УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Педагог виграла суд у школяра
Written by Олег Будзей   
vivtorok, 28 zhovten` 2008

22 листопада у випуску «Фактів» на телеканалі ICTV прозвучала новина, що стосувалася Кам’янця-Подільського. Ось цей матеріал із сайту ICTV (http://ictv.ua/ukr/news_society.php?news_id=105406):

На Хмельниччині педагог виграла суд у школяра

Під час уроку в Кам’янець-Подільській школі № 17 восьмикласник нецензурно обізвав учительку зарубіжної літератури Наталію Рудницьку. Чутка швидко розлетілася шкільними коридорами. Педагог не могла спокійно працювати, а постійні хвилювання погіршили стан її здоров’я.

Наталія Рудницька, вчитель Кам‘янець-Подільського навчально-виховного комплексу № 17: “Ситуація була напруженою. Ви розумієте, що про це говорила вся школа. Дитина виявилася героєм і була впевнена в своїй безкарності″.

Образа була безпідставною, запевняє постраждала вчителька і свідки. Тож захищати свою честь і гідність педагог подалася до суду. Її наміри одностайно підтримали учні й колеги.

Інна Дерев‘янко, однокласниця: “Він поступив некоректно не тільки до тої вчительки, яку образив, а й до нас, до його однокласників, адже нам теж було неприємно це чути. Він всіх ображає, не слідкує за своєю мовою”.

Рішення суду було однозначне: зобов’язати 14-річного Дмитра публічно вибачитися перед учнями та вчителями. Батьки мають виплатити педагогу 500 гривень компенсації. Учень своєї провини не визнає, мовляв, сказане стосувалося однокласниць.

Дмитро Астаф‘єв, учень 8-Б класу: “Я не вважаю, що в суді дурні люди, але якщо так надо, то що я вже буду робити, що я маю сопротивлятися? Я вибачусь. Мені соромно за той випадок, бо вчителька подумала, що я її образив”.

У школі педагоги дедалі частіше почуваються незахищеними через образи та погрози з боку учнів. Нарікають на недосконалий закон про освіту. Там прописані права вчителя, проте існують вони лише на папері.

Володимир Тюрін, начальник Кам‘янець-Подільського управління освіти та науки: “Якщо батько буде відчувати, що він понесе якусь відповідальність за свого сина чи дочку, тоді він буде його виховувати”.

Рішення суду вже набуло чинності. Цього тижня школяр обіцяє привселюдно вибачитись. А на отриману компенсацію скривджена вчителька планує поповнити підручниками шкільну бібліотеку. // Наталія Пономаренко, Павло Севак, “Факти”, ICTV

  1. Alex написав:

    Можна було б тому учню, ще накинути громадських робіт. А то виходить, що покарали більше батьків.

  2. vira написав:

    А років 5 тому в іншій школі міста учителька була не такою сміливою: змовчала шестикласнику, бо він походив з дуже поважної родини… Цікаво, який він тепер, уей супермен?

  No Comments.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
13 guests online