УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам
Written by Ярослав   
vivtorok, 13 sichen` 2009

Як свідчать історичні факти, Коріатовичі були родичами князів Великого князівства Литовського, які жили в XIV - початку XV століть. Брат князя Коріата - князь Великого князівства Литовського Ольгердас, у 1363 р. керував битвою біля р.Сині Води проти військ Золотої орди. Перемогти ворога йому допомогли чотири сини Коріата - Юрій, Олександр, Федір та Костянтин. На вдячність за підтримку в бою Ольгердас передав їм право на управління  усім Поділлям - землями між Дністром і  Дніпром. Так закінчилося правління монголо - татарської орди.

Становлення та утвердження міста як адміністративного центру Подільського краю припадає на період 1362 -1434 рр. в складі Великого Князівства Литовського. У литовський період Кам'янець є одним з найголовніших міст русько-литовського князівства. Брати Коріатовичі, по черзі правлячи Поділлям аж до 1393 року, зробили все для розбудови Кам'янця та зростання його населення. За часи їх правління місто отримало Магдебурзьке право, грамоту звільнення від податків на 20 років та захист від нападів татар.

За правління князя Юрія Коріатовича Кам'янець був значно укріплений. В цей період було сформовано середньовічну містобудівну структуру, розбудовано фортифікації, збільшено житлову забудову, побудовано муровані та дерев'яні православні та католицькі храми, які і до сьогодні збереглися в Старому місті

Проектна пропозиція 425792

Ідея скульптури

Скульптурна композиція зображує момент передачі Ольгердасом одному з Коріатовичів документ, що надає право на управління землями Поділля.

Пластичний вираз скульптур близький до реалістичного, деталізований та в міру стилізований. Стилістика інспірована культурою середньовічної готики, для якої характерне видовження фігур та особа модуляція драпіровки.

Пам’ятник являє собою композицію з двох фігур (бронза,h - 350см, постамент з мармуру), яка зображує князя Великого князівства Литовського Ольгердаса і одного з синів князя Коріата - ім'я навмисно не називається, оскільки він втілює усіх князів, що залишили свій відбиток в історії Поділля.

Місце спорудження

Для спорудження пам’ятника пропонується одне з двох місць:

1 місце - А. Перехрестя вул. Кн. Коріатовичів і вул. Огієнка.

2 місце - Б. На площі, між вул. Кн. Коріатовичів, Л. Українки та Огієнка.

 

Проектна пропозиція 444728

Ідея скульптури

Пам’ятник являє собою скульптуру усіх князів Коріатовичів - батька та його чотирьох синів, (бронза, h-200 см, постамент з мармуру 600смх600смх600см). Опершись плечима, вони виражають міцність та єднання, символізують захисну фортецю і оповідають про подвиги і силу. В скульптурі переважає гра великих та малих мас. Тіла міцні, спокійні, обличчя виражають перепалене напруження і радість перемог. Вони - мов фортеця, яка стоїть на шляху ворога.

Місце спорудження

Пам’ятник рекомендується встановити на площі між вулицями Князів Коріатовичів, Л.Українки та Огієнка.

 

Проектна пропозиція 191208

Ідея скульптури  -  спорудження пам’ятника засновникам м.Кам’янця-Подільського князям Коріатовичам в центральній частині міста – увічнення та забезпечення глибокого осмислення історичного минулого та посилення уваги суспільства до сторінок історії міста.

Князі Юрій та Олександр Коріатовичі  - це захисники та творці міста.

Cпорудження пам’ятника засновникам м.Кам’янця-Подільського князям Коріатовичам в центральній частині міста заплановано з урахуванням збереження природного ландшафту.

Місця розташування пам’ятника - на розі вул. Князів Коріатовичів та вул. Огієнка з орієнтацією на центральну площу міста – майдан Відродження та Старе місто.

Матеріали памятника – скульптура – бронза

картуш та герб міста - бронза

постамент – червоний граніт

Заплановано  провести благоустрій території – це знесення малоцінної споруди з граніту. Додатково влаштувати тротуар з мощенням тротуарною плиткою. Встановити 2 світильники торшерного типу для додаткового освітлення майданчика біля пам'ятника а також встановити 2 прожектори для підсвічення пам'ятника в нічний час.

 

Проектна пропозиція 194709

Ідея скульптури

Скульптурна композиція присвячена засновникам міста Кам'янця-Подільського князям Коріатовичам.

За легендою місто було засноване двома братами. Вони, будучи на полюванні, побачили оленя, який вказав на розташування майбутнього міста.

Композиція відображає двох братів Коріатовичів в ту мить, коли вони помітили чудовий острів, оточений річкою Смотрич, та вирішили заснувати там місто. Один з братів вказує на фортецю. Динаміку композиції надає рух коней. Фігури поєднуються в єдиному русі, по колу, що спонукає глядача обійти та роздивитися композицію. На постаменті розміщуються картуші з гербом князів Коріатовичів і міста Кам'янця-Подільського та сцени з історії міста. Одяг фігур відповідний до історичної епохи 13-14 століття.

