УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Як геній у Кам’янці-Подільському гостював
Автор: Олег Будзей   
28.10.08

У жовтні 2007 року Всесвітня консультаційна компанія Creators Synectics упорядкувала рейтинг 100 геніїв сучасності. Комісія вибирала геніїв, ставлячи кожному оцінку до 10 балів за кількома факторами: роль у зміні системи поглядів, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення і культурна значимість. До рейтингу потрапив один українець — художник і скульптор Іван Марчук. Він посів 72-е місце.

Серед міст, у яких побував український геній сучасності, є і Кам’янець-Подільський. Отже, пригадаємо 1 лютого 2002 року. Цього дня подiєю у мистецькому життi Кам’янця-Подiльського стало вiдкриття в картиннiй галереї на П’ятницькiй виставки робiт українського художника Iвана Марчука.

Усього 24 картини з пiвторатисячного доробку митця лише привiдкрили кам’янчанам свiт майстра, але й ця дещиця засвiдчила: Iван Марчук — це явище. Картини дихають, як зазначила на вiдкриттi виставки мистецтвознавець Наталiя Урсу. Сам майстер колись чи то жартома, чи, може, i всерйоз назвав свою манеру письма «пльонтанiзмом». I пояснив: «Менi подобається снувати лiнiю. Вона в мене нескiнченна. Й заплутана, як би коси малої сестрички пори нашого дитинства: розчiсуючи їх, мама приказувала: «Ото вже запльонталися, що й не розчешеш». Згодом я вiдкрив для себе химерiю лiнiй в природi дерев — у гiллi. Й гайда снувати-обсновувати».

Iван Марчук — подоляк, щоправда iз Захiдного Подiлля: народився 12 травня 1936 року в селі Москалiвка на Тернопiллi. Художню освiту здобув у Львовi (1965 року) — i став киянином. Його самобутнього стилю не визнавали — двiчi провалювали при спробi вступити до Спiлки художникiв. 1989 року на приватне запрошення 53-рiчний митець поїхав до Австралiї.

Саме з далекого Зеленого континенту, з виставок у Сiднеї, Мельбурнi, розпочалося вiдкриття для свiту художника Iвана Марчука. Далi були Канада, США. I нарештi, в квiтнi 1990 року, перша ретроспективна виставка в Києвi — аж три зали в Державному музеї українського образотворчого мистецтва…

А що ж нинi? Є визнання i в Українi, i на Заходi, є звання, премiї, виставки, публiкацiї… I щорiчнi перельоти через океан. «Я в Америцi працюю, а в Українi живу», — зiзнався майстер.

1 лютого 2002 року зранку вiн уперше прибув до Кам’янця-Подiльського. I, розчарований неукраїнськiстю мiста (хiба смакуватиме українському митцю кава пiд постiйно чужинську музику, а iнших кав’ярень у мiстi-то немає), розпачливо вигукнув: «Швидше би вечiрнiй потяг, щоб не бачити цього паскудства». Щоправда, пiсля спiлкування з творчими людьми до i пiд час вiдкриття виставки душа майстра дещо вiдтанула. I все ж вiн поїхав вечiрнiм потягом до Києва, залишивши нам на мiсяць картини в галереї та назавжди магнетизм своєї творчостi та силове поле своєї особистостi.

…Відтоді спливло понад п’ять років. Цікаво, а чи сподобався би майстрові нинішній Кам’янець?

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
14 гостей