УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
Інтерв'ю з тренером та воротарем Кам'янець-Подільської мотобольної команди 'Механік'
Written by Галина Муяссарова   
vivtorok, 23 hruden` 2008
мотобол Любов до мотору, азарту, футболу та запаху масла поєднали колись французькі хлопці та породили мотобол. Цей екзотичний вид спорту вже не одне десятиріччя є улюбленішим у багатьох, і зокрема у камянчан. Причиною цьому є славна камянецька мотобольна команда «Механік», яка у жовтні на Чемпіонаті країни на Донбасі здобула звання чемпіона. У 2008 році, після кількарічної перерви, стався вибух у житті українського мотоболу – відродження кам’янецької команди. Ми поспілкувалися з головним тренером команди Володимиром Даниляком та воротарем Сергієм Шварчуком і дізналися про деякі цікаві факти їхнього спортивного життя.

 

-   Вітаємо «Механік» з перемогою! До яких нових подій готується команда зараз?

В.Д.: На даний момент вирішується питання, пов’язане з Чемпіонатом у Білорусії. Плануються переговори, вони й покажуть коли і як пройдуть змагання. У лютому в Білорусії відбудеться семінар, на якому запланується графік змагань. Зараз у нас період відпусток . За цей час ми повинні насамперед технічно підготуватися. Вже внесена передплата за 2 мотоцикла у Німеччині (можливо, вийде 4-5). Крім того, хочеться доукомплкетувати команду: запрошуємо 2 гравців-росіян.

- Що потрібно команді для результативного виступу на змаганнях?

В.Д.: Перш за все – це вирішення фінансових питань. В техніку потрібно вкласти 150 тис. євро.

- Яким чином і хто допомагає вирішувати команді такі складні питання?

В.Д.: На щастя, на сьогоднішній день в Камянці-Подільському знайшлася людина, яка захопилася мотоболом і стала розвивати цей вид спорту у місті. Це Корчак Ярослав Адамович - засновник приватного підприємства «Механік», яке спеціалізується на виготовленні інструменту для деревообробки. Він створив клуб і є його президентом та основним спонсором. Завдяки цій людині ми маємо відроджену команду. Він забезпечив новими мотоциклами, спонсує змагання, взявся реконструювати мотобольне поле.

- Які переваги для вас від такого спонсорства?

С.Ш.: Переваги досить великі. Немаловажний факт – на підприємстві «Механік» при великому бажанні можна створити український мотоцикл для гри, тільки мотор докупити. Адже кожну пошкоджену деталь нам виготовляють безкоштовно, тоді як вона має реальну ціну в Європі у кілька сотень євро. Тому на покупку та ремонт деталей ми витрачаємося не суттєво.

- Як підтримує мотобол міська влада?

С.Ш.: Цього року була створена Програма розвитку технічних видів спорту, зокрема мотоболу, як одного з рідкісних видів спорту. Вона проходить, як правило, у рамках фестивалю Технопарк кам’яного періоду. Під цю програму відділ спорту виділяє кошти з бюджету і обіцяють закласти їх у бюджет на наступний рік. Але ще Мазурчак, екс-мер, коли йшов на вибори, обіцяв допомогти у розвитку мотоболу. На жаль, це так і залишилося лише словами. Сподіваємось, що нинішня влада усвідомлює наскільки прибутковим для міста стане мотобол при належному фінансуванні.

- Тобто, найбільша проблема, як завжди, фінансова. Які побажання щодо цього?

В.Д.: Так, фінансові проблеми завжди були найболючішими у нашій справі. В минулі роки хлопці часто грали на чистому ентузіазмі, без усілякої оплати. Просто по-іншому не могли. Ще кілька років тому на місці мотобольного поля був автобазар, і ми самі частенько стояли на базарі, виживати всім якось треба було. Зараз нас підтримують, є стимул – є гра.

С.Ш. : Так, любов до мотоболу уже у нас в крові. Ми будемо грати. Але звичайно, чим більше стимул, тим якісніша віддача.