У одного з братів за спиною приторочений до сідла вовк - це символ хижака, ворога, від якого правителі обороняли Поділля.

Місця розташування пам’ятника

Композиція розміщена біля каньйону, на вулиці Князів Коріатовичів, де відкривається вид на панораму Старого міста - саме там,  де за легендою брати побачили оленя. Матеріал виконання - бронза, граніт.

 

Проектна пропозиція 383837

Ідея скульптури

Прибуття Коріатовичів в Кам’янець-Подільський та їх перебування в місті символізує коло – одночасно знак сонця в сучасному гербі міста. В центрі хрест – це символ правителя.

            На тротуарі вимощено світлову доріжку – поєднання історії з сучасністю. Це залишений символом «сонця» знак, в якому буде відображатися історія Коріатовичів – найважливіші факти історії міста і України.  Також необхідно залишити місце для нових записів.

            Навмисно використовуємо освітлення, підсилююче символіку сонця.

Матеріали, що пропонуються:

Для кола – символа сонця: отесаний мармур.

Знак хреста відливаємо з бронзи.

Доріжка:

1 варіант: Матове скло, що спеціально просвічується, на якому вигравірувано написи.

2 варіант: Полірований червоний мармур, на якому вибито надписи.

Обладнати: елементи опалення і дощову каналізацію.

            Висота: приблизно 3 метри.

 

Проектна пропозиція 790510

Ідея скульптури

При створенні цього пам’ятника використано декілька чітко виражених символів, які відображають епоху  Коріатовичів:

1. Меч символізує порядок, дисципліну. Це дискурси, які ніколи не втрачають цінності, внаслідок чого вони створюють зображення вічності. Це зброя - привілей обраних, можливість виразити свої права. Встромлений меч, - визнається iprasminimas.

Меч - це також символ людської фігури. Символ Борця. Доспіхи - захист.

2. Меч також пов'язаний  ще з одним символом - хрестом. Хрест є в гербі міста.

3. Всі ці символи поєднуються колом - символом сонця. Сонце символізує міцність, твердість, розум. Сонце - символ життя і його зародження. Можливо тому пам’ятник нагадує дерево життя - завжди процвітаюче, сяюче енергією. Сонце - Герб міста.

Висота монумента без постаменту - 5 метрів.

Матеріал скульптури - бронза, постамент - мармур.

 
Discuss (68 posts)
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   27.09.2011 [10:53:04]
Сьогодня ми маємо проект - ескіз пам'ятника князям Коріатовичам, а також визначенний кошторис приблизно в шість млн. грн.

Якщо я не помиляюся, то наприкінці конкурса він коштував тільки три млн.
#38863
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   27.09.2011 [11:48:57]
Цитата:
Спорудження пам’ятника володарям середньовічного Кам’янця-Подільського – князям Коріатовичам, яке торік підтримало посольство Литви в Україні, довелося відкласти через кризову ситуацію в Україні та «непідйомну» його вартість. Коли переможці конкурсу на кращий проект – хмельницькі митці Микола та Богдан Мазури повідомили остаточну ціну монумента в бронзі та граніті – шість мільйонів гривень, стало зрозуміло, що князям ще довго доведеться чекати на кращі часи.

http://e-board.km.ua/podillya/2010-9/2547
#38869
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   27.09.2011 [13:05:41]
Якщо в бронзі і граниті, то зрозуміло... Разом з тим чого ж ми себе та власних героїв так не любимо? Питання про памятник С.Петлюрі на перехресті кн.Коріатовічів і Огієнка, декілька разів торпедували в "білі хаті". Особливо кажуть старалися комуняки та кадебісти
#38872
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   28.09.2011 [04:54:38]
Льововяне предлагают сделать за 1.5 лимона. Схемка: Литовцы финансируют половину заявленной стоимости проекта - 3 миллиона, из бюджета берут еще три, "находят" контору которая все будет "делать". Те в свою очередь нанимают субподрядчиков за полтора.
Чистый навар 4.5 миллиона. Внимание вопрос! Кому будет принадлежать контора, которая будет "строить" памятник?
#38892
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   13.10.2011 [16:34:06]
Давно треба знести ФАЛОСОПОДІБНИЙ пам'ятник Актябрю на перехресті Огієнка/Кн.Коріатовичів. Вже ж і ВО"Свобода" в "парламенті" нашого міста є, і її голова в топонімічній комісії, а ......віз і нині там. Прикро!
#39542
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   13.10.2011 [18:44:51]
Навіщо зносити, гарний пядестал для коняк з братами і місце видне і гроші зекономити можна та й дислокація чимось нагадує розташування памятника Щорсу в Києві на бульварі Шевченка
#39547
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   14.10.2011 [04:47:15]
"Бабло попеждает зло"
#39553
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   15.10.2011 [13:06:47]
Може зробити той ф... місцем для практики любителів графіті?
#39644
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   08.12.2011 [13:46:36]
Пам'ятник Коріатовичам? - краще самоврядуванню!

