УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів в Кам'янці-Подільському
Написал Ruslan Nazarets   
12.02.09

Рішенням XXVII сесії міської ради 26.02.2008р. була затверджена Програма «Підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів в будівлях бюджетних установ міста».

Завдяки наявності консультаційної підтримки з боку Асоціації «Енергоефективні міста України», програмних інструментів та комп’ютерних засобів, було вирішено проблему збору і обробки інформації про споживання енергоресурсів на 86 об’єктах бюджетної сфери.

Аналіз споживання енергоресурсів в бюджетних установах міста в період за 2008 р. порівняно з минулим 2007 р. засвідчує наступне:

  • споживання електроенергії зменшилось на 14188 кВт. або 0,31%, що становить 4,2 тис.грн.
  • споживання теплової енергії зменшилось на 2688 Гкал. або 16,5%, що становить 1 353,5 тис.грн.
  • споживання холодної води зменшилось на 16725 м3 або 13,7%, що становить 135,2 тис.грн.
  • споживання гарячої води зменшилось на 753 м3 або 10,1%, що становить 21,1 тис.грн.
  • споживання газу збільшилось на 55101 м3 або 19%, що становить 72,2 тис.грн.

Загальне зменшення споживання енергоносіїв в грошовому еквіваленті за рік становить 1 441,8 тис.грн. (14,4 від загального споживання енергоносіїв за 2008 рік (10 025,6 тис.грн)

Слід зазначити, що економія за IV квартал 2008 року становила 934746 тис.грн. або 64,8% від загальної величини заощаджених в 2008 році коштів (1441,8 тис.грн.)

Економії коштів у 2008 році, що витрачались на енергоресурси бюджетними установами міста вдалося досягти завдяки:

  1. впровадженню енергозберігаючих заходів;
  2. веденню постійного щомісячного моніторингу (з листопада щоденного) за споживанням енергоресурсів;
  3. впровадженню скорегованих лімітів (на четвертий квартал 2008р.) споживання енергоресурсів, що були розробленні відділом розвитку житлово-комунального господарства та енергозбереження і затвердженні міським головою.

Проведено підготовчу роботу по приєднанню до європейської Кампанії Display®, (Інформаційно-просвітницька кампанія добровільної сертифікації будівель) та підписано відповідну Хартію. На сьогоднішній день наше місто стало повноправним членом Кампанії Display®. Місто отримало всі коди доступу до спеціалізованої програми для обрахунку сертифікаційних показників та підготували 94 макета плакатів-сертифікатів за 2006 та 2007 роки на будівлі шкіл та дитячих садків. За кошти асоціації «Енергоефективні міста України», були видрукувані та передані нам ці плакати-сертифікати. Найближчим часом, відділом житлово-комунального господарства та енергозбереження буде підготовлена необхідна інформативна база для отримання макетів енергетичних сертифікатів бюджетних установ міста за 2008 рік. Постійна енергетична сертифікація будівель міста у перспективі дасть змогу залучати міжнародні інвестиції та кредити на впровадження енергозберігаючих заходів.

Сертифікат, виготовляється у вигляді плакату та розміщується на видних місцях в будівлях і:

  • подає інформацію про функціонування будівлі в показниках сукупного споживання енергії, води та викидів СО2;
  • вказує місце будівлі за загально-європейською восьмиступеневою рейтинговою шкалою ефективності використання енергії, води та викидів СО2;
  • дозволяє побудувати спрощені системи моніторингу, оцінки та статистичної оцінки для сукупності будівель міста;
  • заохочує власників та користувачів будівель до конкретних дій, спрямованих на більш ощадливе використання енергоносіїв;
  • сприяє пробудженню суспільного зацікавлення проблематикою енергоефективності будівель.
  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 18