В.Д.: Хотілося б мати побільше вагомих спонсорів. Вони б від цього тільки вигравали. Адже екзотичні види спорту зараз популярні, прихильників все більше. Ми могли б успішно співпрацювати. У нас вже майже готова командна форма, на якій можна зобразити логотипи, на стадіоні вдосталь місця для рекламних щитів. А головне – у нас є бажання грати!

- Як відбувається реконструкція стадіону?

С.Ш.: Президент клубу взяв на себе це завдання. На сьогоднішній день зроблено вже 70-80% робіт. Ви самі можете побачити нові та відремонтовані приміщення, майже завершено роботу у роздягалках, оздоблені гаражі, трибуни. Залишається тільки доробити вїзд до стадіону, планується відремонтувати центральний вхід з пр. Грушевського. А щодо поля, то можу впевнено сказати, - у Камянці найкраще мотобольне поле в Україні.

- Які важливі події клубу у Камянці очікуються наступного року?

В.Д.: По-перше, буде проведено міжнародний турнір з мотоболу. За традицією він пройде у травні у рамках Технопарку кам’яного періоду на користь нашої команди. А по-друге, в серпні місяці ми чекаємо на Чемпіонат Європи з мотоболу 2009.

- Які команди братимуть участь у Чемпіонаті?

В.Д.:  Камянець вже відомий у багатьох країнах з розвинутим мотоболом. До нас бажають приїхати команди з Франції, Росії, Литви, Німеччини, Голландії, Білорусії, України. Під питанням участь узбецької команди. Ми були учасниками змагань у деяких країнах і бачили, як проходить це в них. Впевнений, що зможемо зробити не гірше, а в багатьох питаннях ми будемо взагалі на висоті. Гості будуть у захваті від нашого стадіону та міста взагалі.

- Які найголовніші завдання команда ставить перед собою?

В.Д.: Найголовніше – виховати достойну зміну. Зацікавити дітей та їхніх батьків Спонсор готовий допомогти у цьому напрямку. Звичайно, для дітей потрібна інша техніка. Тому планується до весни закупити кілька мопедів з двигуном на 80см.куб. І за 5-6 років ми зможемо виростити нову команду. Біля нас молодь зможе багато чому навчитися. Беремося тренувати безкоштовно, хоч це і дорогий вид спорту. Але нам хочеться, щоб залишилися найкращі, дійсно здібні, а такі можуть бути у різних верствах населення.

- Яким чином підтримується бойовий дух команди перед грою?

С.Ш.: Всі ми настільки добре знаємось, що варто просто зібратися, пожартувати і ми вже готові до гри. У нас завжди панує дружня, сімейна атмосфера. Розуміємо один одного з півслова. Звичайно, у грі виникають різні ситуації, і тоді кожний діє за обставинами. Я б назвав мотобол не командною, командно-індивідуальною грою.

- Чим у вашому житті є мотобол?

В.Д.: Мотобол – це і є наше життя. Це спосіб життя, без якого вже неможливо уявити себе. Майже кожний з гравців має постійне місце роботи і під час змагань, тренувань доводиться все кидати і віддавати себе грі. Це важко, але по-іншому поки що не виходить.

 

Мотобол – екстремальний вид спорту. Не кожні батьки погодяться віддати сюди дитину, адже без травм не обходиться. Але саме тут виростають справжні чоловіки: рішучі, мужні, наполегливі. Бажаємо нашому «Механіку» подальших перемог, гарних спонсорів та гідної зміни. Хай щастить!

 
Discuss (1 posts)
Інтерв'ю з тренером та воротарем Кам'янець-Подільської мотобольної команди 'Механік'   29.12.2008 [07:34:50]
Обговорення статті: Інтерв'ю з тренером та воротарем Кам'янець-Подільської мотобольної команди 'Механік'

А Галина має відношення до форуму, скажіть чесно?
На виставці по Террі Героїці я її побачила після довгої перерви - і не відразу пізнала Моє минуле вчительське життя вже настільки далеко, що я собі таку безпам'ятність пробачаю
#2915

You need to login or register to post comments.
< Prev

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
16 guests online