Цитата:
Самоврядування у Кам’янці-Подільському бере свій початок з 1374 року, коли місто отримало Магдебурзьке право. Тоді це дало значний поштовх для подальшого розвитку міста-фортеці.

З 2000 року в Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування. У Кам’янці з цієї нагоди у сесійній залі відбулися урочистості. Саме тоді з вуст міського голови <strong>М.Сімашкевича прозвучала пропозиція встановити поблизу міської ради пам’ятник місцевому самоврядуванню.</strong> Пам’ятник може розміститися на порожньому постаменті.

Про те, який це буде пам’ятник і коли таке ідея може втілитися в життя, поки не сказано. Це ідея, яка надалі, напевно, буде оговорюватися громадою Кам’янця.

http://novini.net.ua/?p=9508
#43305
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   10.12.2011 [07:31:12]
Хочеться порадити Сімашкевичу: хай не повторює дурноваті дії і ідеї Ядухи з його Віагрою
#43353
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   10.12.2011 [09:09:05]
Ота Віагра Ядухи в переддень відкриття впала)))))
#43365
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   20.04.2012 [09:05:34]
alex написав(ла):
Цитата:
Пам'ятник Коріатовичам? - краще самоврядуванню!

Цитата:
Самоврядування у Кам’янці-Подільському бере свій початок з 1374 року, коли місто отримало Магдебурзьке право. Тоді це дало значний поштовх для подальшого розвитку міста-фортеці.

З 2000 року в Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування. У Кам’янці з цієї нагоди у сесійній залі відбулися урочистості. Саме тоді з вуст міського голови <strong>М.Сімашкевича прозвучала пропозиція встановити поблизу міської ради пам’ятник місцевому самоврядуванню.</strong> Пам’ятник може розміститися на порожньому постаменті.

Про те, який це буде пам’ятник і коли таке ідея може втілитися в життя, поки не сказано. Це ідея, яка надалі, напевно, буде оговорюватися громадою Кам’янця.

http://novini.net.ua/?p=9508


Хоч гродмада і не підтримує ідею з пам'ятником місцевому самоврядуванню але кого думка тої громади цікавить.

Цитата:
У грудні минулого року було оголошено конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника місцевому самоврядуванню, який мав би з’явитися на місці порожнього постаменту, де колись височів Ленін.
Як повідомив головний архітектор міста Ігор Пиріжок, на жаль, жодної ідеї від мешканців міста так і не надійшло.
Але від задуму вирішено не відмовлятися – управління архітектури самотужки приступило до розробки проекту майбутнього пам’ятника. Згодом обіцяють його презентувати на розсуд громадськості.
Досі незрозумілою залишається долю пам’ятника князям Коріатовичам щодо якого проводився навіть міжнародний конкурс. Тоді було пораховано, що для втілення проекту-переможця в життя необхідно понад 5 млн. грн.. Таких коштів у бюджеті немає і навряд чи скоро з’являться.

http://novini.net.ua/?p=11045
#49683
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   20.04.2012 [15:46:44]
А що справді десь була інформація що до памятника на місці постаменту?, памятається з Влаткою на цю теми були ,правда ,жартівливі варіанти. Якщо біля білої хати щось і ставити то треба реконструювати весь майдан, тому ідея має носити комплексний характер, можна все що завгодно придумати на той постамент, але органічно він може не вписатись в архітектуру майдану разом з рядами кремлівських ялинок з радянським адмін будинком. Доречі, памятаєте в столиці будівля Кабміну була сірою, але перефарбували, "хата" дійсно має стати "білою", ну, тобто, освітленою, з урахуванням що готель 7 днів також поміняв свій окрас. І взагалі, ми маємо чудовий історичний геральдичний символ - Сонце, тему сонця і треба опрацьовувати, як казала Блека у нас цілий вуз, задіюйте студентів, чи вони зараз виключно матеріальний додаток для існування викладачів?
ну от дуже як на мене стильна зірочка зловіщого нато

чому б в подібному але мирному стилі не створити своє сонечко, слабо?
#49716
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   20.04.2012 [17:15:08]
Сонечко - набалдашник булави. 2 в 1.
#49727
RE: Відкритий конкурс ескізного пам'ятника князям Коріатовичам   07.12.2012 [17:36:28]


і в ногу з кам'янецькими Оскар-дірами.
#63136
There are too many comments to list them all here. See the forum for the full discussion.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
19 guests and 1 member online
Retan