УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
В Кам'янці-Подільському засідав депутатський клуб
Написал Ruslan Nazarets   
16.02.09

Питання енергозбереження надзвичайно актуально в сучасних економічних та політичних умовах. Тому для Кам’янця-Подільського великою перевагою є те, що влада уже почала активно займатися вирішенням цієї проблеми.

У рамках покращення ситуації стосовно енергоспоживання у місті, 13 лютого у сесійній залі міської ради відбулося засідання депутатського клубу, на яке були запрошені міський голова Анатолій Нестерук, виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України Анатолій Копиц, заступник міського голови Віктор Дибаш та представники влади міста. До порядку денного внесли два питання: ефективне використання енергоресурсів в комунальних установах, організаціях і підписання угоди міських голів 370 міст з різних країн у Брюсселі стосовно програми допомоги впровадження енергозберігаючих технологій.

Першим до слова запросили Юрія Лягудко, начальника відділу розвитку житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради, який доповів про результати роботи за час роботи відділу у 2008 році. Зокрема, він наголосив на тому, що вдалося реалізувати збір та обробку інформації про використання енергоресурсів. Відповідно до цих досліджень, вдалося виявити, що за останній квартал минулого року істотно знизилося споживання гарячої води, проте використання газу зросло у зв’язку з встановленням нової котельні для дитячого садка №5. Загалом, згідно результатів минулого року, на використанні енергоресурсів було зекономлено 1 млн. 441 тис. 778 грн., що становить 14,8% порівняно з минулим роком.

Слово надали також представнику депутатського корпусу Сергію Акимовичу, який запропонував заощаджені гроші витрачати на встановлення енергозберігаючих технологій, а також сказав, що «Кам’янець-Подільський став заручником свого інтенсивного енергозбереження», оскільки досягти таких же результатів цього року буде дуже складно.

На засіданні виступали також представник ЗАТ «Тепловоденергія», радник міського голови з енергозабезпечення Віктор Твердохлібов, заступник міського голови Віктор Дибаш, які порушили питання обліку обсягів спожитої енергії, моніторингу використання енергоресурсів, ефективності та ККД «Тепловоденергії», а також розробки схеми теплопостачання у місті.

Підсумки по першому питанню підводив міський голова Анатолій Нестерук, який наголосив, що енергозбереження – це загальнодержавна проблема, на її вирішення потрібні дуже великі кошти. Він повідомив, що на сьогоднішній день міська влада має намір зв’язатися з одним із інститутів Харкова, який встановлював технології опалення альтернативним паливом на ВАТ «Подільський цемент» (цей проект окупився за 14 місяців), щоб обговорити встановлення таких приладів на інших об’єктах міста.

Важливим, за словами міського голови, є те, щоб «Тепловодоенергія» була в комунальній власності, оскільки лише в такому випадку можливе надання допомоги з Євросоюзу за програмою, впроваджувати яку в Україні доручили Литві. Також Анатолій Макарович надав інформацію про те, що представники нашого міста захистили бізнес-проект , який передбачає отримання 5,8 млн. доларів США від Світового банку на модернізацію обладнання енергопостачання.

Першим доповідачем по другому питанню став Анатолій Копиц, який сказав, що Кам’янець-Подільський є вражаючим містом у питаннях енергозбереження, оскільки «він є єдиним містом, яке спроможне відслідковувати використання енергоресурсів в кожній будівлі кожного дня», що є унікальним досвідом на теренах колишнього Радянського Союзу. Також він висловив твердження, що зберігати ресурси найефективніше можна за рахунок управління та контролю (до прикладу, у Польщі ефективний енергетичний менеджмент приніс майже половину всього енергозбереження). Анатолій Копиц ще розповів про підписання у Брюсселі угоди міських голів 370 міст різних країн світу, яка передбачає те, що вони беруть на себе зобов’язання знизити енергоспоживання на 20% в обмін на фінансове партнерство з європейськими організаціями. «По суті, це перша програма Європейського Союзу, в якій Україна реально бере участь,» - заявив доповідач.

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 29