздку та неефективну систему фінансової й іншої звітності, яка готується місцевими органами в сфері соціальної політики, тощо.

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 15